Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isz.400-ig miért nem létezett...

Isz.400-ig miért nem létezett a Szentháromság?

Figyelt kérdés

2016. szept. 3. 20:34
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
 491/1387 anonim ***** válasza:
64%

Szép terelés, már már meg is könnyezi az ember a hithű viselkedéseteket.


Elmagyarázhatnád nekünk, tudatlan, becsapott embereknek, hogy miért kell úgy tekinteni a kiközösítettekre mint ha maga Jehova ölte volna meg őket?


“Mennyire megrendíthette ez Áront és a család többi tagját! És milyen nagy hitpróba lehetett, hogy nem gyászolhatták meg Nádábot és Abihut!” mondja a november 15-i Őrtorony magazin a 14. oldalon, amikor leírja Áron fiainak, Nádábnak és Abihunak a lemészárlását mennyből jövő tűzzel. “Te megőrzöd a szentségedet azáltal, hogy nem tartasz kapcsolatot kiközösítettekkel, legyen szó akár a rokonaidról, akár másokról?”


A bizarr kapcsolat Nádábbal és Abihuval egy 2011-es hasonló cikk folytatása, melyben a bibliai beszámolót arra használták fel, hogy bűntudatot keltsenek a Tanú szülőkben annak érdekében, hogy elkerüljék a “szükségtelen érintkezést” bármely kiközösített fiúval, vagy lánnyal.


“Gondolj csak bele, hogyan érezhette magát, miután a fiai, Nádáb és Abihu „törvénytelen tüzet ajánlottak fel” Jehovának, és Ő megölte őket ezért. Így a szüleiknek már nem volt lehetőségük kapcsolatot ápolni velük… A tanulság egyértelmű. A Jehova iránt érzett szeretetünknek erősebbnek kell lennie annál, mint amit a hűtlen családtagunk iránt érzünk.” (w11 7/15 32. old.)


(idézet a jehovatanui.blog.hu-ról)


Óriási "önzetlen" szeretetre buzdít titeket az áldott és Krisztus által 1919-ben kiválasztott szervezet!


Ezek azok a gyümölcsök, amelyekről az Úr Jézus beszélt.


Milyen örömet is szerez az Jehovának ha azt láthatja, hogy egy házaspár szépen átsétál az utca másik felére ha szembe jön velük a kiközösített gyermekük. :)

2016. dec. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 492/1387 anonim ***** válasza:
5%

Komolytalan és nagy hordoerejü terelő vagy én az apostoloktol amit idéztem,tégedet nem is érdekel,ki is kerülöd meg sem fontolod.De mit is vár az ember olyantol aki a keresztbetevésen kívül mást nem tesz.Mert az ilyennek az a dolga,hogy támadjon,és nem az Isten dolga érdekli.

Csak keresd továbra is a hamis vádat és ne az Isten igaz dolgait,mert már enyit is megbántam,hogy leálltam veled.

2016. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 493/1387 anonim ***** válasza:
43%

"Komolytalan és nagy hordoerejü terelő vagy én az apostoloktol amit idéztem,tégedet nem is érdekel,ki is kerülöd meg sem fontolod.De mit is vár az ember olyantol aki a keresztbetevésen kívül mást nem tesz.Mert az ilyennek az a dolga,hogy támadjon,és nem az Isten dolga érdekli."


A kifakadásod alapján remélem, akkor te nem csak egy terelő vagy.

Korábban ugyanis több hittársad is csak gyorsan elsunnyogott és terelni próbálta a témát, amikor megkérdeztem tőle, hogy egyezteti össze a Tanúk azon tanítását hogy Mihály arkangyal egyenlő Jézussal, azzal, hogy a Biblia szemmel láthatóan két, minden szempontból eltérő személyként említi őket? Jézussal kapcsolatban lásd a Zsidóknak írt levél elejét, Mihállyal kapcsolatban pedig Dániel könyvének 10. fejezetét!

