Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdés sorozat 1: Kedves...

Kérdés sorozat 1: Kedves Jehova tanúi, mért mondjátok azt (többek közületek, ha nem is mindenki, de a vallásotok ki mondja), hogy NEM szabad másokért imádkozni, vagy CSAK magatokért imádkozzatok?

Figyelt kérdés
Több JEhova Tanújától hallottam már, hogy CSAK magukért SZABAD imádkozniuk, holott a Biblia több helyen is írja, hogy pl.: Csak másokért való imádsággal tudnak kiűzni démonokat. Szóval arra volnék kíváncsi, hogy mért mondják azt, hogy a Biblia szerint tanítanak, mikor láthatólag TELJESEN MÁST tanítanak, mint a Biblia? Komoly kérdés, szeretném, ha így is kezelnétek. :)

2016. okt. 2. 13:12
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

# Balinhun


Köszi, a választ, így már teljesen világos, értelek.


# 29


Ebben nem értek veled egyet. A Jehova Tanúi nem sok vizet zavarnak. Az ő tevékenységük csak azokat érinti, akik benne vannak, de őket viszont ez nem zavarja.


Ugyanakkor például a pünkösdi-karizmatikus keresztények (akik jelentős befolyással bírnak az USA külpolitikájára is) nyíltan felvállalt politikai cionizmusának a Szentföldön élő keresztények szenvedik el a kárát.


Jeruzsálem lakosságának 40 %-a volt keresztény 1967-ben, ma ez kevesebb, mint 1 %, a többiek elvándoroltak. És a karizmatikusok ennek allelujáznak, nekik ettől lesz vidám a vasárnapjuk.


(andrás)

2016. okt. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, de hogy jobban lásd, hogy mennyire találom igaznak és hasznosnak azt, amit írtál, hadd mutassam meg mit is írnak egy emberi életről, amiért ÉN nagyon erőteljesen felszólaltam. A kérdésem: "Kedves Jehova Tanúi, mért vagytok emberi életellenesek?" Itt azt fogod látni, hogy a Jehova Tanúi nem engedik (bár biztosan tudsz erről) a vérátömlesztést még élet mentés helyzetében SEM! És mégegyszer mondom, félre értés köztünk ne essék, csak számomra picit túlzásnak tűnt az, amit írtál róluk. :)
2016. okt. 2. 18:56
 33/39 A kérdező kommentje:
Természetesen András közben írt, úgy hogy nem a kedves Utolsó válaszolónak írom azt amit írtam ez előtt, hanem a névtelen Válaszolónak! :D Elnézést, ha félreértés lett volna ebből. :)
2016. okt. 2. 19:03
 34/39 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy miért probléma az, hogy ha valaki úgy dönt, hogy saját lelkiismerete szerint elfogad vagy nem fogad el bizonyos gyógykezeléseket. Az lenne gáz, ha a páciensnek ebbe nem lenne beleszólása.


Ha egy JT úgy dönt, hogy visszautasít egy vérkészítményt, az miért fáj neked? Miért lenne bármilyen szempontból is jobb vagy erkölcsösebb, ha köteleznénk őket a vérkészítmény elfogadására?


Én például egyáltalán nem hiszek a homeopátiában, de nagyon nem szeretném, ha a homeopátiában bízó ismerőseimet eltiltanák tőle, és erőszakkal mindenféle hagyományos antibiotikum-kúráknak vetnék alá. Hasonlóan gondolom a JT-ről is, hogy ne kényszerítsék őket olyan kúrára, amikkel nem értenek egyet.


Teológiailag persze téves az álláspontjuk, ez a noahita törvények súlyos félreértelmezéséből fakad, de az emberi szabad akaratba beleférnek az ilyen teológiai tévedések is.


Ami viszont nem fér bele a szabad akaratba sem, amikor, elnézést a kifejezésért, de ahogy mondani szokták más micsodájával verik a csalánt, és a fenti példánál maradva, amerikai és európai pünkik teljes mellszélességgel támogatják a szentföldi keresztények elűzését.


(andrás)

2016. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Kedves András, természetesen nem azzal van a bajom, hogy valaki úgy dönt ahogyan akar. Azzal van a bajom, hogy a szóban forgó paciensnek a fejét a Jehova tanúi beszélték tele mindenféle marhasággal. A bajom ezzel van, nem azzal, hogy mit dönt a páciens, de ez nem szabad akarat ha befojásolom a beteget mindenféle butasággal, és akkor ő ugyan olyan butaságot fog mondani, bízva abban hogy az a jobb mert jehova tanúi szerint az a jobb, érted? De, ez nem ide tartozik, Isten tudja mit tesz, legyen meg az Ő akarata. Már bánom, hogy feltettem azt a kérdést, amúgy is egy úgymond "mérges" kérdés volt, felbőszítettek és feltettem felelősségre vonva őket, ha jogosan is tettem ez nem az én tisztem. Szóval, összegezve valóban nem kellett volna azt úgy feltettem, de ez nem annak a kérdésre való válaszadásnak a helye, szóval ha megkérhetlek ezt ne itt tedd közzé, köszönöm. :)
2016. okt. 2. 20:04
 36/39 anonim ***** válasza:

Kedves Balinhun! :)


Lehet,hogy egy kicsit túl "szigorúan" fogalmaztam az Őrtoronnyal szemben.

