Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztény Válaszoló!...

Kedves Keresztény Válaszoló! Volt már részed az alábbi dolgokban? (kellemetlen tapasztalatok)

Figyelt kérdés

Találkoztál a Bibliában olyan résszel, amit valami miatt nehezen tudtál igaznak hinni? Leírod, mi volt az és miért?


Ismersz olyan szokást, amit te is szívesen csinálnál, de nem abban az egyházban tartják ahová te is tartozol? Mennyire érintett meg a dolog? Megfordult a fejedben miatta, hogy válts?


Van olyan teológiai kérdés, amiben más állásponton vagy, mint a környezetedben lévő, teológiában képzettebb emberek? (papok, hitoktatók) Megosztod velem?


Vitatkoztál már (értelmesen!) hitről ateistával? Jó élmény volt, vagy rossz? Ugyanígy, vitatkoztál már olyannal, aki vallásos, de nem keresztény? (abszolút nem keresztény, tehát nem csak egy másik felekezet, hanem teljesen más vallású ember, pl. buddhista.)


2016. máj. 18. 17:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Volt már vita és nagyon szorskozta
2016. máj. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Volt mar vita és nagyon szorakoztato,amikor egy olyan emberrel,aki a bibliárol okoskodik pedig szerintem else olvasta,vagy ha igen biztosan nem érti ,a teremtésről vitatkoztok
2016. máj. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


"Találkoztál a Bibliában olyan résszel, amit valami miatt nehezen tudtál igaznak hinni? Leírod, mi volt az és miért?" - erről írok. De nem az fordult elő, hogy nem tudtan igaznak hinni, csak nem tudtam megérteni, és akkor benne van az is, hogy egyetéreteni sem.

Tehát az a történet, amikor elmegy Szodomába a két angyal, és elmondja Lótnak, hogy el fogják pusztítani a várost. Íme:

"Mielőtt lefeküdtek, a város férfiai, Szodoma férfiai körbevették a házat, az ifjútól az öregemberig az egész nép egy csoportba verődve. Kiáltoztak Lótnak, ezt mondva: „Hol vannak a férfiak, akik tehozzád jöttek az éjjel? Hozd ki őket, hadd háljunk velük!”

Lót végül kiment hozzájuk a bejárathoz, de becsukta maga mögött az ajtót. Ezt mondta: „Kérlek titeket, testvéreim, ne cselekedjetek gonoszságot. Van két lányom, akik még sosem háltak férfival. Kérlek titeket, hadd hozzam ki nektek őket. Aztán tegyétek velük, amit jónak láttok."1Mózes 19:4-8

Tehát nem értettem, hogyan lehetséges az, hogy Lót a két lányát ajánlotta a két férfi helyett. Csak a szülő szemszögéből láttam a dolgot.

De ma már értem miért történt ez így. Nincsen a Bibliában semmi érthetetlen csak kutatni kell és megtaláljuk a válaszokat:-)

2016. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. A Bibliát vagy hiszed, vagy nem és vannak benne tanító jellegű olvasmányok, amik nem történtek meg.


2.Ahhoz hogy egyházat váltson valaki, szerintem mélyebb lelki indíttatás kell, ha eddig komolyan vette a hitét, egy-két külső dolog miatt nem fog váltani.Egyház váltás egy lelki folyamat, ettől több kell hozzá.


3.Teológiában elmélyülni, utána nézni dolgoknak, ha nem fogadod el másoktól, nyitott dolog mindenkinek.


4.Felesleges a hitről vitatkozni bárkivel is, imádkozni szoktam másokért ha Isten akarja, megadja nekik a hitet.

2016. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Katolikusként eléggé cölibátus-ellenes vagyok. Megértem miért gondolhatja valaki, hogy egy papnak me legyen családja, de a legtöbb sajnos család nélkül se foglalkozik túl sokat a 'nyájjal', ha ezt nézzük nem venne el sok extra időt, törődést egy feleség, esetleg gyerekek, sőt, talán emberibbé tenné őket legtöbb esetben. Nem feltétlenül kell a protestáns módszert alkalmazni, lehetne úgy, mint görögök esetében, hogy férjes pap nem érhet el magas egyházi tisztséget, csak a nőtlenek.

Valamint a nők papságát is teljes mellszélességgel támogatom, ennek praktikai előnye is lenne, szerintem ilyen "paphiányos" időben nem engedhetné meg magának az egyház, hogy kizárja a nőket a egyházi rend szentségéből.


