Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik isten? És...

Eznemlényeges kérdése:

Szerintetek létezik isten? És miért gondoljátok így?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 14:21
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem létezik. Azért gondolom így, mert ha létezne, akkor szerintem könnyedén bizonyítható lenne a létezése, azaz szinte korlátlan számú nyilvánvaló érvet lehetne felsorakoztatni mellette könnyedén. A valós helyzet azonban az, hogy én még egyetlen olyan érvet sem hallottam Isten létezésére, ami ne lett volna nevetséges hülyeség. Pedig már eljutottam ebben a kérdésben odáig, hogy minden gyakori érvet több tízszer hallottam.
2016. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
63%
Nem létezik.
2016. máj. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
53%
Nem létezi,ha létezne akkor a papok nem szereltetnének fel villámhárítót a templomokra.:)
2016. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
36%

Megint az unatkozó ateisták válaszolgatnak a vallási kategóriában :D


A kérdésre válaszolva (meg az 1. válaszoló szíves figyelmébe ajánlva) Aquinói Szent Tamás istenérveit tudnám ajánlani.

2016. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 Roland G. ***** válasza:
32%

Létezik!

Találkoztam vele,de ez leírhatatlan élmény és rendkívül pozitív módon változtatta meg az életemet,ami nem most történt. :)

2016. máj. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Papi Gonzales ***** válasza:
30%
jelenleg semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra hogy létezik/léteznek isten(ek) -> nem létezik
2016. máj. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
39%

# 6


"jelenleg semmilyen tudományos bizonyíték nincs arra hogy létezik/léteznek isten(ek) -> nem létezik"


És ha majd lesz rá bizonyíték, akkortól fogva létezni fog Isten?

Thalesz előtt a derékszögű háromszög nem volt körbe írható, csak azóta, amióta Thalesz ezt megfogalmazta? Vagy hogy is van ez?

2016. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
62%

Igen létezik.


Röviden: Az élet rá a bizonyíték.


Hosszabban:

jól mutatja a rend, az erő és az összetettség, amely a teremtésben (a makro- és mikrovilágban egyaránt) megfigyelhető, és az is, ahogy a népével bánt a történelem során.

Egy könyvből csak akkor lehet tanulni, ha a szerzője értelmesen gondolta ki és állította össze a művét.

Az embereknek nincs mivel indokolniuk, ha tagadják Isten létezését, és mentségük sincs, hiszen „ami tudható az Istenről, az nyilvánvaló közöttük, mert az Isten nyilvánvalóvá tette nekik. Mert az ő láthatatlan tulajdonságai világosan látszanak a világ teremtésétől fogva, mivel az alkotott dolgokból érzékelhetők, igen, az ő örök hatalma és istensége,


A Francia Tudományos Akadémia egyik tagja így nyilatkozott: „ A természet rendje nem az emberi elme találmánya, s nem is bizonyos emberek felfogóképességének szüleménye . . . A rend létezése rendező értelem létét feltételezi. Ez az értelem nem lehet másé, csakis Istené” (Dieu existe? Oui [Párizs, 1979] Christian Chabanis idézte Pierre-Paul Grassét, 94. o.).

2016. máj. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
70%
Nem létezik,csak azért találták ki a vallást,hogy a nyomorban élő emberek ne támadjanak a gazdagokra ,ne öljék meg őket.A vallással tartják őket féken.
2016. máj. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
26%

# 9


Ezt Lenin elvtárs mondta. Büszke lenne rád!

2016. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!