Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez a 3 név: Hénok, Ezékiel,...

Ez a 3 név: Hénok, Ezékiel, Illés, valójában 1 személyt takar?

Figyelt kérdés

Daniken a műsoraiban és könyveiben sokszor említi ezt a három nevet. De vagy én vagyok az értetlen, vagy a német fordítás hibázik sorozatosan.


Ezt a három nevet ugyanabban a történetben szoktam hallani. Mikor az idegenek leszállnak a földre. Tudjátok, a különös kerék ami minden irányba forog, "angyal"-szárnyak, stb.


1) Ugyanarról a személyről van szó?

2) Hol olvastok még erről? (Danikenen kívül persze) Mert apokrif könyveket nem találtam egyik könyvesboltban sem.



2016. okt. 15. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen 3 különböző személy, nem egy időben éltek.
2016. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindhárom külön személy, akik a Bibliában szerepelnek.

Itt olvashatsz róluk:

1. Énok: [link]

2. Ezékiel: [link]

3. Illés: [link]


Üdv. Péter

2016. okt. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Ez három külön személy, különböző korokból, ahogy előttem is írták.

A "minden irányba forgó kerekek" pedig a "trónok" az angyali karok harmadik rendje (nem idegen civilizációk), melyek megjelentek több próféta látomásában is:

[link]

2016. okt. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Az angyalok ugyebár mennyei lények. Nem földiek. Tehát csak egy idegen civilizáció nem? :)

2016. okt. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Alex Fly ***** válasza:

Végül is... Ilyen értelemben azok.

A kerékről pedig apokrifekben nem valószínű, hogy olvashatsz. Daniken könyvei helyett inkább az eredeti forrást ajánlom: a Bibliát, azon belül is -nem meglepő módon- Ezékiel könyvét. Ha a jelenség értelmezése is érdekel, akkor pedig Teres Ágoston Biblia és asztronómia c. könyvének ide vonatkozó fejezetét...

2016. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!