Nem gondolom azt,hogy képesek lennének a terrorizmusra. Viszont mégis van hajlamuk ártani.

Megpróbálom leírni azt amit én tapasztaltam és látok.


Én azt látom,hogy híveiket bizonyos mértékig képsek lelkiterrorizmusban tartani.

Tévedek?

Én azt tapasztaltam és látom,hogy képesek az agymosásra. És ezt szeríntem a legprofíbb módon teszik.

Tévedek?

Én azt látom,hogy az egyedűli "kereszténynek" nevezett vallás ami vagy akik elt tudják érni,hogy családtagokat képesek egymás ellen fórdítani egy egész életre.

Tévedek?

Én azt látom,hogy röpke száz év alatt egy olyan szervezetet hoztak létre ami szerintem nem elhanyagolható!

Tévedek?

És persze miért ne említeném meg a vérrel való. ellenszenvüket?


De gondoljunk csak bele abba,hogy plusz minusz 8 millió embertől tiltják meg az Úrvacsorát, a Jézussal való közösséget, szövetséget!

Mely más keresztény vallásban beszélhetünk ilyen tiltásokról és számokról?


Persze vállat rándithatunk ezek fölött és tovább léphetünk.

De mindegyikünk életében bekövetkezhet az a pillanat amikor az egyik családtagunkat magába szippantja ez a szervzet és akkor szembesülünk igazán azokkal a veszélyekkel amelyeket a fentiekben felsoroltam.

Persze van sok más veszélyes szekta ami mellett nem szabad közömbösen elmenni,de az Őrtorony szervezet a maga álcázott ártatlanságával az elsők közé tartózik.


Köszönöm a lehetőséget! :)

2016. okt. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

"Én azt látom,hogy híveiket bizonyos mértékig képsek lelkiterrorizmusban tartani.

Tévedek?

Én azt tapasztaltam és látom,hogy képesek az agymosásra. És ezt szeríntem a legprofíbb módon teszik.

Tévedek?

Én azt látom,hogy az egyedűli "kereszténynek" nevezett vallás ami vagy akik elt tudják érni,hogy családtagokat képesek egymás ellen fórdítani egy egész életre.

Tévedek?

Én azt látom,hogy röpke száz év alatt egy olyan szervezetet hoztak létre ami szerintem nem elhanyagolható!

Tévedek?

És persze miért ne említeném meg a vérrel való. ellenszenvüket?


De gondoljunk csak bele abba,hogy plusz minusz 8 millió embertől tiltják meg az Úrvacsorát, a Jézussal való közösséget, szövetséget!

Mely más keresztény vallásban beszélhetünk ilyen tiltásokról és számokról? "


Kedves Utolsó "névtelen" Válaszoló, ezeket mind nagyon jól látod, mint mondtam a megítélésed teljesen helyén való! Csak nekem erősnek tűnt az, amit írtál, ugyan akkor teljesen egyet is értek veled. :) Isten tudja, hogy mért van ez így, reméljük az amitől úgy tartasz/tartunk jó néhányan az nem fog bekövetkezni (gondolok itt: Család tag össze veszés, Családtag elvesztés, intenzívebb lelki terror másokkal szemben) Ezek nagy része sajnos már jelen van, ugyan is nem kevesektől olvastam azt, hogy mennyire sanyargatják őket elég rendesen, és tartják (ahogy te is mondtad) agymosás és lelkiterror alatt. :\ Öregeket gyerekeket és felnőtteket egyaránt. Szóval, nem felelősségre vonásképp írtam azt amit, csak nekem erős volt, ennyi. :) Azokkal pedig amiket feltettél kérdésekkel kapcsolatban, az a válaszom, hogy: NEM tévedsz, valóban ez a helyzet...Sajnos. :\

2016. okt. 2. 20:19
 38/39 KZitus ***** válasza:

Egyet értek (andrás)-sal a 9 es válaszában.

A Biblia minden embernek szól, nem csak Jehova tanúninak, a benne foglaltak minden keresztényre kötelező érvényü.

2016. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

"Egyet értek (andrás)-sal a 9 es válaszában.

A Biblia minden embernek szól, nem csak Jehova tanúninak, a benne foglaltak minden keresztényre kötelező érvényü."


Kedves KZitus, ezzel még ha akarnék se tudnék vitázni, mert úgy van ahogyan mondod, épp ezért nem értem, hogy ti akkor mért nem azt tanítjátok mégsem, amit Isten ihletett a Bibliában? :) A Látszat és a tények nem azt mutatják, hogy TI mint Jehova Tanúi ugyan azt tanítjátok, amit a Biblia ír. Erre volnék kíváncsi, hogy mért van ez így? :)

2016. okt. 2. 20:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!