Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy reformátusok...

Igaz, hogy reformátusok egyházilag is elválhatnak?

Figyelt kérdés
Már törvényesen évek óta elváltam. Azt hallottam, hogy a reformátusok elválhatnak egyházilag is. Ha igaz, mi ennek a menete és meddig tart? A másik félnek is jelen kell lennie? Csak azért, mert lehet, hogy nem jönne el...
2008. okt. 8. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A katolikusok is elválhatnak. Néhány esetben, rendkívül szigorú feltételekkel.

Ezek után nyilván a reformátusok is.

2008. okt. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A katolikusok nem válhatnak el. Bizonyos, szigorúan ellenőrzött esetekben érvénytelenítik a házasságot. Vagyis tulajdonképpen kimondják, hogy sosem volt érvényes.

A reformátusokról csak azt tudom, hogy elváltat is összeadnak egyházilag is, ezért azt gondolom, hogy el lehet náluk válni. Talán azért lehet, mert ők a házasságot nem tartják szentségnek, ezt viszont tudom.

Szerintem kérdezz meg egy református lelkészt, hogy kell-e egyházilag "szentesíteni" egy válást, mert én még ilyet nem hallottam, úgyhogy én azt gondolom, hogy elfogadják a polgári válást.

2008. okt. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A reformátusok elválhatnak polgári peres úton. de agyházilag nem.

Egy hívő református.

2008. okt. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem akár katolikus, akár református, Isten igéjét kellene tanulmányozni. Pl: Amit Isten egybeszerkesztett, azt ember szét ne válassza, ez az alap. Régen az emberek szíve keménysége miatt engedték meg, hogy válólevéllel elbocsássák a társukat. Viszont a Pál leveleiben leírja, hogy milyen okok és körülmények között indokolt a válás. Pl, ha az egyik fél parázna kapcsolatot folytat a házasságon kívül. Akkor a másik fél, ha menthetetlen a házasság, bedobhatja a törülközőt, de azt is írja, hogy mindkét fél tegyen meg mindent. Vagy olyan esetben, ha a férj nem visel gondot a házanépére, hidegen hagyja. De aki elbocsátja az ő férjét/feleségét paráznaság okán kívül, és mást vesz el, az házasságtörő. És aki elbocsátottat vesz el, paráználkodik. Ezek vannak írva. Ja meg, hogy ha hitetlen a másik fél, mondjuk férj, ne váljon el emiatt a hívő, mert a feleségben meg van szentelve az ő férje, hogy netán megmenekülhet, ha mégis megtér. De ha a hitetlen férj elválik, akkor elválhat, nem vettetett szolgaság alá, azt írja.

De az, hogy mindent megtenni az, hogy lehet kérni Istent, hogy lobbantson újra lángot, iszen Ő maga a szeretet! Ha hittel kérik a felek, minden lehetséges Istennél annak, aki hisz. :)

2008. okt. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!