Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hitgyülisek ezeket hogyan...

A hitgyülisek ezeket hogyan magyarázzák ki?

Figyelt kérdés

* A Hit Gyülekezete állítása szerint a mai Izrael egyenlő Isten szellemi Izraelével. (lásd: materializmus)


->Mit ír a Biblia?

„ Amikor a farizeusok megkérdezték tőle, hogy mikor jön el az Isten országa, ezt válaszolta nekik: "Az Isten országa nem jön el szembetűnő módon.

Nem fogják azt mondani: ‘íme itt van,’ vagy ‘amott’. Mert az Isten országa köztetek van." ” (Lk 17:20-21)

================


* A Hit Gyülekezete állítása szerint a zsidók Isten kiválasztott népe és a többi nép felett állnak. Ebből kifolyólag a cionizmus jó.


->Mit ír a Biblia?

„ Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a hit által Krisztus Jézusban.

Nincs többé zsidó, sem görög, sem szolga, sem szabad, sem férfi, sem nő; mert mindnyájan egy vagytok Krisztus Jézusban.

Ha pedig ti Krisztuséi vagytok, akkor Ábrahám utódai, s az ígéret szerint való örökösök. ” (Gal 3:26,28-29)


„ Mert nem az a zsidó, aki külsőleg az, és nem az a körülmetéltség, ami kívül, a testen látható,

hanem az a zsidó, aki bensejében az. Ez a szív körülmetéltsége a lélek szerint és nem a betű szerint. Az ilyen ember nem az emberektől nyer dicséretet, hanem Istentől. ” (Rm 2:28-29)


Mit reagált erre a „kiválasztott” nép?

Egy magas beosztású zsidó széttépi és „utálatos” könyvnek nevezi az Újszövetséget:

[link]

[link]


Zsidók csoportja több ezer Újszövetséget gyújtott fel amit keresztény hittérítők ajándékoztak nekik:

[link]

[link]


Egy zsidó színésznő: „Újra megölném Jézust”

https://www.youtube.com/watch?v=GSrhJGGDqx0


Sajnos Tiszát lehetne fakasztani az efféle Jézuson való gúnyolódásokból és gyalázkodásokból a zsidók, pontosabban a cionista zsidók részéről, azok a zsidók részéről akikért Németh Sándor foggal-körömmel küzd.

https://www.youtube.com/watch?v=iJOYneUlgl0


Gyűjtemény Németh Sándor barátainak Jézusról való véleményéről:

[link]


Mikor jönnek végre rá, hogy a cionizmus a Sátán eszméje?



2015. dec. 4. 22:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Kedves Kérdező, a lelki ismeret, minden embernél, gyülekezettől függetlenül megszólal, amikor számára például a Bibliával ellenes állítást tapasztal, vagy éppen kétséget érez a hallottakon, olvasottakon, csak ekkor jönnek a bukkanók, család, barátok, megszokás, meg legtöbb ember amúgy is lusta az igazságnak utána járni, na meg ugye a legtöbb ember úgy van vele, most lehet ezzel nem értek egyet, meg lehet van más is, de most ezért feladni az egész gyülekezetet? Legtöbb ember nem mert elindulni, mert vagy lusta, vagy a megszokás, félelem meggátolja. A legrosszabb a teljes berögzült szervezeti tanítások végleges elfogadása, sorolhatnám a szekta jellegű, de akár a történelmi egyházak java részét is ide, amikor ha a teljes igazságot is közlik is a személlyel, már az is ellenreakciót vált ki, és azonnal előjön az a fajta gondolkozás, hogy na ez az amiről beszélt ez a pap, vagy a lelkipásztor, vagy a vén, stb és ahelyett, hogy az egyén megvizsgálná az újonnan kapott információt, azonnal elutasítja, és megerősíti magát a saját téves hittében. Emberek milliói fognak a kárhozatba kerülni, azért mert nem a Biblia igazságát, ha nem az emberek által felhígított Bibliai tanításokat követik.
2015. dec. 5. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%

Belekeveredsz az emberek által össze vissza kuszált, logikai buktatókkal teletűzdelt zavaros világába, majd azt kéred hogy bogozzuk ki neked. Nincsen jobb dolgod?

