Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Összefér-e Isten végtelen...

Összefér-e Isten végtelen szeretetével és végtelen kegyelmével, hogy örökké hagy szenvedni egyeseket azért, amiért nem hittek benne?

Figyelt kérdés
2016. okt. 23. 23:39
1 2 3 4 5 6
 51/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#50


a poganyok: nem zsidok


szerinted (legalabbis igy ertettem, hogy biblia alapjan te igy hatarozod meg a POGANY szot)


NEM KERESZTENYEK

"A TOBBIEK? MASOK?"

akik nem zsidok es nem keresztenyek

mert olyanok is vannak... vagy nem?


ha meg most sem erted, vagy szorakozol, vagy pedig nem is fogod...

2016. okt. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#51 talan erthetobb lesz szamodra, de lehet erthetetlenebb...


a zsidok (a hatarozott es kizarolagos ilyen vallasuak) nem hisznek az UJszovetsegben, igy Bibliaban sem

NAPJAINKBAN, van keresztenyseg es zsidosag

a keresztenyek hisznek az UJszovetsegben es Oszovetsegben is de az UJszovetseg az iranymutatojuk az oszovetseghez is


a keresztenyek: nem zsidok

a zsidok: nem keresztenyek


latod fentebbit:


a poganyokra azt mondtad hogy szerinted a "nem zsidok" a poganyok


ezekszerint a keresztenyek poganyok?


nem a vallasod akarom bantani, mert lehet zsido vagy de ezt en nem tudhatom, a keresztenyek nem tartjak magukat poganyoknak...


finomabban de viszont kozhelyeken nem ertik meg lehet a legtobben kikrol van szo: Izrealitak, judeaizmus, heberek

2016. okt. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
0%
Igen, a Keresztények lehetnek a Zsidók is és a Pogányok is. :) Bibliai értelemben mind kettő lehet, és nem Bibliai értelemben is lehet mindkettő. Isten, MINDENKI Istene, nem csak a Zsidóké, Én pogány vagyok, mert nem vagyok Zsidó, viszont keresztény is vagyok, tehát nem Zsidó vallású, de Zsidó is lehet KERESZTÉNY, ahogyan Pál is és a többi apostol Próféta is keresztény volt a Biblia szerint. :)
2016. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#53 erdekes latasmod

nem az hogy zsido is lehet kereszteny hanem hogy poganynak tartod azert magad mert kereszteny vagy


de ugylatszik meg mindeg nem erteted meg mire kerdeztem ra


mi a megnevezese nalad a

se nem kereszteny, se nem zsidoknak?

mindenki pogany? csak vannak kereszteny poganyok? igy gondolsz te ra?

es akinek mas vallasa van az pedig az adott vallasu pogany?

2016. okt. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


mint irtam meg biblia sem csak a nem zsidokra utal vele sot talan kimondottan a zsidokra is hasznalja ezt a fogalmat mert nem ternek meg Krisztushoz

2016. okt. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
A gond ott van kedves "Közveszélyes", hogy te nem érted meg azt, amit én mondok neked. :) Nem írtam olyat, hogy azért lennék pogány, mert keresztény vagyok. CSEPPET SEM, azért írtam, hogy Bibliai értelemben pogány vagyok, mert NEM vagyok Zsidó. :) Tegyük tisztába a dolgokat, rendben? :) Isten, azért küldte a prófétákat leginkább, hogy a pogányok, avagy nem Zsidók, tudjanak Istenről, és megtérhessenek, értesz eddig? Erről az Ószövetségben olvashatsz többet, pontos helyet most nem tudok neked mondani, mert nem otthon vagyok, és telefonról írom azt, amit írok épp. :) De ez nem hiszem, hogy téma jeletőségü lenne, kizárólag azért vettem figyelembe a bejegyzésedet, hogy a félre értésedet meg magyarázzam. Ezután, ha erről fogsz írni, NEM fogom figyelembe venni és nem fogok rá reagálni. Szóval, mindkettőnk idejét megspórólva megkérnélek a téma váltására, és e téma hanyagolására irányomban. :)
2016. okt. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#56 nem ertetuk meg egymast akkor sajnos

"oke"


Xy4 (mindekinek, mert mas mar reg nem szolt hozza)

2016. okt. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Nem fér össze
2019. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 világvége1 ***** válasza:
0%
Isten a gonoszokat hagyja örökké szenvedni. Olyan van, hogy valaki jó, és meghal mielőtt felvette volna a kapcsolatot Istennel (vagyis fiatalon), az ilyen nem kerül a pokolba. Isten a jókat szereti. Kegyelmet nem gyakorol, mert nem létezik valódi megtérés – a gonosz nem változik meg.
2020. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!