Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napjainkban kire vagy kikre...

Napjainkban kire vagy kikre illik legjobban az alábbi ige (ha egyáltalán van ilyen)?

Figyelt kérdés

Mt 24:5 Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek.


Létezik olyan vallás vagy vallások akik magukra mutogatva kecsegtetik a népet, hogy csak általuk lehet üdvözülni?


Komolyan érdekel a téma mert segít kiszűrni a hamis vallást vagy vallásokat.



2016. jún. 15. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Persze, ma is van egy csomó ilyen. Jehova Tanúi, mormonok, Hit Gyülekezete és a legtöbb pünkösdi-karizmatikus gyülekezet mind azt hirdeti, hogy csak az ő tagjaik üdvözülhetnek.
2016. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 HaEv ***** válasza:
38%

Kedves Kérdező!

Természetesen vannak olyan vallások, amelyek magukra mutogatnak, kizárólagosságra hivatkozva és kizárva másokat - szektának hívják. Sajnos bejegyzett egyház is lehet szekta.

Bár ennek a kategóriának a fenti Igéhez nem igazán közvetlen a kapcsolódása. Hamis krisztust hirdetni egyéb hamis tan miatt is lehet. Erre vannak főleg az apostoli levelekben iránymutatások. Pl. nem testben feltámadt Krisztust hirdet valaki. Vagy nem tekinti a Fiút az Atyával egynek. stb...

A legjobb, ha nem vallást keresel, hanem keresztény emberek közösségét - és így megtalálhatod azt a közösséget, ahova Isten hív téged. Ha még nem találtad meg.

Az Istennel való személyes kapcsolat a fontos - ugyanis az Ő országába csak a "puncsosok" jutnak be, a protekciósok :D. Csak az, akit Jézus ismer - erre van is példázata - a kecskék és a bárányok...

Jó mazsolázást!

2016. jún. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Bárkire, aki olyasmit állít, hogy üdvözülés csak az ő tagjukként, csak az ő szervezetükön keresztül lehetséges.

Az első válaszoló példái mind tökéletesek, sajnos sokan hirdetnek hamis tanokat, amiket olyan körítésbe foglalnak, hogy könnyen elhiggye, aki nem elég tájékozott a témában.

Szóval az érdeklődésedben csak bátorítani tudlak ;)

2016. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

a nálunk csak nagyon kis létszámban működő egyesítő egyház vezetője


illetve talán még ennél is egyértelműbben jehova tanúi

2016. jún. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Milyen érdekes megállapítás, ahhoz képest, hogy azzal a váddal illetnek minket, hogy nem fogadjuk el Jézust.


Akkor hogyan vádolsz azzal, hogy Jézus nevére hivatkozva szólunk, mikor sokak szerint tagadjuk Őt?

Nem ellentmondásos egy kicsit?

2016. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

s ha megfigyeled, a szöveg környezet szerint ezek az emberek még sok hatalmas csodákat is tesznek, hogy elhitessék az embereket.

Jehova Tanúi semmilyen csodát nem tesznek Jézusra hivatkozva.

Most meg azt állítod, hogy mi Jézus nevében jövünk, hogy elhitessük az embereket?

Na hiszen, milyen érdekes.

2016. jún. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Jézus halála után a zsidók sok hamis messiást követtek, ahogy azt Jézus megjövendölte (Mt 24:5). „Josephus írásaiból ítélve úgy tűnik, hogy az első században, a Templom [i. sz. 70-ben történt] lerombolása előtt, számos messiás jelent meg a színen, aki szabadulást ígért a római iga alól, és találtak is maguknak készséges híveket” (The Jewish Encyclopedia. X. köt. 251. o.). I. sz. 132-ben aztán az egyik legnevesebb álmessiást, Bar Kohbát (Bar Koszibát) üdvözölték úgy, mint messiás-királyt.