100 évvel ezelőtt még azt sem tudtad hogy vagy, inkább azon agyalj miként szakadt a nyakadba ez az egész világ, a benne lévő összes megjelenéssel együtt.

2015. dec. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
23%

"Mikor jönnek végre rá, hogy a cionizmus a Sátán eszméje?"


Valószínîleg soha, mert aki ilyet álít, AZ hirdeti a sátán eszméjét.


Tájékoztatásodra néhány idézet:


"az anticionizmus az antiszemitizmus újabb formája" ( "... the total rejection of anti-Semitism in all its forms, including anti-Zionism as a more recent manifestation of anti-Semitism." - [link] )

" Pope Francis says ‘attacks on Jews are anti-Semitic, as are attacks on Israel’ " - [link]

Magyar fordítása: " "Aki a zsidókat támadja, az antiszemita, de aki nyíltan támadja Izrael Államot, az szintén antiszemita” - ezt mondta Ferenc pápa a Zsidó Világkongresszus delegációjával folytatott tárgyaláson. " - [link]

"Hegedűs anticionista tüntetése "mereven ellentétes" a Magyarországi Református Egyház Zsinata már többször és világosan kiadott állásfoglalásaival." - [link]

"... kövessék Ferenc pápát, és szólaljanak fel az antiszemitizmus és anticionizmus, valamint a gyűlölet és a rasszizmus minden formája ellen. ... Erdő Péter bíboros megköszönte Rivlin elnök elkötelezettségét abban, hogy megoldásokat keres a keresztényeket érintő kérdésekben, és hangsúlyozta, a vallásközi párbeszédnek a zsidóság és Izrael történetében kell gyökereznie." - [link]

2015. dec. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
78%

"de aki nyíltan támadja Izrael Államot, az szintén antiszemita"


Vajon tudja a szentatya, hogy ezzel egy csomó rabbit leantiszemitázott? :)))

2015. dec. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy máris eltűnt néhány válasz...


Az 1. válaszolón kívül senki sem a kérdésre válaszolt. Mégis ő lett a legalacsonyabbra pontozva.


Szerintem meg is kaptam a választ a kérdésemre:

Kitörölt válaszok = kiabáló lelkiismeret elfojtása


Tisztelt nneddudgi!

A maga válasza is nagyon sok sebből vérzik:


0) Hogy jön ide a pápa? -Ez a kérdés a katolikusokról vagy a hitgyülisekről szól?


1) Eddig a Hit Gyülekezete folyton köpködte a katolikusokat és kigúnyolta őket. Hogyhogy pont ebben az esetben egyből katolikus-barátok lettek?


2) Ahogy az egyik válaszoló mondta nem feltétlen egyből antiszemita az aki krititálja Izraelt és a cionistákat:

[link]

[link]


3) Márcsak onnan is látszik, hogy hazudott nekünk mert Vatikán hivatalosna elismerte Palesztinát mint államot:

[link]

[link]

[link]


Elhiszem, hogy sakkot akart nekem adni de sajnos ezzekkel az értelmetlen tématerelésekkel csak a saját állását rontja.

=========================


Nagyon lekötelezne ha a jövőben a többi tisztelt felhasználó a kérdésre válaszolna és nem köntörfalazna értelmetlenül!

2015. dec. 5. 20:37
 6/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Bár a kérdésed számomra szembetűnő módon elégé zsidó-ellenesnek tűnik ,de viszont ettől függetlenül megprobálok a kérdésedre válaszolni (zsidó szemszögből).


"Mit reagált erre a „kiválasztott” nép?

Egy magas beosztású zsidó széttépi és „utálatos” könyvnek nevezi az Újszövetsége"


"Zsidók csoportja több ezer Újszövetséget gyújtott fel amit keresztény hittérítők ajándékoztak nekik: "


Nos ,a zsidóságot nem ilyen elvetemült és egybe idióta/szélsőséges emberek alapján kell megismerni ,mint Michael Ben Ari.


