Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, miért szoktatok imádkozni?

Hívők, miért szoktatok imádkozni?

Figyelt kérdés

Előrebocsájtom, nem vagyok hitetlen. Én ugyan nem kaptam vallási nevelést soha, mégis tapasztaltam Isten létezését.

A Bibliát nem olvastam ki, beleolvasgattam, de van benne pár erős ellentmondás, plusz miséken az egyik pap így magyarázza meg ugyanazt a tanítást, a másik pedig máshogy.

Szóval ilyen hiányosságokkal együtt (vagy ebből kifolyólag) alakult ki bennem ez a kérdés. Ez a bevezető fontos volt ahhoz, hogy lássátok az álláspontom.


Én amit Istenről tudok, érzek, gondolok, tapasztalok:

Ő mindenható, soha nem kérdőjelezném meg a döntését, hogy jó-e. Más az, amikor nem tetszik, de akkor a végét várom az adott eseménynek, mert többnyire mindennel valami célja van, ez többször bebizonyosodott.

Ha más is mindenhatónak gondolja és érzi miért imádkoznak?


Az ima általában valami burkolt kérés, a legnagyobb tisztelettel. Ezért ima. De ez egy kicsit paradoxonnak tűnik, ha belegondolok: Ha Isten tudja a dolgát, a hívők alárendelik magukat, mindazoknak a történéseknek amit Isten nekik szánt, ezzel is elismerve, hogy Isten jól végzi a dolgát. De nem minősíti egy kicsit( ha kisarkítjuk a dolgot) Isten munkáját úgy, hogy nem végzi jól, ha valamit kérünk? Nagyon erős példa de amikor valaki beteg, akkor a gyógyulásáért imádkozunk, mert nekünk szükségünk van rá... Vagy ha meghalt akkor a lelki üdvéért. Hogy jó helyre mehessen. Holott lehet, hogy életében olyan dolgokat követett el, ami miatt nem mehet, vagy nem egyből mehet a mennybe.


Az imával nem érzitek úgy, hogy minősítjük Isten mindenhatóságát?

Nem csupa öröm a földi lét, ez tény! De valahogy mégis működik, és valamit biztos, hogy jól csinál, ha ennyi idő után még mindig tökéletes. Most nemcsak az emberiségre gondolok, ugyanis neki nemcsak az emberekkel kell foglalkoznia.


(ez csak egy szösszenet, nem életem problémája, nem kell túlpörgetni, hogy hülye vagyok-e, de most eszembe jutott túlérzékeny állapotomban)


2016. nov. 13. 16:28
 1/10 anonim válasza:
69%

imádkozom is meditálok is, anygalokkal főleg, fantasztikus tisztulás, emelkedettség, magas rezgés, válaszokat kapok kétségre. napi szintű rutin lett nálam, nagyon jó érzés.

akinek tudok segítek szívesen

2016. nov. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"De nem minősíti egy kicsit( ha kisarkítjuk a dolgot) Isten munkáját úgy, hogy nem végzi jól, ha valamit kérünk?"


teljesen félreértelmezed az egész Isten dolgot.


Isten nem egy szolgáltatás, akit "azéer tartasz", hogy megadja, amit a hívők vagy te kérsz tőle, hanem neked kell követned az ő tanítását, hogy boldog életed legyen.


"Nagyon erős példa de amikor valaki beteg, akkor a gyógyulásáért imádkozunk, mert nekünk szükségünk van rá..."


Hallottad azt a mondást, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek?"


Ez azt jelenti, hogy Isten pontosan tudja, hogy mi a célja az adott emberrel, ha meg kell halnia, akkor meg kell halnia, és te nem tudhatod az isteni szándékot (hiszen pont azért isteni).


Persze, lehet könyörögni a haldokló vagy a halott lelki üdvéért, amit bizonyára Isten figyelembe is vesz (vagy nem, hiszen nem tudhatod.)


A lényeg az, hogy neked kell minél inkább úgy élned, hogy kövesd Isten tanítását. Ha ez sikerül, akkor a végítéletkor majd jobbra állítanak és üdvözülsz. Ha nem...

2016. nov. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kiválló kérdés!


