Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallási rovatban válaszoló...

A vallási rovatban válaszoló nem hívőktől kérdezem, hogy honnan szereztétek a vallási ismereteiteket?

Figyelt kérdés

A) Járt hittanra, esetleg teológiára, de nem tartja a vallását. (És ha nem titok, miért történt így?)


B) Összehasonlító vallástudományt, egyetemes vallástörténetet, vallásszociológiát stb. tanult. (Hol és mit, elégedett volt-e a képzéssel?)


C) Egyéb. (Éspedig?)


A válaszokat előre is köszönöm! (andrás)



2016. júl. 28. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A fő végzettségem mellett filozófia szakot is végeztem vallásfilozófia szakiránnyal egy katolikus egyetemen. Emellett önszorgalomból is foglalkoztam vallásfilozófiával, a Bibliával illetve vallásokkal általánosságban.
2016. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó volt a képzés? Úgy értem jó szívvel ajánlanád másoknak is?
2016. júl. 28. 10:24
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Jó volt. Igazából senkinek sem ártana tanulnia egy kis filozófiát, mert csak javára válik, persze ne várja, hogy a munka világában az ilyen tanulmányok közvetlenül könnyen pénzre válthatók (viszont közvetetten igen).
2016. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, ebben teljesen egyetértek veled.

Nekem sajnos sikerült kifognom egy kevésbé jó képzést is, de más csatornákon kárpótoltam magam.

2016. júl. 28. 10:39
 5/14 Ákos13 ***** válasza:
56%

Jártam evangélikus hittanra, konfirmációi oktatásban is részesültem, valamint egy évig jártam református iskolába.

A szüleim mindketten teológiát végeztek, úgyhogy tőlük is ragadtak rám dolgok, náluk mindig a vallás van a középpontban.

Na meg ott voltak a középiskolai filozófia órák, az azokon szerzett ismeretek még frissek.

Régebben hittem is Istenben, és jártam istentiszteletekre is.


Ma viszont már nem vagyok hívő, mert nálam a természettudományok lettek a befutók, azokat pedig részletesebben megismerve összeegyeztethetetlennek tartottam a vallások csodáival, valamint az isteni teremtést az evolúcióval. Így aztán a hitem elszállt.


Egyetemi végzettségem nincs vallási témában, és nem is lesz, mert nem kívánok 5 évet az életemből elpazarolni az ilyesfajta "tudományokra". Viszont fontosnak tartom, hogy az emberekhez eljussanak a valódi tudományos ismeretek, és ezáltal újragondolják vallásos elképzeléseiket.

2016. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi Ákos neked is! De őszintén szólva ezt nem tudom hova tenni. A tudomány nem hitélet, a hitélet pedig nem tudomány, teljesen más mindkettőnek a célja, más a tárgyuk és mások a módszereik - és ennek azért ki kellett volna derülnie a hittanon is. Nem így látod?
2016. júl. 28. 12:47
 7/14 Ákos13 ***** válasza:
68%

Az a helyzet, hogy én úgy veszem észre, hogy a vallások a természettudományokhoz idomulnak. A katolikus teológia oéldá ma már elveti a kreacioniust, és az evolúciót tekinti Isten teremtési módszerének. De Darwin előtt eszükbe sem jutott volna hasonlót állítani, hanem a Genezis magyarázatait egy az egyben elfogadták.


Ebből is látszik, hogy a tudomány képes befolyásolni a vallásokat, és megváltoztatni alapvető dogmákat is akár.


Ha a tudósok megtalálnák Jézus Krisztus holltestét a Föld alatt, akkor a keresztények visszavonnák a feltámadásról szóló tanaikat?


Én úgy veszem észre, hogy a hatalmukat vesztett egyházak csak úgy tudnak fennmaradni, ha igazodnak a tudomány állásához. Ez számomra azt jelzi, hogy nem ismerik az igazságot, és valamiért nagyon erősíti bennem azt az érzetet, hogy az egész teológia egy kamu.


Nem akarok senkit megsérteni ezzel, ez csak a saját nézőpontom.

2016. júl. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

C)

Az élet tanított, és a hívők.

2016. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok egy ateista családból. Iskolaváltás után kerültem egy keresztényekből álló baráti társaságba, tőlük tudtam meg sok mindent a vallásról, amikről azelőtt fogalmam sem volt. Nem lettem hívő, nem is leszek, de semmit nem bántam meg, amit végig hallgattam tőlük.
2016. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus voltam, aztán eltávolodtam a vallástól (nem tudom megmagyarázni, egyszerűen nem hiszek és kész), de mint téma érdekesek a vallások.
2016. júl. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!