Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Képes lennél meghalni a hitedért?

Képes lennél meghalni a hitedért?

Figyelt kérdés
Ha most egy csoport fegyveres katona előtt állnál, akik választási lehetőséget ajánlanának és azt mondanák, ha megtagadod Istent nem ölnek meg, akkor te mit csinálnál?

2016. nov. 30. 14:27
1 2
 11/19 KZitus ***** válasza:
62%

Szia


Krisztust nem csak hinni kell, de követni, és vallani is tanítását. Ő a következőket mondta:

"Így tehát aki csak megvallja az emberek előtt, hogy egységben van velem, arról én is meg fogom vallani égi Atyám előtt, hogy egységben vagyok vele; de aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is meg fogom tagadni égi Atyám előtt" Máté 10:32,33

szintén:

1Péter 4:2

" avégett hogy a testben hátralevő idejét többé ne emberek kívánságaiért, hanem Isten akaratáért élje."

Róma 14:7,8

"Valójában egyikünk sem él csak önmagának, és senki sem hal meg csak önmagának; mert ha élünk, Jehováért élünk, és ha meghalunk, Jehováért halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, Jehováéi vagyunk."


Ha nem csak a jelenlegi életben hiszek, de a feltámadásban is, akkor, '"De aki mindvégig kitart, az részesül megmentésben." Máté 24:13, akkor ez rám is igaz :-)

2016. nov. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

csatlakozom Zitushoz.


Talán még annyit, hogy ez nem lehet kérdés, valamint nem a hitért kell meghalni, hanem Isten igazsága melletti kiállásért.

2016. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

#1 nem tudom miért lett lepontozva.

Persze, hogy megtagadnám.

De mondjuk ha nem szavakkal kell, hanem kicsontozni a szomszéd gyereket, akkor nem.

2016. nov. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

#13

Azért, mert itt 2fajta vélemény van: a szentfazekaké meg a rossz.

2016. nov. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 imakommandós ***** válasza:
60%

Nehéz ezt megmondani, mivel Péter apostol is tudott fogadkozni Jézusnak, hogy őt meg nem tagadja. Isten tudja csak, hogy kinek mi van a szívében.

Mindesetre ha valakit fegyverrel kényszerítenének, hogy tagadja meg a hitét, szerintem Jézus megbocsájtana neki, mint ahogy Pétre apostolnak is megbocsájtott.

2016. nov. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

#15 Így érzete magát Péter... Rembrandt zseniálisan meg tudta festeni az emberben élő erőket, az emberben lévő világ világosságát.

[link]

2016. nov. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ha egy katona arra kényszerít, hogy öld meg a melletted álló számodra idegen embert különben megölik a gyerekedet, kegyetlenebb helyzet, ilyen filmet is láttam már. A kérdésedre visszatérve, feltettem egyik ismerősöknek,és azt mondta, attól hogy megtagadja Urát, szívében nem tagadja meg. Ez kissé ellentmondásos, hisz cselekedetének összhangban kell lenni gondolatával, én meghalnék a hitemért.
2016. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Na és élni képes lennél érte? Hogy tovább cselekedhess érdekében és ezáltal hatásosabb légy?


Ilyen szimplán csak gondolatban, tét nélkül lehet vélekedni. Ahhoz, hogy helyesen válaszolj (azaz a ténylegesen bekövetkező helyzetben is hasonlóan viselkedj), mindenekelőtt önmagadat kell ismerned nagyon alaposan. Különben mást gondolsz és mást cselekszel. Horrorfilmeken nevelkedett elmék amolyan "game over"-nek képzelik a halált, ami után jön a második, ... ötödik, stb. élet. Nem jön. És erre a többség az utolsó pillanatban rádöbben és összecsinálja magát. Választásról pedig szó se esik, legfeljebb sodródásról. A fentebb leírt néhány - misztikusnak, ellentmondásosnak tűnő - idézet éppen ezt jelenti. Rettenetesen fontos és előre sokszorosan meggondolt dolognak kell lenni annak, amiért valaki az életét adja. Azt, ami azért van, hogy cselekedj önmagad és mások hasznára. És amit nem tehetsz meg, ha meghaltál. Tehát ne ítélkezzünk könnyelműen!

2016. dec. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

jómagam csak a fordítottját tudom elmondani


inkább meghalnék minthogy rám erőltessék a középkort és mennék a máglyára eretnekként

keresztény szokás az intolerancia, ha nem azt vallod mész a "pokol" akarom mondani máglya tüzére


szörnyű halál de az egyháznak hajbókolni félelmünkbe mert elnyom még szörnyűbb

2016. dec. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!