Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek létezik Isten? Ha...

Szerintetek létezik Isten? Ha igen mivel magyarázzátok? Ha nem mivel magyarázzátok? (Én nem hiszek benne) Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre/világról alkotott képetekre.

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 11:46
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

#8

A fejedben létezik ezért hiszed azt, hogy megért és veled van. A fejedben, sehol máshol.

2016. dec. 24. 14:08
 12/37 Ozmium42 ***** válasza:
64%
Nem hiszek Istenben, mert hihetetlen és ellentmondásos. A hívők magyarázzák a magyarázhatatlant, a megismerési módszereik hibásak és megbízhatatlanok. Nem tudom komolyan venni.
2016. dec. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Andizsuzsi ***** válasza:
44%
Én hiszek Isten létezésében. De nem hiszem, hogy neked magyarázkódnom vagy bármit bizonyítanom kellene. Nekem ugyanis teljesen mindegy, hogy te hiszel-e vagy sem.
2016. dec. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Bizonyítanál, ha tudnál, de sajnos nem tudsz. Hiszel, mert ezt nevelték beléd és félsz nem hinni, mert akkor jajj pokolra kerülsz.
2016. dec. 24. 14:43
 15/37 anonim válasza:
19%

Annyira utálom mikor valaki bizonyítékokat akar keresni Isten létezésére.. Ez hit, nem tudomány egyszerűen nincs szükség bizonyítékokra, hisszük hogy van, létezik. Ha tudnánk akkor már nem vallás lenne.


Ha meg mindenáron bizonyítékokra van szükséged akkor javaslom, hogy olvasd el ezt a cikket:

[link]


"Az ateisták hite még nagyobb, mint az enyém, mert ők el tudják hinni, hogy az öntudatára ébredt emberi agy az ősrobbanással önmagából, önmagától és önmagáért keletkezett anyagi világ fejlődésének terméke lenne. Én ezt nem tudom elhinni, természettudományos bizonyítékaink pedig egyik álláspontra sincsenek…"

(Freund Tamás)

2016. dec. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Oké hiszel Istenben, de hiszel a Mennyországban és a Pokolban is? A halál utáni életben?
2016. dec. 24. 15:12
 17/37 anonim válasza:
11%
Miért ne hinnék?
2016. dec. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
Tündérmesében hinni, hááát nem is tudom. Gyerekes
2016. dec. 24. 15:23
 19/37 Mojjo ***** válasza:
54%

Ezt frankón karácsonykor? Amúgy is ez a kérdés a műszereim szerint:

[link]

2016. dec. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 Andizsuzsi ***** válasza:
13%

"Bizonyítanál, ha tudnál, de sajnos nem tudsz."

Nem, nem bizonyítanék. Ha lehetne bizonyítani, akkor nem kellene, hiszen te is tudnád. Viszont pont lesz@rom, hogy mi a te véleményed a dologról és eszem ágában sincs győzködni. Az én életemet semmilyen formában sem befolyásolja, hogy te miben hiszel vagy sem.


"Hiszel, mert ezt nevelték beléd és félsz nem hinni"

Óriási tévedés, nem neveltek vallásosan. 20 évesen tértem meg személyes tapasztalások alapján.

2016. dec. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!