Szóval, tőled akkor remélhetek választ, hogyan egyezteted össze ezt a tanítást Bibliával?

2016. dec. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 494/1387 anonim ***** válasza:
0%
Apexus,Gabriel,Istvan35/ Három fiok=1 gazda.
2016. dec. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 495/1387 anonim ***** válasza:
64%

"Apexus,Gabriel,Istvan35/ Három fiok=1 gazda."


LOL ezen besírtam! Legalább megvizsgálhatnád az írásainkat. Teljesen más szófordulatokat használunk, más a helyesírási tudásunk is (mondjuk az enyém elég gyenge, mert Szlovákiai vagyok).

2016. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 496/1387 anonim ***** válasza:
70%

"Komolytalan és nagy hordoerejü terelő vagy én az apostoloktol amit idéztem,tégedet nem is érdekel,ki is kerülöd meg sem fontolod."


Dehogy! Én Bibliát nem vitatom! Csak nekem más képet állított össze a Szentlélek a fejemben a sok versből, mint amit neked a ihletetlen és a nem tévedhetetlen szervezeted! Nehogy már azt állítsd, hogy csak a Tanúk követik azokat a verseket :D

Bizony bizony! Mások is olvassák a Bibliát, nem csak ti. Meglepő ugye? :D

2016. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 497/1387 anonim ***** válasza:
25%

"Apexus,Gabriel,Istvan35/ Három fiok=1 gazda"

Nehéz elképzelni hogy többeket is kiakasztanak a Tanúk keresztényelkenes tanításai, vagy mi?

De komolyan, azon kívül hogy mindhárman elég kitartóak vagyunk több tucat oldalon keresztül kitartóan reagálni a semmitmondó személyeskedésre és cáfolgatni a Bibliai tévedéseiteket, személyiség, íráskép alapján ugyan mi közöset fedeztél fel bennünk, ami értelmet adhatna a megállapításodnak? :D

2016. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 498/1387 anonim ***** válasza:
93%

"És amint látod bibliai utasítás és a Tanuk követik a bibliát,amit neked is ajánlom."


Amikor az elsőszázadi keresztények kiközösítettek valakit, ők az igazság biztos tudatában tették, ezért léptek fel olyan szigorral. Szóval a vezetőid is csak olyan esetben éljenek a kiközösítés szigorával, ha az igazság biztos tudatában tehetik, tehát elsősorban súlyosabb erkölcsi vétségek esetén. Amikor viszont valakit azért közösítenek ki, mert pl. nem hiszi el, hogy Jézus azonos Mihállyal, vagy mondjuk mert nem volt hajlandó az Őrtorony hazug tanítása miatt megtagadni a vérátömlesztést haldokló gyermekétől, na ez minden, csak nem jogos. Ha ugyanis bebizonyosodik, hogy nincs igazuk, akkor számot fognak adni ezekért a tettekért. Így sokkal szigorúbb lesz a büntetésük, mintha csak simán nem mondanának semmit arról, amiben nem biztosak. Ez egyszerű logika.

2016. dec. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 499/1387 anonim ***** válasza:
4%
498.Most már látom kiközösitett vagy,ès fogadalmat tettèl a nevelöid ellen.Látom Istenben nem hiszel,de Attol meg lètezik ès minden gunyolonak megfizet .Ezt Ö megigèrte.
2016. dec. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 500/1387 anonim ***** válasza:
88%

#499

Most komolyan, semmi cáfolat, érv, ellenérv, vagy ilyesmi? Csak az megy hogy gyalázni próbálod aki tőled eltérő véleményt képvisel? Ráadásul hitetlennek állítanád be, csak hogy ezzel is becsapd saját magad, miközben nyilvánvalóan hívő keresztény?

Gondolkodj már egy kicsit, mégis mennyiben lenne már keresztényi ez, ahogyan viselkedsz?

2016. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!