Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
 461/1387 anonim ***** válasza:
76%

Oleksandr!


Esküszöm elküldöm neked a watchtower libary 2009-et, amiben 1980-ig visszamenőleg rajta vannak a kiadványaitok.

Csak írj privátot és egyeztetünk.


De a legjobb amit ajánlani tudok az az, hogy szépen megkéred a vezetőidet, hogy tegyék számodra elérhetővé a régebbi kiadványokat. Elvégre mi akadálya, hogy például egy 1950-es őrtornyot olvass? Az is a tiétek, az is a hű és értelmestől van. Nosza! Kérd meg őket és bizonyosodj meg afelől, hogy nincs rejtegetni valójuk!

2016. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 462/1387 anonim ***** válasza:
17%

461.Mièrt nem linkeled be a tanuknak nincs semmi titkuk.

Linkeld be,hogy lássa az egèsz oldal.De nèzd meg jol ès hasonlitsd össze mert sok a joakarò ès a szenylap.Eppen ezèrt kerüljük a jogi ügyeket.

2016. dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 463/1387 anonim ***** válasza:
64%

"Mièrt nem linkeled be a tanuknak nincs semmi titkuk."


Mit linkeljek egy programból amit a Tanúk készítettek és adtak ki lemezen?


A lemezen lévő fájlokat tudom csupán átküldeni. Vagy inkább postázzam el a lemezt?

Meny és kérd el a vénektől! A neve watchtower libary 2009

Nem szívesen adják ki, ha egyáltalán kiadják.

2016. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 464/1387 anonim ***** válasza:
68%

"Esküszöm elküldöm neked a watchtower libary 2009-et"

Megvan nekem, miért kéne elküldeni. Mond hol keressem az említett folyóiratot, tudod, írd le a kódját, w92/....

2016. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 465/1387 anonim ***** válasza:
68%

"most már látom, hogy te is csak fekete-fehérben vagy képes látni. Hol bűn az, ha valaki nem hajlandó tovább elfogadni, hogy pl. Jézus egy angyal?! Aztán pedig ezért közösítik ki..."

Még mindig nem mondta senki sem, hogy Jézus csak egy angyal, de mindegy. Nem olyat kértem, ami nyíltan ellenséges és össze írnak fűt-fát, csak, hogy lejárassanak. Ha volt olyan Őrtorony, akkor amit aznap kiadtak a kedves blog vezetőnek, ugyanazt adták ki aznap anyósomnak is példáúl. Vagy nem érdekes, hogy csak a blogolóknak van belőle? Melyik év és melyik szám, megpróbálom megkeresni a régi folyóiratok között (papir alapon), ha ez annyira fontos nektek hitéleti szempontból. De nehogy már csak a blogolóknak legyen meg az "igazi" az összes többinek meg nem.

Amúgy az külön érdekes, hogy sok vallásban mennyire merőben mást tanítotok, mégis mindig velünk van a problémátok, ilyenkor összefogva, nemde? :)

Hol írja a Biblia, hogy részt szabad venni pl a politikában? :)

2016. dec. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 466/1387 anonim ***** válasza:
25%

"Amúgy az külön érdekes, hogy sok vallásban mennyire merőben mást tanítotok, mégis mindig velünk van a problémátok, ilyenkor összefogva, nemde?"

Mások nevében nem tudok nyilatkozni, de részemről nincs gondom azzal ha valaki felvállaltan nem tud Istenben hinni vagy épp más vallásban hisz. Ellenben ha valaki azt állítja magáról hogy keresztény, miközben a tanaival például Jézust gyalázza (értsd, rögeszmésen tagadja az Istenségét, mondván csak egy angyal), ezt az álszentséget már kevéssé bírom szó nélkül hagyni...


"Hol írja a Biblia, hogy részt szabad venni pl a politikában?"

Ez meg ritka értelmetlen kérdés.

1. Hol írja, hogy az ember ne tegyen a saját közössége vagy az emberiség jólétéért, még ha adott esetben a legtöbb amit tehet, csak hogy lead egy szavazatot?

2. Ennyi erővel hol írja a Biblia, például hogy internetes fórumokon osszuk az észt? Vagy hol írja hogy kutyasétáltatás közben ne hagyd ott a kutyapiszkot?

Nyilvánvaló hülyeségeket ne akarj már számonkérni :D

2016. dec. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 467/1387 anonim ***** válasza:
12%

463.Ha nemakarod elküldeni linkelni,annak a tèmának van könyv,füzet,folyoirat neve, oldal,kod ami kiszüri ,hogy originál vagy szenylap.Èn akkor elküldöm az eredeti kèpet,tèmát itt a nyilvános oldalon.

Ha ezeket nem küldöd,nulla az egèsz,mert nem fogom tudni mit akarsz.

2016. dec. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 468/1387 anonim ***** válasza:
43%

Oleksandr!


"Megvan nekem, miért kéne elküldeni."


Pökhendi válasz. Honnan tudtam volna, hogy megvan?


"Mond hol keressem az említett folyóiratot, tudod, írd le a kódját, w92/...."


Látszik mennyire vagy kész felülvizsgálni a saját vallásod. Még arra sem méltatod az ellenérveket, hogy megvizsgáld és utánanézz.

De a kedvedért én megkerestem neked a témában forgó részeket.


