Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A bibliai Isten utálja a...

A bibliai Isten utálja a betegeket?

Figyelt kérdés

Ahogy látom az ószövetségben igen, de az újszövetségben már nem.

Most mi alapján dönti el, hogy melyik beteget utálja és melyiket nem?

Nem a melegekre gondolok, mert azokat egyértelműen utálja.

Hanem mondjuk egy féllábúra, vagy egy leprás gyerekre, vagy egy vakra.

Esetleg egy kényszerbetegre, skizofrénra, depressziósra.



2016. dec. 18. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leprasokat nem azért kellett elkülöníteni mert utálta, hanem a fertőzés veszély miatt.
2016. dec. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Nem utál senkit.

Mi a teremtményei vagyunk, és nem szelektál.

Nagyon szeret minket, most csak megenged dolgokat, amit hamarosan korrigálni fog, van hatalma hozzá és már Ő is nagyon várja.

2016. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

"Nem a melegekre gondolok, mert azokat egyértelműen utálja."

Te melyik Bibliát olvasod? A "szabadonebredok.info"-ét? A homoszexualitás ugyanolyan pszichés betegség, mint a pedofília, némely sorozatgyilkosság, kleptománia, hazudozás, sorozatos házasságtörés vagy tágabb értelemben az összes bűn. Ha meghalt mindezekért Jézus a szeretete miatt, akkor hogyan is utálhat bárkit? Miért utálná pl. a melegeket?

Van egy pár terápiás központ, menjenek és gyógyuljanak meg. Sok meleg megtette.

2016. dec. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Krisztus tisztán,és világosan bemutatta milyen az Isten,33,és fél évnyi életével,szavaival.Ő szeretett mindenkit-a bűnöst is-,és gyűlölte a bűnt.


Aki mást állít,meghamisítja az igazságot.

2016. dec. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mégis mi alapján következtetted ki a vádjaidat? Az Ószövetségből idézek szó szerint - Károlitól:


"És monda: Ha a te Uradnak Istenednek szavára hűségesen hallgatsz és azt cselekeszed, ami kedves az ő szemei előtt és figyelmezel az ő parancsolataira és megtartod minden rendelését: egyet sem bocsátok reád ama betegségek közül, amelyeket Égyiptomra bocsátottam, mert én vagyok az Úr, a te gyógyítód." (2Móz 15,26)


"És szolgáljátok az Urat a ti Istenteket, akkor megáldja a te kenyeredet és vizedet; és eltávolítom ti közületek a nyavalyát. El sem vetél, meddő sem lesz a te földeden semmi; napjaid számát teljessé teszem." (2Móz 23,25-26)


"Ha az én rendeléseim szerint jártok, és az én parancsolataimat megtartjátok, és azokat megcselekszitek: Esőt adok néktek idejében, és a föld megadja az ő termését, a mező fája is megtermi gyümölcsét. És a ti csépléstek ott éri a szüretet, és a szüret ott éri a vetést, és elégségig ehetitek kenyereteket, és bátorságosan lakhattok a ti földeteken. Mert békességet adok azon a földön, hogy mikor lefeküsztök, senki fel ne rettentsen; és kipusztítom az ártalmas vadat arról a földről, és fegyver sem megy át a ti földeteken. Sőt elűzitek ellenségeiteket, és elhullanak előttetek fegyver által. És közületek öten százat elűznek, és közületek százan elűznek tízezeret, és elhullanak előttetek a ti ellenségeitek fegyver által. És hozzátok fordulok, és megszaporítlak titeket, és megsokasítlak titeket és szövetségemet megerősítem veletek. És réginél régibbet ehettek, és az új elől is régit kell kihordanotok. És az én hajlékomat közétek helyezem, és meg nem útál titeket az én lelkem. És közöttetek járok, és a ti Istenetek leszek, ti pedig az én népem lesztek. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek, aki kihoztalak titeket Égyiptom földéről, hogy ne legyetek azoknak rabjai, és összetörtem a ti igátok szegeit, és egyenesen járattalak titeket." (3Móz 26,3-13)


"Ha pedig engedelmeskedtek e végzéseknek, és megtartjátok, és teljesítitek azokat: az Úr, a te Istened is megtartja néked a szövetséget és irgalmasságot, amely felől megesküdött a te atyáidnak. És szeretni fog téged, és megáld téged, és megsokasít téged; és megáldja a te méhednek gyümölcsét, a te földednek gyümölcsét: gabonádat, mustodat és olajodat; teheneid fajzását és juhaidnak ellését azon a földön, amely felől megesküdt a te atyáidnak, hogy néked adja azt. Áldottabb lészesz minden népnél; nem lészen közötted magtalan férfi és asszony, sem barmaid között meddő. És távol tart az Úr te tőled minden betegséget, és Égyiptomnak minden gonosz nyavalyáját, amelyeket ismersz; nem veti azokat te reád, hanem mind azokra, akik gyűlölnek téged." (5Móz 7,15)


