Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki szerint létezik Isten?

Ki szerint létezik Isten?

Figyelt kérdés

Én személy szerint ateista vagyok de kíváncsi vagyok a véleményeitekre érveljetek kérlek

Menjünk bele egy kis logikai csevelybe ;)


2017. jan. 6. 23:13
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
Kezdjük a fogalommal , mit jelent konkrétan és mit takar az a szó . A teremtés történetek valódiságát hétköznapi ember nem tudja ellenőrizni vagy titkok maradnak . Egy szellemi létező lenne ? Szőrös ősz muki aki csesztet büntet ? Ahhoz kevés volna . Spontán létezés a semmiből nem lehet , folyamatok fejlődések tapasztalhatók tehát valami elv alapján zajlik minden terület életünkben . Az nem bizonyított hogy ennyi csak a létezés és az univerzumban sincs élet . A több istenit is érdekes , azok akik állítólag azok voltak emberszerűek és ők is küldöttek nem a csúcs lények voltak . Amennyiben van akkor az fizikailag nem jelent meg . Téves a vallások megközelítése mert köztük egyetértés nincs és emberek törvényei babonái irányítása alá vont civilizációkat területeket . Összetett ügy , kérdések kételyek merülnek fel folyamatosan .
2017. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Nem is a annak a válaszáért jöttem hogy létezik-e vagy nem az sosem derül ki csak kíváncsi vagyok az eszmefuttatásotokra, érveitekre
2017. jan. 7. 00:09
 3/34 anonim ***** válasza:
30%
Az egyik, ha nem a legrégebbi mese jó nagy habbal.
2017. jan. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
3%

szervusz.


Létezik.

Erre maga az élet, a teremtés a bizonyíték, a maga szépségében harmóniájában és a törvényeivel.

Ha nem lenne akkor sem a bolygók, sem a Föld sem az állatok, sem mi emberek nem léteznénk.


Élő élettelenből nem jön létre.

S ahol törvény van, ott van törvényt hozó is.

2017. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

"Élő élettelenből nem jön létre. "


Miért ne jöhetne létre?

2017. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
A kialakulásunkra ott az evolúció
2017. jan. 7. 13:05
 7/34 anonim ***** válasza:
5%

Az élet működése, tervezettségről tanúskodik. Az evolúció pedig emberek által kialakított elmélet, hogy csak úgy elkezdett élni a semmi.

Akkor ezzel az erővel, egy lakás, vagy egy gyufaszál is csak úgy alakuljon ki magától, a rendeletetésének megfelelően.

De ezeket is létre kell hozni, a lakást felépíteni, megfelelő módon mindent a helyére tenni, hogy lakásul otthonként szolgáljon.

a Fát ki kell vágni megmunkálni sulfurral bevonni, hogy gyufaként szolgáljon.


Ezt a két füzetet javaslom elolvasásra, ha gondolod.


[link]


[link]

2017. jan. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:

"Az élet működése, tervezettségről tanúskodik. "


Miért látod így?

2017. jan. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
4%

:)


Miért nem látod Te is így? nem logikus, hogy ahol terv szerint mennek a dolgok, ott van szervező?

2017. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 KZitus ***** válasza:
5%

Szia


TTermészetesen létezik Isten! Az egyik bizonyítéka éppen TE vagy. Annyira csodálatos az ember felépítése, hogy a tudósok is csak ámulnak.


[link]


A Biblia megállapítja: „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” (Zsidók 3:4).

2017. jan. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!