"Egy zsidó színésznő: „Újra megölném Jézust” "


Sarah Silverman nyilvánvalóan csak "poénak" szánta ,bár valóban elég gusztustalan és sz*r humorérzéke van.

Egyébként ő többszörösen kritizálta a judaizmust is.

De természetesen azt is hozzá szeretném tenni ,hogy érdemes különbséget tenni a szarkazmus/poénkodás/viccelődés ,illetve a gúnyolodás/csúfolás/fikázás között.


Én egyébként (zsidóként) nagy tiszteletbe tartom Jézust és a katolicizmust.


Ámbár nem nevezném a cionizmust sátánista ideológiának ,de viszont valóban egy negatív ideológia.


Üdv!

2015. dec. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszát.

Valamilyen szinten szellemi felüdülés volt.


Már csak a hitgyülisek válaszát várom...

2015. dec. 5. 22:13
 8/21 anonim ***** válasza:
39%

Tisztelt sakkozó nevű felhasználó !


Semmit nem akartam adni és pontosan a kérdésre válaszoltam, bár nem vagyok hiitgyülis, hanem ortodox zsidó, de erre a kérdésre a hitgyüli sem válaszolhatna mást, legfeljebb kiszinezi, felhigítja.


De úgyatszik szájbarágósan kell, tehát:


a kérdésébõl az látszik, hogy sem a zsidóságról, sem a zsidó vallásról, sem Izraelrõl nem tud semmit, a Bibliából pedig nem értett meg semmit.


"Hogy jön ide a pápa?"


Világos kellene legyen a válszból, de akkor ezt is szájbarágósan:


maga szerint "a cionizmus a Sátán eszméje". Ha nem értette volna meg a saját szavait, felvilágosítom, hogy ezzel nyílten támadja Izrael Államot.

Márpedig, mint idéztem, Ferenc pápa szerint aki nyílten támadja Izrael Államot, az is antiszemita ( vagyis zsidógyûlölõ, zsidók ellen uszító ).


Idéztem továbbá egy vatikáni oldalt, amelyen azt írják, hogy teljesen elutasítják az antiszemitizmus minden formáját, beleértve az az anticionizmust, mint az antiszemitizmus legújabb megnyilvánulását. Már 2004-ben!


"egyik válaszoló mondta nem feltétlen egyből antiszemita az aki krititálja Izraelt és a cionistákat:"


Már csak az a kérdés, kitudja pontosabban, a válaszoló, vagy Ferenc pápa ( és persze lényegénben az egész Vatikán )?


"Márcsak onnan is látszik, hogy hazudott"


Kicsoda? Ferenc pápa, a Vatikán Katolikus-zsidó Kapcsolat Bizottsága, a Catholic Herald címû angliai magazin cikke, a Szombat címû folyóirat cikke ( mely ugyanazt írja, mint az említett angol ), az Esztergomi-Budapesti Fõegyházmegye oldala esetleeg azon belül az Európai Püspöki Konferenciák Tanácsa (CCEE) közleménye?


Mert a bevezetõ mondattól és az utána következõ 3 szótól etekintve kizárólag idézeteket írtam a fenti oldalakról.


"Vatikán hivatalosna elismerte Palesztinát mint államot"


Ez tény, 2015. máj. 13-án azzal, hogy hivatalosan felvették a kétoldalú diplomáciai kapcsolatokat és az ezt rögzítõ-közzétevõ dokumentumban a "State of Palestine" kifejezést használták. - [link]

Ebben azonban egy szó sem volt arról, hogy bárkinek joga volna támadni Izrael Államot. Továbbá a "Paleszti Nemzeti Hatóság" ( ezt a kifejezést használom, mert ezt használja hazámnak, Magyarországnak Külügyminisztériuma is ) soha nem állította, hogy táamadná Izrael Államot, sõt mindig is azt állította, hogy megegyezésre törekszik. Más kérdés, hogy ez mindmáig csak szó maradt, mert mindig találtak ürügyet, hogy visszautasítsák a tárgyalást, vagy, ha mégis elkezdték, akkor megszakítsák.