Isten számára nem lényeges,hogy megmondjuk neki,hogy az ő jelleme,a SZERETET,mit vár el tőle.Azt,Ő mindenkinél jobban tudja.Mégis miért kell imádkoznunk?


Az egyik alapvető szükséglet,hogy Isten semmit sem tesz akaratunk ellenére,még a legjobb dolgokat sem.Lucifer,méltán vádolná a szabadakarat megsértésével,ha egy öngyilkolászót megakadályozna tette véghezvitelétől,a szerencsétlen akarata ellenére.Ezért kell kérnünk Isten gondviselését is.


Másik alapvető szükséglet,az imádkozó ember nyeresége az imából.

Az az ember,aki felismeri a Gondviselő áldásait,szeretete megnyilvánulásait,hálaadása kimondásával rögzítette tudatalattijába,hogy ő,egy szeretett ember,Isten gondját viseli,megáldja,tehát bízhat,hogy a jövőben is így lesz.


Az Isten dicsőítése gyönyörűséges!

Isten imádata,-más imádókkal különösen-olyan élményeket szerez,amely felemel a Földről,legalább egy méterre.(Bocsi,de a hitgyülisek,ezt szószerint értik.)

Isten imádata,dicsőítése jó.

2016. nov. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kedves Number:2!


Nem hinném, hogy félreértelmezem a dolgot. Én magam nem szolgáltatásként tekintek rá!!!! Sőt!

Viszont amikor az ima szóbakerül, általában olyan szövegkörnyezetben, hogy imádkozzunk a szeretteink megmentéséért. vagy a lelkéért.... vagy VALAMIÉRT! Ha szolgáltatásként tekintenék rá, nem kérdeztem volna itt hanem letérdeplek és várok...

A második idézésed.... pont ugyanazt írtam csak más szavakkal.

A többiekkel is egyetértek, mert valóban felemelő érzés tud lenni. A meditáció is.

A Gondviselőnk jelenléte sajnos nem mindig a jó dolgokban mérhető. Én úgy gondolom, hogy van az a szükséges rossz, ami után a jó még jobbnak tűnik. Tehát az adott rossz is válhat idővel áldássá. Mert Isten mindenható. De ha egy rossz esemény közepén imádkozunk, egy jobbért, azzal minősítjük is őt, mert ez azt is jelentheti, hogy nem hisszük el, hogy azt a rosszat is értünk teszi. Bár ez is összetettebb dolog, minthogy én itt minél rövidebben leírjam, de van, hogy a Sátán kísért meg. És nem tudhatjuk, hogy Isten tanítása, vagy a Sátán kísértése.

Nem tudok velősen fogalmazni egy ilyen összetett témában. De megpróbáltam....

2016. nov. 13. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Több dologért is.


Persze a sorrendiség fontos, nem véletlen mondta Jézus el a minta imát.

Elsősorban Isten szándékának megvalósulásáért, aztán lehetnek személyes kérések amik megegyeznek Isten erkölcsi elveivel, illetve nem hivalkodó, vagy világi.


s nagyon fontos, hogy ne csak kérjünk hanem mondjuk hálát köszönetet mindenért.

2016. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Több oka van annak, amiért hívő emberként Istenhez imádkozom. De talán a legfontosabb okok között van az, hogy egyrészt kéri tőlem ezt, másrészt haralmas szükségem van rá.

Nem tudom mennnyire fogadod el Bibliát Istentől ihletett írásnak, de ott erre vannak ösztönözve az Istenhez forduló emberek:

„Szüntelenül imádkozzatok. Adjatok hálát mindenért” — szólít fel minket a Biblia 1Tesszalonika 5:17, 18


„Legyetek... éberek, ne hanyagoljátok el az imát” 1Pét 4:7


„Testének napjaiban Krisztus könyörgésekkel és kérésekkel, erős kiáltásokkal és könnyekkel járult Ahhoz, aki képes kimenteni őt a halálból, és kedvező meghallgatásra talált istenfélelméért” Héb 5:7 ( Krisztus arra ösztönözte a követőit, hogy legyenek utánzóivá....az imában is)


Jézus ezt mondta: „Ti tehát így imádkozzatok: »Égi Atyánk, szenteltessék meg a neved. Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is. Add meg nekünk ma a mai napra való kenyerünket; és bocsásd meg bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek. És ne vigyél minket kísértésbe, hanem szabadíts meg a gonosztól«” Máté 6:9–13.


