Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten? Ha...

Szerintetek létezik Isten? Ha igen mivel magyarázzátok? Ha nem mivel magyarázzátok? (Én nem hiszek benne) Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre/világról alkotott képetekre.

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 11:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem letezik, azert gondolom igy mert a létezésére nincs bizonyíték. Ha pedig elkezdenénk bizonygatni, hogy milyen dolgok nem léteznek, kezdhetnénk a fejünk korul lebegő megtapasztalhatatlan rózsaszín elefantokkal, majd russel teáskannája után jöhetne Isten, hogy megpróbáljuk bebizonyítani, hogy nincs, mert mindezeknek azonos létjogosultsága van, főleg ha definícióból fakadóan bebizonyíthatatlan a létezése... Lehet hinni egyikben, másikban, de egyformán abszurd elképzelés mind..
2016. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
4%
Én hiszek benne, mert élünk, érzünk, és ennek valahonnan jönnie kell.
2016. dec. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem te nem létezel, mert nem látlak és nem ismerlek. Ezek a betűk, hogy itt vannak, csak a véletlen műve.
2016. dec. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

#2

Élünk, érzünk, csak nem gondolkodunk.

2016. dec. 24. 12:50
 5/37 A kérdező kommentje:

#3

Mondj kérlek bizonyítékot Isten létezésére

2016. dec. 24. 12:52
 6/37 anonim ***** válasza:
24%

A hit attól hit, hogy nincs bizonyítva, de attól ne zárjuk ki valaminek a létezését. Ha bizonyítva lenne, akkor nem beszélhetünk hitről.

És legalább annyira abszurd az élet spontán kialakulása, mint Isten létezése, mert még az sincs bizonyítva, mindössze elméletek vannak róla.

2016. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem létezik ... egy alkotót alkotása/teremtése alapján ítélünk meg és amilyen szarul van összerakva ez a világ én inkább hiszem azt hogy senki nem teremtette minthogy valaki szándékosan csinálta ilyenné ...
2016. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondok. El lehet gondolkodni azon, amit írtam. Mert a logikád ezen alapul. Én ismerem, te nem és ezért tagadod.
2016. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy Istent az emberek teremtették, mivel nem értették a létezésüket ezért kitaláltak Isteneket. Majdnem mindennek volt külön Istene. Víznek, Napnak, Földnek, stb.

Az okosabbak rájöttek, hogy milyen könnyen lehet így embereket kontrollálni, így jöttek különböző vallások. A különböző vallások miatt különböző nézetük volt az embereknek és mindenki a saját Istenét hitte igaznak. Így jött a háború. A háború pedig valakinek mindig nyereséget jelentett, ami jó volt.

Könnyen manipulálhatóvá váltak az emberek, nem gondolkoztak, másnak éltek és bármit elhittek amit úgy gondoltak, hogy Isten mondott.

Egy jó üzlet és egy jó módszer az emberek kontrollálására. Számomra nem jelent többet.

2016. dec. 24. 13:59
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Miért kellene magyaráznom? Magyarázzák azok, akik szerint van. De minél többet néztem, annál jobban láttam, csacsogásuk csak magyarázkodás.
2016. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!