Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység el fog tűnni...

A kereszténység el fog tűnni Európából és a vallástalanság lesz a jövő útja?

Figyelt kérdés
Körülbelül ez mikorra várható?
2015. okt. 4. 19:56
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

8-as, te pedig láthatóan nem tudsz logikusan, kizáró módon gondolkodni.


Nem lehet az ég egyszerre kék is és piros is. Lehetséges, hogy szerinted lehet egyszerre mindkettő, de ez hülyeség.

2015. okt. 4. 23:03
 12/21 Clark Kent.. ***** válasza:
Szerintem inkább te nem tudsz logikusan gondolkodni. Ha már szóba került a Szentírás, akkor >>azt<< kell megállapítani, hogy az eredeti szerző mit akart mondani akkor, amikor leírta azokat a sorokat. Márpedig a vizsgálatok alapján egyértelmű, hogy a zsidók nem foglaltak állást abban, hogy mikor keletkezett a világ. Ha pedig nem foglaltak állást, akkor semmi gond nincs abban, hogy tudományos alternatívákat vessünk fel, főleg egy olyat, ami egy felszentelt katolikus paptól származik.
2015. okt. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Jó, akkor tegyük fel, hogy a Biblia csak metaforákban beszél.

De akkor mi értelme az egésznek? Mitől valósabb és hitelesebb, mint például az Odüsszeia vagy a Korán?

Tegyük fel, hogy Jézus sem tett csodákat, csak mind metafora volt, mint ahogy az is, hogy ő Isten fia. Hiszen mind Isten gyermekei vagyunk, miért ne lehetett volna Jézus is ugyanígy Isten gyermeke?

2015. okt. 5. 00:47
 14/21 Clark Kent.. ***** válasza:

Kérdező...


Én nem azt mondtam, hogy a Biblia metafórákban beszél. Arra akartam rávilágítani, - ami úgy látszik nem sikerült - hogy a Bibliában különböző műfajú írások vannak, és ezeket irodalomkritika alá vonva kapjuk meg a helyes értelmezést.


Mindig a műfaj dönti el, hogy mit hogy értelmeztünk. A teremtésről fentebb már írtam, az evangéliumok megint más tészta, mert azok konkrét földrajzi és történelmi adatokat is hoznak.


Hogy jobban meg tudd érteni az teremtéstörténet és az evangéliumok közti különbséget, és az értelmezés kérdését lásd ezt az írást:


[link]


Olvasd el mindkét részt, a 2. rész végére nyilvánvaló lesz, hogy is van ez valójában.

2015. okt. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt Ferenc pápa ilyet sosem mondott, másrészt az ősrobbanás biblikus, harmadrészt az evolúció még mindig csak elmélet. A Bibliát sorozatosan támasztják alá a régészeti leletek, míg az állítólagos évmilliók óta tartó evolúciót még mindig semmi. Akkor az vajon el fog tünni? Dehogy. Az embereknek mindig kell majd valami, ami miatt tagadhatják majd Istent és élhetnek úgy,ahogy nekik jól esik. Nem ismerik Istent, ahogy itt is jól látszik a válaszokon és abba a hitben vannak, vagytok, hogy ha valamit tinem ismertek, akkor az nincs is, pedig sokan állítjuk, hogy létezik. De te tudod...
2015. okt. 5. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy a templomokba egyre kevesebben járnak, de valamiért az egyházi iskolákban túljelentkezés van, a lelkészek kórházi szolgálatára, a börtönszolgálatokra van igény. A keresztelőkre, egyházi esküvőkre, egyházi temetésekre nem lankad az igény...
2015. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
10-es: Vajon melyik családokban van általában több gyerek: a keresztény, a vallástalan vagy a muszlim családokban? Európa azé lesz, aki teleszüli; és azok nem az őslakosok lesznek.
2015. okt. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Noha a kereszténység mai formája valószínűleg tényleg el fog tűnni, mert ami ma van rettentő képmutató és gyalázatos, szégyen vallásnak nevezni. Ez egyszerű képmutatás semmi más.


Ellenben maga a vallás nem fog eltűnni. Én magam is vallásos vagyok már mióta az eszemet tudom. Noha kiforrott világszemléletem, és Istenről alkotott véleményem csak 20 éves korom körül alakult ki, kisebb koromban is hittem valamiben, csak akkor még nem tudtam sem meghatározni, sem megvédeni (adott esetben) a hitemet.


Az meg, hogy sok az ateista nem érdekel különösebben, mert nem azért vagyok vallásos, mert a szomszéd Pista bácsi is az. Magam miatt vagyok hívő és nem másokért.


Ilyen formán viszont nem vagyok egyedül, rengeteg hozzám hasonló fiatal, korombeli (28) és öreg van, akik így gondolják. Így én nem aggódom, hogy itt a nagy "felvilágosult" ateizmus lenne az egyetlen jövőbeni válasz a vallásosság kérdésére.