És itt csak érintettem néhány okot, amiért imádkozni kellene Istenhez...

2016. nov. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Imákat fel lehet osztani: hálaadó, dicsőítő-magasztaló, kérő stb.

Gondolatban vagy hangosan (akár énekelve is) lehet imádkozni, egyedül vagy csoportosan.

Jó érzés hálát adni Istennek mindenért: pl. megköszönöm, hogy szabad akaratot, egészséget kaptunk, meg azt is, hogy sok jóval halmozott el minket stb.

Dicsőíteni Istent is jó érzés: csak az Ő jelenlétével törődni.

A kérő imádság hátránya az, ahogy Te, kérdező kiírtad: többen önhamisításba esnek: bármit kérnek, és ha megkapják, akkor ezt az imájuk erejének köszönhetik, nem pedig Isten kegyelmének. Kérni is szoktam, de inkább dicsőíteni és hálát adni. Pedig Jézus azt mondta: kérjetek és megkapjátok; zörgessetek és megnyittatnak neked; ne szaporítsuk a szót: így rózsafüzért sem, mely buddhizmushoz és muzulmánhoz hasonlóan imamalom, meditáció.

Halottak lelki üdvéért nem szoktam imádkozni, mert nincs purgatórium, másrészt Isten igazságos döntését az elhunytak lelkei felett nem bírálhatom felül kérő imáimmal.

2016. nov. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ima az Istennel való szoros kapcsolatod,amikor beszélgetsz vele. Ez olyan,mintha a párod (ne adja Isten) megcsalna,és te rájöttél. Mégis azt várod,hogy ő mondja el,már csak az őszinteség és a kommunikáció miatt is. Isten ugyanígy van. Tudja,mit kérünk,tudja a bajunkat,mindent,de a kapcsolattartás alapja a beszélgetés,a lényeg,hogy ne azért tudjon valamiről,mert Ő Isten,ez vele jár,hanem azért,mert te őszinte vagy Hozzá,és elmondod,és bízol benne. Semmi minősítés nincs benne,semmi ilyesmi,ennek az egésznek a kapcsolat a lényege. :)
2016. nov. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A szeretteinkért való imáról meg annyit,hogy ezzel meg a felebaráti szeretetedet mutatod ki,hogy törődsz az illetővel,lehet az egy vadidegen is. A törődést meg nem a legjobb úgy szemléltetni,hogy feleslegesnek ítéled,és hátradőlsz,és nézed,ahogy tönkremegy,azt mondva,hogy "hát Atyám...szerintem te vele már nem terveztél semmit.." Jó,most ezt nyilván nem rád értettem,meg picit elmentem én is egy végletbe,de valamivel szemléltetni akartam,hogy mennyire fontos az,ha törődsz másokkal. :)
2016. nov. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nincsen értelme ilyen aggályokkal élni, hogy minősíted e a kérő imáddal Isten akaratát. Ellenben pont ezért is van értelme olvasni a Szentírást, hogy tisztába kerülhess azzal például, hogy Jézus egyenesen felszólít arra, hogy az Ő nevében kérj és zörgess, mert akkor adatik és megnyittatik...

S az apostol is mondja, hogy imádkozzatok még az ellenségetekért is.

Érdemes úgy tekinteni a kérő imára, mint egy olyan eszközre, ami Isten szemében azért is kívánatos, mert egy módja annak, hogy a te irgalmassági cselekedeted által, amikor kérsz valakiért pl. imában, együtt munkálkodj vele mások javára, amit Isten a te javadra is fordít, hiszen azzal, hogy az irgalmasság gyakorlásával eképpen hozzá hasonlóvá válsz, azzal Őt dicsőíted meg, és pontosan az Ő akaratát cselekszed ekkor.

Nem ellentmondás ezért abban a tudatban és kívánsággal imádkozni, hogy "legyen meg a te akaratod...", ahogyan az Új Jézus is tanít imádkozni. Mert ez Isten akarata, hogy te a jó megcselekvésében és előmozdításában vele együtt munkálkodj, mások javán és üdvösségén, s így a saját Isten kapcsolatodat és üdvösségedet is munkálva.

2016. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!