Ugyanakkor tény az is, hogy semmit nem változtattak Izrael Állam elismerésén ( az errõl szóló dokumentumot 1993. december 30-án írták alá Jeruzsálemben ). - [link]

( Érdemes összehasonlítani a két dokumentumot. )


Hogy a Vatikán elismerte "State of Palestine" -t, az NEM ÁLL ELLENTMONDÁSBAN azzal, hogy ugyancsak a Vatikán antiszemitizmusnak, a zsidók, az egész zsidóság elleni uszításnak tekinti azt, ha valaki támadja Izrael Államot, vagyis az anticionizmust és így azt is a leghatározottabban elutasítja, elítéli. ( Akárcsak a Magyar Református Egyház, mint az ( az Izrael-imádattal legkevésbé sem vádolható ) qtyqruty cikkbõl ( # 3/7 Időpont tegnap 18:20 -ben utolsó elõtti link ) kitûnik.


Még világosabban: hogy bárki elismeri a ( Hadrianus által, az imperialista hódító Római Birodalom véreskezû császára által isz. 135-ben ) Palesztinának nevezett területen élõ arabok jogát ahhoz, hogy önálló államuk legyen, az NEM ÁLL ELLENTMONDÁSBAN azzal, hogy ugyanõ elismeri Izraeal Állam jogát a létezéshez ( és ami ezzel egy¨tt jár, az önvédelemhez ).

+++++++++

Azért lássuk a többit is egyenként:

"A Hit Gyülekezete állítása szerint a mai Izrael egyenlő Isten szellemi Izraelével. (lásd: materializmus)

->Mit ír a Biblia? "

1) hogy jön a szellemi Izraelhez a materializmus? Hogy kerül a csizma az asztalra?

2) ->Mit ír a Biblia? - Azt írja:

"Ha lesz a te eltaszítottságod az ég szélén, onnan is összegyüjt téged az Örökkévaló, a te Istened és onnan is elhoz és bevisz téged az Örökkévaló, a te Istened az országba, amelyet elfoglaltak őseid, hogy azt birtokba vedd és jobb sorsban részesít és jobban megsokasít, mint őseidet." ( Mózes ötödik könyve, 30. fejezet, 4-5. vers ) - Ma már kb 6,5 millió zsidó él Izrael Államban, vagyis csakugyan e prófécia megvalósulásának lehetünk tanui az utolsó százegynéhány évben. Csakugyan nem ‘íme itt van,’ egyik napról a másikra.


"A Hit Gyülekezete állítása szerint a zsidók Isten kiválasztott népe"

Ha a hgy ezt állítja, igazat állít ezúttal nem idézek, keresse meg Mózes öt könyvében sok helyütt: kezdõdik az õsatyákkal kötött szövetséggel, folytatódik a Szináj alatt Izraellel kötött szövetséggel, azután még sokszor emlékeztet erre a Biblia.


" és a többi nép felett állnak."

Ha a hgy ezt állítja, akkor SZAMÁRSÁGOT állít, ezt viszont idézettel igazolom, mert sokszor kell, így kéznél van:

"Nemde olyanok vagytok számomra, Izrael fiai, mint a négerek. Nemde kivezettem Izrael fiait Egyiptomból, ám ugyanígy vezettem ki a filiszteusokat Kaftor (Kréta) szigetéről, és az arámiakat Kirből." ( Ámósz próféta könyve 9. fejezet 7. vers )

Vagyis szó sincs "felett állásról".


"Ebből kifolyólag a cionizmus jó. "

Ettől függetlenül fenti 5Móz30:4-5 -bõl kifolyólag a cionizmus jó. I-ten akaraát hajtja végre.

