Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit gondoltok a Katolikus...

Ti mit gondoltok a Katolikus és a református vallásról? Szerintetek melyik a jobb? Kérlek írjátok az aljára, hogy milyen vallásúak vagytok! Többi lent!

Figyelt kérdés

(Azt leszögezném, hogy mi katolikusok nem vagyunk bálványhívők, hanem csak a Szentekhez is imádkozunk, hogy járjanak közben Istennél!)

Üdv, egy Katolikus!

Katolikusok írjátok a válaszotok alá, hogy #katolikusforever !

(Igazából mondhatni mindenki Katolikus mert minden más kisebb vallás a Katolikusoktól szakadt ki. )



2016. máj. 18. 14:01
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
57%
10-es: Az önmegtartóztatás pedig egy szexpóz, a bélyegek nem gyűjtése meg egy hobbi! :D.
2016. máj. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
64%
11-es Ezzel a baromsággal nem tudok vitatkozni. :D
2016. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Inkviziciós detektív ***** válasza:
56%

A Katolicizmus mar az elejen, a Reformatus meg az ido haladtaval kiurult, nincs benne Elet, es nem fog tudni megujjulni egyik sem.

A Katolicizmus azert rosszabb, mert balvanyimado kultuszok vannak benne, hamis dogmakkal, hamis tekintelyelvuseggel, es sokkal tobb ver tapad hozza.

(Neoprotestans)

2016. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
54%

Kedves 12-es! Nem értem. Nagyjából az állításoddal analóg dolgokat mondtam.

Meg is kaptam a lepontot,(jajj nekem!!!) nem értem, Te miért nem??? XD

2016. máj. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
58%
#10, mivel az ateizmus éppen a vallásos hit hiányát jelenti, vallásnak nevezni kb annyira értelmes, mintha a kopaszságot hajszínként próbálnád definiálni...
2016. máj. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
51%

10-es vagyok

Az ateisták abban hisznek, hogy a világon semmilyen magasabb rendű hatalom nem létezik. Tudományosan akarják megmagyarázni a megmagyarázhatatlant. Ugyanannyit foglalkoznak Isten nem létével ( ha nem többet) mint a vallásosak Isten létével. Abban hisznek, hogy a világ magától jött létre (amiben meg a vallásosak nem hisznek). Mi ez, ha nem vallás?

2016. máj. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
53%

Tévedésben élsz, egy ateista nem abban hisz, hogy nincs Isten, csak abban nem hisz, hogy van. Óriási különbség!

- van aki hisz a szellemekben, vámpírokban, csak Istenben nem

- van akit egyszerűen nem érdekel a vallás és Isten, és nem is foglalkozik vele

- van aki egyszerűen nem is találkozott soha a vallásokkal

- van aki szkeptikusan áll a dolgokhoz, nyitott a hitre, de még hiányzik az életéből az a kezdő lökés, ami el is indítaná ezen az úton

- van aki szentül hiszi, hogy Isten márpedig nincs és kész

Lehetne még folytatni a sort, és ez mind ateista, a te elképzelésed pedig kizárólag az utolsó kategóriára vonatkozik, nem pedig az ateizmusra.

De mellesleg ha csak azokról az emberekről lenne szó, akik hisznek Isten nemlétében, még erre az egy típusra sem húzhatnád a vallás jelzőt, hiszen ez mindössze egyetlen közös gondolat, ami köré ezen túlmenően semmilyen hitrendszer, sem közös gondolkodás nem épül.

2016. máj. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
52%

"egy ateista nem abban hisz, hogy nincs Isten, csak abban nem hisz, hogy van. Óriási különbség!"

Azt az óriási különbséget még mindig nem értem. :D

2016. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően az ateista nem hisz istenekben/istenségekben. Nem pedig abban hisz hogy nincs isten/istenek.


Ezen mit nem lehet megérteni? :D

2016. máj. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
68%

"Azt az óriási különbséget még mindig nem értem. :D"

Az óriási különbség, hogy nem mindegy, hogy egy ember csak egyszerűen nem tartozik egy bizonyos kategóriába (de azon a kategórián kívül gyakorlatilag bármilyen más lehet), vagy konkrétan a szóban forgó kategória ellen van.

2016. máj. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!