Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szoktatok néha beülni a...

Szoktatok néha beülni a templomba imádkozni/elmélkedni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 24. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
igen, meg tanulni, mert ott legalább csend van, a könytárban meg mindenki pofázik, amikor 50 ember egyszerre suttog az már nem csendes
2016. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Nem.
2016. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Nekem ez megvan a buszon munkaba menet
2016. szept. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
Bocsi, meg melohelyen is munka kozben.
2016. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Római katolikusként írom, hogy imádkozásra /elmélkedésre teljességgel alkalmatlan számomra egy katolikus templom, mint olyan.

Templomba azért "járok", mert érdekel az építészet és a művészetek ott fellelhető, egyéb megnyilvánulásai is. Túl sokszor erőszakolták rám --mintahogy a történelem során sok-sok millió emberre is--hogy az igaz hitet csak "Isten házában" a papokon,

"Isten földi helytartóin" keresztül lehet/kell "megélni".

A templom falain belül nem tudom kiiktatni azt az érzést, amit a tömjénfüst sem fed el.Túl sok vér folyt, gyalázatos igazságtalanság történt/történik "Isten nevében" , tanításaira való hivatkozással, az Ő neve mögé bújva... Közben a mammont imádva, az árulást és a képmutatókat szolgálva.

Már csak ezért sem feltételezem, hogy egynéhány, hittel élő- és gondolkodó ember számára nem zavaró az a környezet, ami tévedésből sem "arról szól", "amiről beszél".

Lehet, csak én vagyok ennyire "túlérzékenyre" állítva, de elmélkedésre, önvizsgálathoz alkalmas helynek alőbb tekintek pl. egy erdőt imádkozásra, gondolkodásra alkalmas "templomnak", mint egynémely építészeti remeket.

Ott ki tudom iktatni még egy elmúlt nyár szégyenét is, amikor pl. egy kicsi református faluból érkezett ismerősöm kívánkozott meglátogatni a Szent István bazilikát.

Az első, "elmélkedésre" való okot a mélységes döbbenet adta neki.

A hatalmas fakapun az óriási betűkkel, adakozásra való felszólításként "EURÓT IS ELFOGADUNK" felirat. ( általam (el) nem ismert, vatikáni evangelistától idézhettek bizonyosan)

A természet csendjén kívül is megtalálom a helyét és idejét mindannak,

amit sok hívő csupán a templom falai között érez "hitelesnek".

A szegedi bazilikában fotózta valaki. Úgy látszik, másoknak is föltűnt már...

[link]

2016. szept. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3%

igen


ha a Széchenyi téren iszom meg szekálnak a rendőrök, bent meg hűvös van és amit megittam vissza tudom pisilni a gyóntatóba a dobozba

ja hát a wc nem használható természetesen hisz isten háza mindenki számára nyitva van csak wcre nem mehetek

viszont ha összekulcsolom a kezem nem látszik a söröm

2016. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

Igen.


A művészet Isten egyik kifejező ereje. A templomban érezhető Isten jelenléte. (Jobb mint az ucán gördeszkázó fiatalokat nézve elmélkedni, akik sűrűn használják a bammeg kifejezést.)

2016. szept. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!