És nem árt, ha idézetei kapcsán megjegyzi: a Tórát, az Örökkévaló által szmélyesen kinyilatkoztatott tanítást / parancsolatokat SEMMI´ÉS SENKI nem írhatja felül.


Örülök, ha segíthettem a Biblia megértéséhez vezetõ elsõ lépések megtételére készülõdésben. :)

+++++++++

# 4/7 Időpont tegnap 18:31

"Vajon tudja a szentatya, hogy ezzel egy csomó rabbit leantiszemitázott?"

Biztos lehetsz benne, hogy a pápa tudja, hogy kb mekkora az a csomó. Pontosan tudja, hogy az összes rabbik számához képest elhanyagolható. Meg azt is, hogy azok közül a "rabbik" közül sokan nem valódi rabbik, nem avatták õket autentikus helyen.

+++++++++

# 6/7 Időpont tegnap 22:07

Aki azt állítja, hogy a cionizmus "negatív ideológia", az nyilvánvalóan semmit nem tud róla és még azt is rosszul.

2015. dec. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Tisztelt nneddudgi!

Mivel tudom, hogy ön izraelita vallású, így meg tudom érteni, hogy miért szimpatizál olyan szélsősőges eszmékkel mint a cionizmus.

Tudom, hogy maga hitéből kifolyólag elutasítja az Újszövetséget és kizárólag az Ószövetség bosszúálló és kegyetlen Istenében hisz még mindig.

De az a gond, hogy a Hit Gyülekezete amelyik (elvileg) keresztény vallású miért teszi ugyanezt?


És sajnos maga is mint a többi cionista azt a sötét hazugságot terjeszti miszerint cionizmus egyenlő lenne zsidósággal. De gondolom azzal már kevésbé van tisztába, hogy ez a mai cionizmus csupán néhány évtizede létező eszme, mely egyik célja teljesen egybemosni a zsidókak a cionizmussal.

És üzenem önnek is meg másnak is, hogy nekem a zsidókkal nincs semmi bajom. Csak a cionistákkal.


Ha valaki antináci akkor az germanofób is? Ha valaki antiterrorista akkor az iszlamofób is? Ha valaki elítéli az amerikai indiánok ellen elkövetett népirtást akkor az gyűlöli az összes amerikait is?

2015. dec. 6. 12:22
 10/21 anonim ***** válasza:

Tisztelt sakkozó nevű felhasználó !


"Mivel tudom, hogy ön izraelita vallású"

NEM azt írtam, hogy izraelita vallású vagyok, hanem, hogy ortodox zsidó. Noha hitközségünk neve ma is, mint kb 130 évvel ezelõtti megalakulásakor MAOIH - Magyarországi Autonóm Orthodox Izraelita Hitközség, egymásközött IS ZSIDÓ -nak mondjuk magunkat, mint CSAKNEM minden zsidó a Földön.

Elõször azon kellene elgondolkodnia, hogy miért? ( Segíség: ma már az "izraelita" megjelöést - a Biblián és a hittudományon kívül - csak azok és csak olyankor használják, akik és amikor a zsidógyûlöletüket "finomkodó" udvariaskodással akarják leplezni.


"olyan szélsősőges eszmékkel mint a cionizmus. "

Kérjen meg valakit, hogy fordítsa le maganak a Vatikán Katolikus-zsidó Kapcsolat Bizottsága megadott publikációját ( mégegyszer: [link] ) és gondolkozzon el azon, miért nevezi egy "VATIKÁNI" cikk az anticionizmust az antiszemitizmus legújabb megnyilvánulásának?

A cionizmusról: Morszi Cionista Szovetség - [link] Itt megtudhatja, mi valójában a cionizmus.