"És reád szállanak mind ez áldások, és megteljesednek rajtad, ha hallgatsz az Úrnak, a te Istenednek szavára. Áldott leszesz a városban, és áldott leszesz a mezőben. Áldott lesz a te méhednek gyümölcse és a te földednek gyümölcse, és a te barmodnak gyümölcse, a te teheneidnek fajzása és a te juhaidnak ellése. Áldott lesz a te kosarad és a te sütő tekenőd. Áldott leszesz bejöttödben, és áldott leszesz kimentedben. Az Úr megszalasztja előtted a te ellenségeidet, akik reád támadnak; egy úton jőnek ki reád, és hét úton futnak előled. Áldást parancsol melléd az Úr a te csűreidben és mindenben, amire ráteszed kezedet; és megáld téged azon a földön, amelyet az Úr, a te Istened ád néked." (5Móz 28,2-8)


"Bizonyságul hívom ellenetek ma a mennyet és a földet, hogy az életet és a halált adtam előtökbe, az áldást és az átkot: válaszd azért az életet, hogy élhess mind te, mind a te magod; Hogy szeressed az Urat, a te Istenedet, és hogy hallgass az ő szavára, és ragaszkodjál hozzá; mert ő a te életed és a te életednek hosszúsága; hogy lakozzál azon a földön, amely felől megesküdt az Úr a te atyáidnak, Ábrahámnak, Izsáknak és Jákóbnak, hogy nékik adja azt." (5Móz 30,19-20)


"Magasztallak Uram, hogy felemeltél engem, és nem engedted, hogy ellenségeim örüljenek rajtam. Uram, Istenem, hozzád kiáltottam, és te meggyógyítottál engem! Uram, felhoztad a Seolból az én lelkemet, fölélesztettél a sírbaszállók közül." (Zst 30,2-4)


"Az Úr angyala tábort jár az őt félők körül és kiszabadítja őket. Érezzétek és lássátok meg, hogy jó az Úr! Boldog az az ember, aki ő benne bízik. Féljétek az Urat, ti szentjei! Mert akik őt félik, nincs fogyatkozásuk. Az oroszlánok szűkölködnek, éheznek; de akik az Urat keresik, semmi jót sem nélkülöznek. Jőjjetek fiaim, hallgassatok rám, megtanítlak titeket az Úr félelmére! Ki az az ember, akinek tetszik az élet, és szeret napokat, hogy jót láthasson? Tartóztasd meg nyelvedet a gonosztól, és ajkadat a csalárd beszédtől. Kerüld a rosszat és cselekedjél jót; keresd a békességet és kövesd azt. Az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak kiáltásán; Az Úr orcája pedig a gonosztevőkön van, hogy kiirtsa emlékezetöket a földről. Ha igazak kiáltnak, az Úr meghallgatja, és minden bajukból kimenti őket. Közel van az Úr a megtört szívekhez, és megsegíti a sebhedt lelkeket. Sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr. Megőrzi minden csontját, egy sem töretik meg azokból. A gonoszt gonoszság öli meg, és meglakolnak, akik gyűlölik az igazat. Az Úr kimenti az ő szolgái lelkét, és senki meg nem lakol, aki ő benne bízik." (Zst 34,8-23)


"Boldog, aki a nyomorultra gondol; a veszedelem napján megmenti azt az Úr. Az Úr megőrzi azt és élteti azt; boldog lesz e földön, és nem adhatod oda ellenségei kivánságának. Az Úr megerősíti őt az ő betegágyán; bármilyen az ágya, megkönnyíted betegségében." (Zst 41,2-4)


"Áldjad én lelkem az Urat, és el ne feledkezzél semmi jótéteményéről. Aki megbocsátja minden bűnödet, meggyógyítja minden betegségedet. Aki megváltja életedet a koporsótól; kegyelemmel és irgalmassággal koronáz meg téged. Aki jóval tölti be a te ékességedet, és megújul a te ifjúságod, mint a sasé. Igazságot cselekszik az Úr, és ítéletet minden elnyomottal." (Zst 103,2-6)


"Irgalmas és könyörületes az Úr, késedelmes a haragra és nagy kegyelmű. Jó az Úr mindenki iránt, és könyörületes minden teremtményéhez." (Zst 145,8-9)


"Meggyógyítja a megtört szívűeket, és bekötözi sebeiket. Elrendeli a csillagok számát, és mindnyájokat nevéről nevezi. Nagy a mi Urunk és igen hatalmas, s bölcseségének nincsen határa. Megtartja az Úr a nyomorultakat; a gonoszokat földig megalázza." (Zst 147,3-6)


"Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól. Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontaidnak." (Péld 3,7-8)


"Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédimre hajtsad füledet. Ne távozzanak el a te szemeidtől, tartsd meg ezeket a te elmédben. Mert életök ezek azoknak, akik megnyerik, és egész testöknek egészség." (Péld 4,20-22)


"Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg? Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos! Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint aki elől orcánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele. Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől! És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg. Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté. Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!" (Ézs 53,1-7)