A melegekhez való hozzáállásuk se szimpatikus (mondjuk úgy látom Ferenc pápa hajlana a liberálisabb állásfoglalásra, de egy fecske sajnos nem csinál nyarat). Ilyennek születtek, szerintem ugyanannyi joguk van házasodni, nemi életet élni, mint a heteroknak, ez bűnnek venni szerintem hülyeség.


Vannak még dolgok, amikben nem értek teljesen. Én például úgy gondolom nem számít az ember vallása, milyen Istent imád, ha annak tetsző életet él (egészen addig, amíg ez nem gonoszságon, a rossz tevésén alapul) ugyanúgy eljut a Paradicsomba( vagy nevezzük, ahogy akarjuk), mint mi.

2016. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Szervusz.


Voltak beszélgetéseim, igyekeztem nem vitába szállni, Muszlim, Izraelita, Katolikus, Református pappal is beszélgettem. Hit gyülekezetbe járókkal is volt beszélgetésem.


Nem tartottam kellemetlennek, inkább tanulságosnak, ami által jobban fejlődhettem érvelésben, türelemben, hitben.

2016. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az Ószövetség nagy része gondot okoz, rettentően erőszakos és férfiközpontú.


A zsidók néhány szokása nagyon tetszik, főleg a szombattartás, de ezért nem fogok betérni.


Hit Gyülis koromban rengeteg ilyen volt, most máshova járok, nincs ilyen.


Hitről vitatkozni nem szoktam, bár katolikusokkal, reformátusokkal volt már nem egyszer érdekes beszélgetésem. Ezeknek azért látom értelmét, mert ilyenkor legalább a kiindulópont és a cél közös, csak máshogy próbáljuk elérni.

2016. máj. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Fiatalabb koromban, változtattam a hitemen, addig a Református, és a Katolikus "vallás" volt számomra az elfogadható, amíg mélyebben nem kezdtem a bibliában Isten szavában olvasható gondolatokkal foglalkozni.
2016. máj. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

sorrendben:


1: persze, minden "csodás elem" ilyen, egyszerűen mert ezt nevelték belém ,ilyen kultúrkörben élek, a mai ember zsigereiből azt mondja "jó hát úgy szó szerint azért nem támadhatott fel" még az ókori görög, azt mondta "jó, hát nem lehet, hogy Isten tényleg ember lett és szenvedett, az biztos csak látszat volt!" , szóval nem tudjuk magunkat függetleníteni a belénk ivódott közegtől, ha a saját nagyapám feltámadna, és csomó kézzelfogható bizonyíték lenne a kezemben hogy valóban ő az ,valóban halott volt, stb stb, és egyre több ilyen lenne, szerintem azt sem hinném el egykönnyen, holott kézzelfogható bizonyítékok támasztják alá, volt olyan is ,hogy egy biztos bukásnak hitt vizsgám 3-as lett, kb 50-szer néztem meg, hogy tényleg 3-ast kaptam e, mert annyira valószínűtlenek tűnt, noss ugyan így bizonyos dolgokkal kapcsolatban a biblia esetében is felmerül néha egyfajta szkepszis, de ezzel mindenki így van, max nem ennyire mint én


-igen, egyszerűen eljárok olyan programokra/szertartásokra is, ahogy hozzánk is járnak más felekezetekből


-Korábban református voltam, sokmindennel nem értettem egyet, későb rátaláltam egy másik felekezetre ahol a szeritem is helyes nézeteket képviselik, amiben pedig velük nem értettem egyet, viták során meggyőztek szóval átmentem oda


-Igen, atesitával ritkán, mivel az ateisták döntő többsége vagy nem tudatos ezért a véleménye abban merül ki ,hogy kerüli a kérdéskört, egy része faisztoid módon és érvelések nélkül próbálja ráderőszakolni a nézeteit, és ismét van egy részük akikkel azért értelmetlen a vita, mert nem az érvek alapján keresnek választ hanem már van egy előre gyártott válaszuk amihez érveket keresnek, ha érted mire gondolok. Más vallásúval pedig vitatkoztam muszlimmal és zsidóval, a zsidókkal mindig pozitív élmény volt, muszlimokkal pedig egy fiatalember esetébe pozitív, a többiek esetében pedig olyan mint mikor erőszakos ateistával vagy nácikkal kell vitatkozni :D Jehova tanúival sokat vitatkoztam, arról viszont egy könyvet tudnék írni, szóval most megkíméllek :D

2016. máj. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia, fiatal koromban nekem is volt lehetőségem megismerkedni a Jehova Tanúkkal, aztán, ahogy elkezdtem jobban tanulmányozni a Bibliát, rájöttem, hogy az igazság nem ott van :)
2016. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!