# 437-es válaszhoz:


1993-as Őrtorony arról, hogy gyűlölnötök kell a hitehagyottakat.


Kód: w93 10/1 "Kutass át engem, ó Isten"


Ébredjetek! 1997. 12/8 14. o.



Kód: g97 12/8 Gyűlölniük kell a keresztényeknek a homoszexuálisokat?


Tessék, szóra sem érdemes.

2016. dec. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 469/1387 anonim ***** válasza:
65%

"Nem olyat kértem, ami nyíltan ellenséges és össze írnak fűt- fát, csak, hogy lejárassanak."


Ez egy kritikai oldal a tanításaitokról, amit többnyire a felekezezeteket elhagyók szerkeztetnek, de persze nem csak ők. Minden felekezetnek vannak kritikusai, katolikusokról, hitgyülisekről, adventistákról vagy épp az iszlámrol stb. is találni ilyen oldalakat, de ti láthatóan nem tudjátok ezt kezelni. Mindenféle mocskos gyűlölködő lejáratóknak elhordjátok őket, holott ugyanolyan emberekből álnak, mint pl. én vagy Apexus. Minket is csak kb. egy hajszál választott el a bekeresztelkedéstő, mert egyébként egyetértettünk veletek. És elhihetnéd, hogy nem gyűlölünk titeket mi sem és a blog készítői sem, csak segíteni szeretnénk. Az Őrtorony buzdít gyűlöletre, erre ott van a bizonyíték egy régebbi kiadványotokban, amit idéztem.


"De nehogy már csak a blogolóknak legyen meg az "igazi" az összes többinek meg nem."


Hát szerintem elég ciki, hogy az Őrtorony Társaságtól nem lehet a régebbi kiadványokat beszerezni, hanem csak más oldalakról. Vajon miért nincs fent a weboldalatokon az összes Őrtorny legalább pdf. formátumban? Mert a katolikusoknál el lehet olvasni az 1600 évvel ezelőtti zsinatokat és hogy mit tanítottak akkor, de nálatok már akkor probléma van, ha a 30 évvel ezelőtti tanításotokat kell előkeresni... Nevetséges! Hogy lehet, hogy például Russelról, az alapítótokról sem tud semmit egy átlag tanú? Ha megkérdezek közületek valakit, hogy mit tud Russel életéről, munkásságáról, annyit tud mondani, hogy Isten hű szolgája volt, akit Jehova felhasznált, és ezzel kifújt. Hogy milyen hülyeségeket tanított, mert pl. piramisból jósolgatott stb., arról mar érdekes sehol nem beszél az Őrtorony...

2016. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 470/1387 anonim ***** válasza:
73%

"Ellenben ha valaki azt állítja magáról hogy keresztény, miközben a tanaival például Jézust gyalázza (értsd, rögeszmésen tagadja az Istenségét, mondván csak egy angyal), ezt az álszentséget már kevéssé bírom szó nélkül hagyni... "

A Szentháromságtan egy pogány dogma átvétele, bárhogy próbálod kimagyarázni, ettől még úgy marad. Vagy szerinted Mózes, Ábrahám hitszegő, istent gyalázó volt? Mert nem hittek a háromságban (holott már akkor is volt, pl Egyiptomban - valószínűleg onnan is ered, tehát egyértelműen tagadták azt). És még mindig senki sem mondta, hogy csak egy angyal... És írtam már korábban többször is, hogy istenségét sem tagadjuk Jézusnak. Egyértelmű, hogy isteni lény, Erős Istennek nevezi a Biblia, de egyértelmű az is, hogy egy alá-fölé rendeltséget mond az Atya javára. Csak hát ettől még mindig csak ketten vannak (ráadásul nem egyenrangban), mert a Szentlélek attól még nem személy...Soha nem is volt, a választott nép is ISten Erejének tartotta. Meg eleve, hogy tudna kitöltetni, Jézusról pl sehol nem ír ilyet a Biblia, hogy kitöltetett a tanítványokra.


"1. Hol írja, hogy az ember ne tegyen a saját közössége vagy az emberiség jólétéért, még ha adott esetben a legtöbb amit tehet, csak hogy lead egy szavazatot? "

Nem konkrétan a szavazásra gondoltam, hanem választáson indulásra, politikai életben való aktív részvételre, politikai megvezetésekre, stb. Jézust királynak akarták koronázni, ő mégis ellenállt.

Amúgy tényleg nem kötekedésből, de magad írtad, hogy soha nem kaptál egy Őrtornyot sem, akkor miért gondolod azt, hogy jól ismersz minket? Másodkézből tájékozódtál csak.


"És elhihetnéd, hogy nem gyűlölünk titeket mi sem és a blog készítői sem, csak segíteni szeretnénk."

Ugyanígy mi is csak segíteni szeretnénk nektek, na ebben legalább egyetértünk :)


"Hogy milyen hülyeségeket tanított, mert pl. piramisból jósolgatott stb., arról mar érdekes sehol nem beszél az Őrtorony..."

Mikor tett ilyet? Amúgy meg, halkan jegyzem meg, hogy kb bármelyik vallás kiemelkedő alakjairól tudok neked írni sokkalta rosszabbat...de semmit sem érnék vele.

2016. dec. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!