Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A balkezesekről miért ír úgy...

A balkezesekről miért ír úgy a Biblia?

Figyelt kérdés
Mert szerintem az a tény,hogy valaki bal kezes attól még nem "bűnös" ember...
2008. szept. 28. 00:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
61%
A Biblia azt írja, h. az utolsó ítéletkor Jézus az igazakat a jobb-, míg a bűnösöket a bal oldalára fogja állítani. Pár száz éva ebből valóban páran azt a következtetést vonták le, h. a balkezesség bűn, de azt hiszem, ezen azért a legtöbben már túlléptek... Hol olvastad ezt az idézetet?
2008. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
35%
Semmi összefüggést nem látok a bűnösség és a balkezesség között..maximum annyi lehet h a balkezeseknek a bal agyféltekük az erősebb ezáltal realistábbak nem hisznek az elvont fogalmakban,földhözragadtak és csak azt hiszik el amit saját kézzel tapasztalnak.Ez persze egyénfüggő ,de ez jellemzi a bal agyfélteket.Míg a jobb agyféltek vezérli a hitet,a művészeteket,a vallást,a fantáziát..
2008. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: látom nagyon tájékozott vagy XD Pont fordítva van már ne is haragudj, bioszból ötös voltál látom :) A balkezes a jobb agyféltekét használja ami intuítivabb ergo ők nem földhöz ragadtak és jobban érinti őket a művészet és a természeti feletti/misztikumok, no mind1. Köszönöm a válaszokat, de néhány válaszolóhoz megjegyezve: nem azt kérdeztem, hogy a bibliából van-e, hanem hogy miért.
2008. okt. 5. 17:02
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez nem a Biblia, mellesleg szerintem ez valami katólikus szöveg, a katólikusoknak sok hülyeségük van, például a rózsafűzér: Meg vannak róla győződve hogyha 20-szor elmondják ugyanazt az imát fél óra alatt Isten jobbna figyel rájuk, pedíg a Biblia írja, hogy nem a bőszavúságunkért hallgat meg az Isten....


Aztán a tisztítótűz, ez is hazugság, a Bibliában van iylesmi? Találni benne? én nem találtam és sok más ember se...

2009. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
úgy látom, régi a téma, de valahogy most találtam csak rá. pont Ehud bíró esete jutott eszembe nekem is, ő balkezes volt. Izrael Eglon, Moáb királya által elnyomva volt, és amikor az izraeliták az Istenükhöz imádkoztak szabadításért (akkor nem féltek Jehova, vagy Jahve nevét használni), akkor a Benjámin törzséből a balkezes Ehudot támasztotta megmentőként. Ehud azzal volt megbízva, hogy moábita királynak elvigye a sarcot. (itt jegyzem meg, hogy a benjáminita vitézek pont arról voltak híresek, hogy rengeteg balkezes volt közöttük, sőt a jobbkezes fiatalokat is balkezes harcmodorra képezték ki, hogy az ellenséget jól meglepjék. képzeld, csupa jobbkezes ellenfél után hirtelen az ellenkező irányból kapnak kardcsapásokat) szóval Ehud a bal kezével szúrta le Eglont
2009. dec. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én úgy tudom Jézus is balkezes volt.
2011. jún. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!