---


Anonymus

2015. okt. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 szp72 ***** válasza:
Ha a kereszténység visszaszorul, akkor majd jönnek a muzulmánok. Mert a hitetlenek arra nem képesek, hogy annyi gyereket neveljenek, amennyi a társadalom fenntartásához szükséges. Elöregedő vallástalan önpusztító Európa.
2015. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Ha a kereszténység visszaszorul, akkor majd jönnek a muzulmánok. Mert a hitetlenek arra nem képesek, hogy annyi gyereket neveljenek, amennyi a társadalom fenntartásához szükséges. Elöregedő vallástalan önpusztító Európa."


Ennek amit írtál, az égvilágon semmi értelme nincsen. A bevándorló iszlám hitű emberek ugyan tartják a vallásukat, de nem fognak neked 2-3 gyereknél többet nemzeni. Az ő gyerekeik pedig már egy olyan környezetben nőnek fel, amely alapvetően megkérdőjelez minden vallást, eszmét és ideológiát. Így ők maguk is megkérdőjelezik majd, sőt integrálódva az Európai normákba és kultúrába, neki sem lesz 1-2 gyereknél többje.


A kultúra keveredéséről beszélhetünk, ugyanakkor közel sem lesz olyan, hogy majd itt mindenki iszlám vallású lesz.


Én 3 évet éltem angliában, láttam zsidó negyedet, láttam kínai negyedet és láttam arab negyedet. Ezek a negyedek már több mint 20-30 éve fennállnak (ha nem több). Anglia államvallása ennek ellenére se nem Izraelita, sem Iszlám sem Buddhista, hanem keresztény. Ellenben láttam arabokat keresztény templomba járni, zsidókat kipa és pajesz nélkül, szombaton a lamboban ülve, és láttam kínai lányt tipikus arab női ruhában (ugyan arcát nem, de a haját eltakarta).


A kultúra keveredik, és bármilyen meglepő, mindegyik kultúrának 1 nagy problémája van. Az utódai nem őrzik a szigorúan vett hagyományokat, hanem azokat vagy elhagyják, lázadnak ellene, vagy lazán veszik, de sokszor előfordul, hogy egyik - másik hagyomány integrálódik.


Ezek az álfélelem keltések, és ökörségek, amiket csupán csak tudatlan butaságotok mélységes mélyéről felhúzott sötét kút vizéből fröcsköltök a világra, jobb lenne, ha megtartanátok magatoknak. Mert senkit nem érdekel, a baromság.


Érdekes, hogy az ilyen dumát nem szankcionálja senki "rasszista" és "fajgyűlölőnek".


---


Aztán persze ott van, hogy rettentő önelégültségedben még szociológiai kérdésekbe is belemászol. Miaz, hogy "amennyi a társadalom fenntartásához szükséges"? Miért? Mennyi gyerek kell egy társadalom fenntartásához?


Nem hallottál még az önszabályozó természetről? A természet törvényei alapján minden faj olyan mértékben szaporodik, amennyi a faj fennmaradását biztosítja. Ugyanakkor túlszaporodás esetén a környezet önvisszacsatoló vagy mondhatnánk önszabályozó rendszer elven "visszaszorítja" a szaporulatot. Tök mindegy, hogy családonként 1 gyerek születik, vagy családonként 10 és abból éhen hal 9. Ugyan úgy elöregedő társadalomról beszélnénk.


A nagycsaládok életkörülményeit is figyelembe kellene venni. Kezdve mondjuk azzal, hogy nem a városi létformára jellemző a nagy család, hanem a tanyasi / falusi létformára, ahol van hely és van miből eltartani a nagy családot.


A mai "modern" szociológiai politika például Magyarországon nem fogja lehetővé tenni még az arabnak sem, hogy 9 gyereket szüljön, mert nem fogja tudni felnevelni, etetni, ruháztatni. Ha pedig azt gondoljuk, hogy majd ők is kapnak, mint a cigányok, akkor súlyos tévedésben élünk, hisz a cigányok ugyan kapnak jelenleg, de olyan mértékben nyomják a magyar államháztartást, a fenntartásuk, hogy voltaképpen jellemezhető lenne a teli pohárral, melybe már egy csep sem fér. Ha idejönnek az arabok a segélyért, akkor garantáltan beszakad a szociális ellátó rendszer.


Jaaaa, hát igen, mert itt naív emberek azt hiszik, hogy majd az arab dolgozik. Az arab kereskedő, nekem, ha mutat valaki dolgozó arabot, akkor gratulálok neki. Volt szerencsém őket és a "nyugati" kultúrájukat megismerni. Ha 100 arabból 2 dolgozott sokat mondok. A maradék 98 fele meg kereskedésből élt, adok veszek alapon. Minden szart megvettek és adták tovább. Voltaképpen valódi értéket nem állítottak elő.


És, ha azt hisszük, hogy ez csak Magyarországon van így, akkor tévedünk. Egész európában rossz a szociális helyzet, és a gazdasági helyzet.


Vegyük észre a tényt. Ez egy gazdasági támadás volt Amerika részéről Európa irányába. Egy gazdasági válságban összeomlott európa képtelen lenne megvédeni magát bármilyen külső támadással szemben.


Noha a cél nem európa, hanem oroszország, csak épp európa kellős közepén szeretnének velük harcolni, de ha potenciális szövetségesek maradnának európában, Amerikának semmi esélye nem lenne.


---


Anonymus

2015. okt. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!