"az Ószövetség bosszúálló és kegyetlen Istenérõl"

parancsolatairól, a kereszténység Mestere azt mondta:

„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem a törvényt vagy a próféták tanítását. Nem azért jöttem, hogy érvénytelenné tegyem, hanem hogy betöltsem azokat. Mert bizony mondom néktek, hogy amíg az ég és a föld el nem múlik, egy ióta vagy egy vesszõ sem vész el a törvénybõl, míg minden be nem teljesedik. - ( ióta görög batû: i , eredetileg a héber jod volt, ami így néz ki: י , azért ez, mert nem csak vékoy, de feleakkora mint a többi ) ( Hegyi Beszéd - Máté evangéliuma 5. fejezet, 17-18 vers )


Ábrahám könyörgése Szodomáért


"És odalépett Ábrahám és mondta: Vajon elpusztítod-e az igazat a gonosszal? Talán van ötven igaz a városban, vajon akkor is elpusztítod-e és nem bocsátasz meg a helységnek az ötven igaz miatt, akik közepette vannak? Távol legyen tőled, hogy cselekedj ilyen dolgot, hogy megöld az igazat a gonosszal és hogy az igaz olyan legyen, mint a gonosz, távol legyen tőled! Az egész föld bírája ne cselekednék igazságot? És mondta az Örökkévaló: Ha találok Szodomában ötven igazat, a városban, úgy megbocsátok az egész helységnek miattuk. De Ábrahám felelt és mondta: Íme, kérlek, elkezdtem szólni Uramhoz, pedig én por és hamu vagyok. Talán hiányoznak az ötven igazból öten, vajon elpusztítod-e az öt miatt az egész várost? És Ő mondta: Nem fogom elpusztítani, ha találok ott negyvenötöt. És ismét szólt még hozzá (Ábrahám) és mondta: Talán találtatnak ott negyvenen? És Ő mondta: Nem teszem a negyven miatt. És (Ábrahám) mondta: Ne haragudjék az én Uram, hadd szóljak; talán találtatnak ott harmincan? És Ő mondta: Nem teszem, ha találok ott harmincat. És (Ábrahám) mondta: Íme, kérlek, elkezdtem szólni Uramhoz, talán találtatnak ott húszan? És Ő mondta: Nem pusztítom el a húsz miatt. De (Ábrahám) mondta: Ne haragudjék az én Uram, hadd szóljak még ez egyszer; talán találtatnak ott tízen? És Ő mondta: Nem pusztítom el a tíz miatt." ( Mózes elsõ könyve 18. fejezetének 23.-32. verse )

"bosszúálló és kegyetlen Isten" ? Mert nem volt 10 igaz se? Viszont NEM pusztította el Ninivét: "Én meg ne szánjam meg Ninivét, a nagy várost, amelyben több mint tizenkétszer tízezer ember van, akik nem tudnak különbséget tenni a jobb és a bal kezük között? És ott a sok állat is!" ( Jónás próféta könyve 4. fejezetének 11. verse )


Amikor a zsidókat üldözõ egyiptomi sereget elborította a tenger, az angyalok hozsannázni akartak, de a Szent, áldott legyen, megfedte õket: "Teremtményeim elpusztultak és ti énekelni akartok?". ( Talmud - Nezikin rend - Szanhedrin traktátus 39b oldal. [link] )


Néhány ennek a "bosszúálló és kegyetlen Isten" -nek a parancsolatai közül:

"Ha rátalálsz ellenséged ökrére vagy szamarára, amely eltévedt, vidd azt neki vissza. Ha látod gyűlölőd szamarát leroskadva terhe alatt, távol legyen tőled, hogy magára hagyjad, segítsd fel vele együtt." ( Mózes második könyve 23. fejezetének 4-5. verse )

"Ha éhezik a’ki téged gyülöl, adj ennie önéki kenyeret: és ha szomjúhozik adj néki innia vizet." ( Károli Gáspár 1585. ) ( Mislé - Példabeszédek könyve 25. fejezetének 21. verse )


El kellene olvasnia: "A II. Vatikáni Zsinat NOSTRA AETATE ( Korunkban ) kezdetű nyilatkozata az Egyház és a nem keresztény vallások kapcsolatáról" - [link] ( hivatalos magyar fordítás, ugyanez található a Vatikán oldalán is: [link] ) Ezt 1965-ben adak ki, nemrég ünnepelte a Vatikán az 50. evfordulót, úgy látszik az 50 év kevés volt, hogy Rómából ide érjen.


