Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes lennél meghalni a hitedért?

Képes lennél meghalni a hitedért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanának és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2016. nov. 30. 14:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
35%
A közelükbe kerülnék valahogyan elhitetve, hogy egyáltalán nem hiszek Istenben (nem lenne nehéz, mert így is van) és az egész vallás egy szar manipulatív eszköz. Majd megszereznék egy fegyvert és lelőném mindet mikor legkevésbé számítanak rájuk, mert megpróbáltak befolyásolni, még akkor is, ha nem hiszek semmi ilyen hülyeségben, parancsolgattak magyarul.
2016. nov. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

A kérdésemet a ''Do you believe (2015)'' (Hiszel?) c. film ihlette részben.

SPOILER!!!!

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


(SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

Van benne két ,-a kérdésemhez nagyon hasonlító-, jelenet.Elgondolkodtatoó a film nagyon. Erősen ajánlom.)

2016. nov. 30. 14:44
 3/19 anonim ***** válasza:
Nem láttam a filmet. Azért az nem mindegy, hogy valami elmebeteg őrült kényszerít rá, hogy ezt vagy azt mondjam, úgy hogy ezen semmi más nem múlik mint az életem, és megint más ha egy fegyveres hatalom kényszerítene, hogy tagadjam meg a hitem. Őröltekkel nem vitatkozunk, utóbbinál viszont vállalnám a halált, nem Istenért, hanem a szabad akaratomért.
2016. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Miért tagadjam meg? Előbb vagy utóbb úgyis meghalok. Én tudom ki és mi vár rám a halál után, nekem az nyeremény, a vesztes nem én vagyok.
2016. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
De ha semmi nem vár rád a halál után akkor bizony te vagy a vesztes. Elvesztegetted az életedet hogy a túlvilágon jobb legyen és hoppá nincs is túlvilág.
2016. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

József Attila válasza:


"Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!

Mért ne legyek tisztességes! Kiterítenek úgyis."

2016. nov. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
25%
Elég abszurd ötlet, hogy Istent zavarná, ha szóban megtagadnám azért, hogy megtarthassam azt az életet, amit tőle kaptam... különösen annak fényében, hogya lelkembe lát, így tisztában van azzal, hogy hazudok.
2016. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
14%

Nem.

Tegyük fel, hogy minden keresztény/muszlim/hindu/wicca/sintó meghalna a hitéért, akkor kihalna a vallás is, mert feledésbe merülne, vagy olyanná válna, mint vmi mitológiai mese.

2016. nov. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Valószínűleg nem, és nem azért, mert nincs meg a vágy bennem, hogy hűséggel meghaljak az Istenben való hitemből fakadóan, viszont ha most megvizsgálom a lelkemet, a szívemet, tudom, hogy nincs olyan hitem, amellyel azt merném mondani, hogy bizony öljetek meg nyugodtan, bárki is legyen aki az életemre törne. Véleményem szerint azok akik biztosan azt merik állítani, hogy bizony ők meghalnának a hitükért, az szerintem hazudna, a legtöbb embernek soha nem kellett igazi kínzást átélnie, még az is, aki lehet a nehézkes de mégis átlagos hétköznapjaiban, tényleg folyton cselekedeteivel a hitéről tanúskodik, nem biztos, hogy egy olyan helyzetben is kiállna a hite mellett, ahol a kínzói például maltert akarnak a torkán leönteni. Tehát a legtöbb keresztény soha nem fog az életében olyan kihívás elé kerülni, ami bizony valószínűleg megtörné, ettől függetlenül az átlagos hétköznapokban is elég kihívás vannak amelyek éppen eléggé eltudják buktatni komolyabb szenvedések átélése nélkül is az embert.
2016. nov. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 kzs ***** válasza:
100%

Mit mondjak... olvastam egyszer egy történetet.

Így szól:

Istentisztelet közben megjelent 2 állig felfegyverzett, fekete maszkot viselő alak, és kiáltották: "Felállni! Aki továbbra is ülve marad, azt megöljük az Istenéért!"

Erre 20 ember kivételével mindenki kimenekült (az a 20 továbbra is ülve maradt).

Erre a fegyveres alak azt mondta: "Így. Most megszabadítottuk az Istent a képmutatóktól. Folytassák!!"

Mjd mindkét fegyveres kisétált az ajtón, és békében - egyetlen puskalövés nélkül - elmentek.

-----------

Ez csak egy történet: hogy valóban megtörtént-e, azt nem tudni.


Az viszont tény, hogy Jézus azt mondta, hogy aki megmenti az életét Őhelyette, elveszti azt. És aki elveszti az életét Őmiatta, megmenti azt.


Innentől kezdve a válaszom az, hogy amennyiben ebbe a helyzetbe kerülnék - remélem, nem fogok -, nekem nem volna választásom:

Krisztust választanám, aki az Élet.

2016. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!