Ezek között a későbbi önjelölt messiások között említhetjük a krétai Mózest, aki azt bizonygatta, hogy kettéválasztja a tengert Kréta és Palesztina között, és Serenust is, aki sok zsidót becsapott Hispániában. A The Jewish Encyclopedia 28 hamis messiást sorol fel, aki i. sz. 132 és 1744 között ténykedett (X. köt. 252–255. o.).

2016. jún. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

(Máté 24:24) 24 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy félrevezessék, ha lehet, még a választottakat is. Olyan csoda dolgokat tesznek, hogy még a valódi keresztényeket is majdnem elhitetik azzal, hogy azt a vallást támogatja Jézus


(Márk 13:22) 22 Mert hamis Krisztusok és hamis próféták támadnak, és jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, eltévelyítsék a választottakat.


Tehát azokat nevezhetjük ilyeneknek, akik hatalma van ebben a világban, tömegek támogatását élvezik sokan vannak, és természet feletti eseményeket is csinálnak, hogy ha nem lennének tudatában ennek a választottak, akár ők is elhiszik, sőt, vannak akik sajnos elhiszik.


A Biblia szemfényvesztőknek nevezi őket.

2016. jún. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tisztelt utolsó válaszoló!


Nem tudom ki vagy és nem is akarom a személyedet támadni de ha kérhetlek olvasd el még egyszer egy kicsit figyelmesebben az igét amit belinkeltem;


Mt 24:5

"Mert sokan jőnek majd az én nevemben, a kik ezt mondják: Én vagyok a Krisztus; és sokakat elhitetnek."


Hadd segítsek, hogy megértsd mire gondolok és amit tudni szeretnék.

"MERT SOKAN JŐNEK...." tehát itt nem csak arról van szó, hogy valaki vagy valakik csodát, csodákat tesznek Krisztusra hivatkozva hanem csodák nélkül is megtehetik.

Krisztus azt mondja, hogy SOKAN JŐNEK majd az Ő nevében és sokakat elhitetnek! Szerinted csodák nélkül ez nem megy?

De vannak olyanok is akikre illik a következő ige is;


Mt 24:23

"Ha valaki ezt mondja akkor néktek: Ímé, itt a Krisztus, vagy amott; ne higyjétek."


És azt hiszem, hogy ezt pont a Jehova Tanúi állítják,tévedek?

És visszatérve egy gondolat erejéig a "csodákra", szerinted az nem "csoda" amit az Őrtorony elért rövidke 100 év alatt és mindezt Jézus nevével?

Most én kérlek, hogy sorold fel azokat az adatokat ami a Bibliafordításokat és a kiadványokat illeti,megtennéd?

Csak 1950 óta hány Bibliát és hány Őrtornyot szórt szét a világban a Társulat Jézus nevével,nevében, összetudnád ezt számolni?

Szerinted ez nem "csoda"?


Tudod!?-már nagyon rég keresem az igazit és volt alkalmam meg türelmem utána nézni azoknak a vallásoknak amelyek felkeltették az érdeklődésemet és láttam bennük valami jót, de azt kell mondanom, hogy a féligazságok nem tudnak meggyőzni és a jehova Tanúi vallás tele van ilyen féligazságokkal.

Tehát amikor csodákról beszélünk nem feltétlen a természetfelettire kell gondolni, főleg a mai modern világunkban ahol már magát az információ terjesztést is csodának minősíthetünk. Képzeld csak el, hogy 2000 évvel ezelőtt nem annak tűnt volna? :)Jézus tudta miről beszél, higgy Neki!


-Na szóval mint már mondtam, én nem ismerlek téged és ha hiszed ha nem , nem is érdekel, hogy te milyen vallást képviselsz, hanem ami engem érdekel egy kis segítség, hogy megtaláljam azt amit keresek. :)


Üdv

2016. jún. 16. 02:01
 10/16 pelgrim ***** válasza:
Ha a hamis vallásokat akarod kiszűrni, akkor azt kell megfigyelni melyik vallás az, amelyik a hívei öntudatának felemelését, felszabadulását szorgalmazza és melyik nem.
2016. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!