Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus az út Istenhez, vagy...

Jézus az út Istenhez, vagy Mihály arkangyal?

Figyelt kérdés
Sziasztok, eddig ez különösebben nem is foglalkoztatott, mert úgy tudtam a Bibliában egyetlen út van, és az Jézuson keresztül vezet az örök életbe, aztán látom, hogy van olyan keresztény felekezet, vagy vannak, akik szerint Mihály és Jézus egy és ugyanaz, akkor ebben az esetben Istenhez imádkozhatok Mihály nevében is, úgy is meghallgatja? Hogy van ez ?
2016. aug. 19. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Jézus Krisztus maga az Isten. Gondolom az akartad kérdezni, hogy Jézus-e az út az Atyához.


A válasz, hogy igen, Jézus Krisztus az út az Atyához, aki nem azonos Mihály arkangyallal. Az arkangyalok teremtmények, az Úr Jézus Krisztus pedig a Teremtő Szentháromság egyik személye.

2016. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Kettő darab ilyen felekezet van, a másik az adventisták. Őket sem lehet még a Biblia igéivel sem jobb belátásra bírni ebből az Isten káromlásból. Sajnos.


Egy út van, egy név van, ami által üdvözülni lehet. Jézus, a Krisztus. Nincs más.

2016. aug. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Az kizárt kedves kérdező mert akkor azt jelentené,hogy Jézus önmagát teremtette meg. Mert minden öáltala lett még az arkangyalok is.

Mert ha az ige azt mondja, hogy "MINDEN" akkor az úgy is van. Minden Ő általa lett.

Mihály arkangyal egy hatalmas angyal de ez nem jdlenti azt,hogy ő lenne Jézus Krisztus is mert;


Zsid 13:8

Jézus Krisztus tegnap és ma és örökké ugyanaz.


Jézus nem változik Mihályból Jézussá e

és Jézusból Abaddonná.

Ez a jehovizmus eretnek tanítása!

Emellett nem szabad csukott szemmel elmenni, egyetlen kereszténynek sem, mert ha közömbösek maradunk akkor annak felkészületlen emberek isszák meg a levét és kerülnek az Őrtorony látókörébe és hatalmába.

2016. aug. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem, kedves válaszolók, én is úgy tudtam ahogyan ti írtátok, hogy Jézus az egyetlen név az égben aki által üdvözülni lehet, ezért is volt az meglepő, hogy olvastam, hogy Mihály és Jézus azonos volna, mert ebből feltételezhető volna, hogy ha ők ketten ugyanazok, akkor Mihályon keresztül is üdvözülni lehet, de erről nem ír semmit a Biblia ha jól tudom, várom a további válaszokat, az eddigieket köszönöm.
2016. aug. 19. 19:15
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha létezik is Isten, Einstein már rég ateistát csinált belőle
2016. aug. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A "Mihály"-ként fordított név jelentése héberből fordítva:

Micha-él-vagyis,"aki olyan,mint Isten".Ki olyan,mint Isten?Szent Fia,vagyis Jézus.Ha Jézust Mihálynak szólítjuk,és tévedünk,Isten érti,hogy kire gondoltunk.


Azért jobban tesszük,ha Isten Fiának, az Isten Lelke által adott nevet használjuk,amikor megszólítjuk!

2016. aug. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem nem!

Mihály és Jézus nem ugyan az!

Egy ovodás is megérti,hogy mi a különbség egy király és egy tábornok között.

Jézus tehát a király és Mihály a hatalmas tábornoka akivel majd együtt vezeti a hatalmas angyali seregeket.

Minden hadseregnek vannak tábornokai és minden országnak van "királya"! Így a mennyei királyságnak is van királya és van tábornoka amit a Biblia is megemlít és meg is különböztet.

Olyan nehéz ezt megérteni!?

Kedves kérdező te helyesen látod. Maradj is meg ebben a látásban és ne engedj a jehovista hazugságnak.

2016. aug. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Jezusnak egy masik neve a Mihaly arkangyal, Isten meg egy masik szemely.
2016. aug. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
#8 Szia, a kérdésre válaszolj, Mihály az út Istenhez? Mihály nevében kell imádkozni?
2016. aug. 21. 18:47
 10/17 anonim ***** válasza:
O altala kerjuk hogy hallgassa meg az imankat.
2016. aug. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!