"a Hit Gyülekezete amelyik (elvileg) keresztény vallású miért teszi ugyanezt?"

Ajánlom, keresse meg a Sabbat Song együttes vezetõjét, Masa Tamást, kérdezze meg tõle személyesen.


"cionizmus egyenlő lenne zsidósággal."


És sajnos maga is mint a többi zsidógyûlölõ, azt a sötét technikát folytatja, hogy kiforgatja, megváltoztatva "idézi" a szavaimat.

Soha nem mondtam, hogy a "cionizmus egyenlő lenne zsidósággal." Azt mondtam, a LEGTÖBB zsidó támogatja Izrael Államot. Lehet azon vitatkozni, hogy ettõl már cionista is, némelyk szerint ahhoz hozzátartozik, hogy aliyázni ( Izraelbe visszatérni, "felmenni" ) akar. Ezt pedig nem minden zsidó akarja, sõt, mert szülõföldjén vannak szülei stb eltemetve, ott vannak a ( zsidó és nem zsidó ) barátaik, annak történelmét tanulta, annak kultúrájában nevelkedett, egyszoval az a hazája. Másoknak az IS.


És üzenem önnek is meg másnak is, hogy azt a hazugságot, hogy "nekem a zsidókkal nincs semmi bajom. Csak a cionistákkal.", már rég nem eszi meg senki. Ismét a Vatikán és személyesen Ferenc pápa állásfoglalására utalok.

"Ha valaki antináci akkor az germanofób is?"

Sajnos egyre inkább "hungarofób". A németekrõl mindenki tudja, hogy már rég sokkal kevesebb közöttük a zsidógyûlölõ, mint Magyarországon. Németországban elenyészõ. A magyar kormányok sajnos idõnként az arra játszással próbálják elterelni a figyelmet disznóságaikról / hülyeségeikrõl.


Ismétlem: elõször azt kell világosan látnia, hogy zsidóságról, zsidókról, zsidó vallásról, kereszténységrõl, Jézusról, Izraelrõl SEMMIT NEM TUD és még azt is rosszul. Éppígy a Bibliából SEMMIT NEM ÉRT és még azt is rosszul.

Ha ezt beklátta, elkezdheti rendbetenni, aminek kezdete lehet a fentemlítet Nostra etate.


Illetve, mivel épp ma kezdõdik a Hanuka, a fény ünnepe, ajánlom, próbáljon eljutni nehány nyilvános Hanuka ünnepségre! Talán a Hanuka fényei segítenek eloszlatni, vagy legalább megbontani tájekozatlanságának sötétségét. Esetleg baráataival megbeszéli, ki ide, ki oda, esetleg felveszik a rabbi, vagy más megnyitó beszédét, azután megbeszélik. Talán így egy hangyányival beljebb lesz.

Persze, fontos a 21. századi magyar kultúremberhez illõ viselkedés, mert - talán mondani sem kell, különösen most - mindenhol van biztonsági intézkedés, általában rendõrség ( és nem csak egy - két rendõr ).

Ha nagyon siet, talán még odaér: [link] ( kezdés 16 h )

A többi általában 6 -kor: Gozsdu udvar ( Izr-i Nagyköv közremûködésével !! ): [link] talán ez érdekelheti

Bálint Ház - Gyertyagyújtás Hanuka minden napján 17:30-kor, pénteken 16:00-kor. - [link]

Magyar Zsidó Kulturális Egyesület - Mazsike Hanuka Party - december 10. csütörtök 19:00 órától a Frankel Leó úti zsinagógában - [link]

Nyugati Tér - EMIH - matól dec. 13 ig minden este 6 -kor : [link] ( https://www.youtube.com/watch?v=PPiKFOZgICM&feature=youtu.be )


Hogy el ne felejtõdjék: KULTÚRÁLT VISELKEDÉS !! ( esetleges kérdésekben is! )

2015. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!