Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztény Válaszoló!...

Kedves Keresztény Válaszoló! Volt már részed az alábbi dolgokban? (kellemetlen tapasztalatok)

Figyelt kérdés

Találkoztál a Bibliában olyan résszel, amit valami miatt nehezen tudtál igaznak hinni? Leírod, mi volt az és miért?


Ismersz olyan szokást, amit te is szívesen csinálnál, de nem abban az egyházban tartják ahová te is tartozol? Mennyire érintett meg a dolog? Megfordult a fejedben miatta, hogy válts?


Van olyan teológiai kérdés, amiben más állásponton vagy, mint a környezetedben lévő, teológiában képzettebb emberek? (papok, hitoktatók) Megosztod velem?


Vitatkoztál már (értelmesen!) hitről ateistával? Jó élmény volt, vagy rossz? Ugyanígy, vitatkoztál már olyannal, aki vallásos, de nem keresztény? (abszolút nem keresztény, tehát nem csak egy másik felekezet, hanem teljesen más vallású ember, pl. buddhista.)


2016. máj. 18. 17:27
1 2
 11/11 KulGery ***** válasza:

Persze hogy találkoztam, de mivel "születésemtől" fogva igaznak tartom a Biblia minden szavát, így magamban kerestem a hibát és nem a bibliában.

Vannak olyan szokások, melyeket az ember kipróbálna, illetve hasznosnak tart, de a mai világban, helyzetben nem lehet, vagy más módon kell megtartani.

Teológiai nincs, következtetés van.

Vitatkoztam, és rájöttem, hogy a másik felet a vita még jobban eltávolítja Istentől, mert nem értelemből kell megtérni, hanem szívből. Nem vitatkozni kell, hanem megmutatni Jézus dicsőségét.

2017. aug. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!