"Akkor felhasad, mint hajnal a te világosságod, és meggyógyulásod gyorsan kivirágzik, és igazságod előtted jár; az Úr dicsősége követ. Akkor kiáltasz, és az Úr meghallgat, jajgatsz, és ő azt mondja: Ímé, itt vagyok. Ha elvetended közüled az igát, és megszünsz ujjal mutogatni és hamisságot beszélni; Ha odaadod utolsó falatodat az éhezőnek, és az elepedt lelkűt megelégíted: feltámad a setétségben világosságod, és homályosságod olyan lesz, mint a dél. És vezérel téged az Úr szüntelen, megelégíti lelkedet nagy szárazságban is, és csontjaidat megerősíti, és olyan leszel, mint a megöntözött kert, és mint vízforrás, amelynek vize el nem fogy. És megépítik fiaid a régi romokat, az emberöltők alapzatait felrakod, és neveztetel romlás építőjének, ösvények megújítójának, hogy ott lakhassanak. Ha megtartóztatod szombaton lábadat, és nem űzöd kedvtelésedet szent napomon, és a szombatot gyönyörűségnek hívod, az Úr szent és dicsőséges napjának, és megszenteled azt, dolgaidat nem tevén, foglalkozást sem találván, hamis beszédet sem szólván: Akkor gyönyörűséged lesz az Úrban; és én hordozlak a föld magaslatain, és azt mívelem, hogy Jákóbnak, atyádnak örökségével élj; mert az Úr szája szólt!" (Ézs 58,8-14)


"Mert orvosságot adok néked, és kigyógyítlak a te sérülésedből, azt mondja az Úr. " (Jer 30,17)


"Ímé, én hozok néki kötést és orvosságot, és meggyógyítom őket, és megmutatom nékik a békesség és hűség kincseit." (Jer 33,6)


Ezek mind gyógyulással, áldással kapcsolatos ígéretek, és nem is az összes. Ha van valami, ami felhozható ezek ellen, az az, hogy feltételekhez kötött. Aki azonban valóban ismeri és érti az Újszövetséget, az tisztában van azzal, hogy nincs ez máshogy az Újszövetség időszakában sem, csak a feltételek változtak meg bizonyos módon. De nem Isten változott meg, hanem a mozgásköre bővült ki. Ám akár tisztában vagy vele, akár nem, a Biblia azt tanítja, hogy az Ószövetség Istene a megtestesülés előtti Krisztus volt. Ő volt, aki megjelent Ábrahámnak, Mózesnek, Dávidnak és a többieknek. Aztán szögre akasztotta az istenségét, semmivé tette magát, egy apró sejtté lett, és bekerült Mária méhébe, az ott levő érett petesejtbe. Így lett emberré. Aztán amikor felnőtt férfi lett, harminc éves kora körül betöltötte a Szent Szellem, majd a megkísértése után szerte járt egész Galileában, és meggyógyított mindenkit, aki csak Hozzá fordult. Amikor eljött az ideje, megengedte, hogy letartóztassák, elítéljék, megkorbácsolják, keresztre feszítsék, és ezalatt rákerült minden bűn, amit az emberiség valaha is elkövetett, vagy a jövőben fog elkövetni, meghalt, lement a Pokolba, és ott lepakolt minden bűnt. Ezután az Atya feltámasztotta, azaz kihozta a Pokolból, újra egyesült a testével és fölkelt. Aztán felment a Mennybe, és azóta is ott van. Helyette itt van a Szent Szellem, Aki Jézust képviseli a Földön. De Ő nem akkor jött el, amikor Gábriel bejelentette Máriának a születését, hanem a hat napos teremtés óta jelen volt, és készítette elő a terepet a megváltáshoz. Sajnos az emberiség nem működött együtt Vele, többek között ezért tartott ilyen sokáig. Az emberiség most sem működik együtt a Szent Szellemmel, ezért kerül annyi ember a Pokolba a megváltás ellenére.

2016. dec. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval. isten nem útálja a betegeket. Meg akarja gyógyítani.


Boldog karácsonyt!

2016. dec. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%
Bibliai Istenkép...hát az Ószövetségi elég elmebeteg sok szempontból,szóval nem tudom konkrétan hol olvastad benne(a homokosokról tudok),hogy utálja a betegeket,de eleve ne is vedd hiteles forrásnak.
2016. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Isten nem utál senkit, sem a betegeket, sem a melegeket, Ő mindenkit szeret, különben nem született volna bele ebbe a világba.

És bármennyire is meglepő, a melegeket is szereti. Ha valaki keresi Istent, próbálja a jót tenni, nem bánt, nem ítél el ( !! )másokat, akkor nehogymár csak amiatt utálja őt az Úr, mert a saját neme iránt érez vonzalmat.

2016. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Isten mindenkit szeret

Isten úgy szerete a világot hogy leküldte egyetlen Fiát,Jézust a Földre,bűneinkért...

2016. dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!