Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért tartják rabszolgáknak...

Miért tartják rabszolgáknak magukat a tanúk mikor a Biblia teljesen másképp vélekedik erről?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%
Azért, mert szerintük az Újszövetség csak a kiválasztott 144000-re érvényes.
2017. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%

Te mit gondolsz, a tanúkról hogyan vélekedik a Biblia?

Ha nem rabszolgák, akkor minek lehet nevezni Őket?

2017. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát a Biblia valami ilyesmit mond living witness;


Róm.8:15-16

Mert nem rabszolgaság szellemét kaptátok, amely ismét félelmet idéz elő, hanem fiúként való örökbefogadás szellemét kaptátok, amely által ezt kiáltjuk: „Abba, Atyám!” Maga a szellem tanúskodik a mi szellemünkkel együtt arról, hogy Isten gyermekei vagyunk.


Érted már living vitness!?-Isten gyermekei vagyunk és nem rabszolgái!

2017. jan. 19. 19:18
 4/12 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező


Ez a vers a felkent keresztényekről szól.

Ők a fiúság szellemét kapják, ami azt jelenti, hogy társkirályai lehetnek Jézusnak.


Ettől függetlenül olvasd el kérlek ezt a verset.


(Róma 12:11) 11 Ne legyetek restek tennivalótokban. Izzatok a szellemtől. Rabszolgaként szolgáljatok Jehovának.

(Galácia 5:13) 13 Ti, természetesen, szabadságra hívattatok el, testvérek; csakhogy e szabadsággal ne úgy éljetek, mint ami indíttatás a testnek, hanem a szeretet által szolgáljatok egymásnak rabszolgaként.

(Kolosszé 3:24) 24 hiszen tudjátok, hogy Jehovától fogjátok megkapni az örökség megfelelő jutalmát. Rabszolgaként szolgáljatok az Úrnak, Krisztusnak.


Ez a fajta rabszolgaság, nem azt jelenti amit Te értesz ez alatt.

2017. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
És ki a felkent? Akit eltölt a Szentlélek?
2017. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szóval akkor living te nem is vagy Isten gyermeke hanem Jehova rabszolgája, igaz?

Én úgy vélem, hogy Isten nem rabszólgáknak teremtett bennünket hanem szabad embereknek, akiknek van szabad akaratuk és joguk a döntéshez.

Egy rabszólgának nincs megadva ilyesmi, lehet az akkár jehova rabszólgája, vagy akár egy ember rabszólgája.

És így már világossá vált előttem, hogy nektek őrtorony tanúinak miért nem szabad gondolkodnotok és, hogy miért nem lehet saját választásotok úgy, hogy ne legyen semmi komoly következménye annak, hisz ti magatokból csináltatok rabszolgát és meghajoltatok egy hamis isten előtt.


Egyébként meg egyedűl az őrtorony hamis bibliája van csak teli a rabszolga megnevezéssel, mert se a Károli se a SztI Biblia nem emlití azt a szót, hogy "rabszólga"csak csupán hétszer és a 7-ből egyszer sem köti Istenhez.


Ha rabszólga akarsz lenni, légy hát az!

2017. jan. 19. 20:23
 7/12 anonim ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező.


Azt az apró dolgot elfelejted, hogy nem csak Magyar Biblia fordítók vannak, vagy voltak a világon, hanem más országokban más nyelveken is.

A Biblia kutatók pedig több mint 5000 Biblia fordítást és tekercseket vizsgáltak meg hosszú éveken át, és ezek alapján készítették el a New World Translationt.

2017. jan. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
30%

Mindannyian Isten gyermekei vagyunk, mindössze reménységünk nem ugyan az.

Én nem kaptam meghívást, hogy legyek Jézus társ királya.

Én Földi reménységű vagyok, itt szeretnék élni, s nem tartom kevesebbnek ezt a kiváltságot, eredetileg, mindenkinek ez lett volna az élete, ha Ádám nem vétkezik.

2017. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
S ahogy írtam, a rabszolga kifejezés, Isten szolgálatában nem ugyan azt jelenti mint embernek a rabszolgája lenni.
2017. jan. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Living!


"A Biblia kutatók pedig több mint 5000 Biblia fordítást és tekercseket vizsgáltak meg hosszú éveken át, és ezek alapján készítették el a New World Translationt."


Ezt te honnét is tudod? A Biblia kutatók megvizsgálták mind az 5000 kéziratot? Ez azért nem semmi! Mert így azt állítod hogy az egész világon lévő összes kéziratot megvizsgálták a Bibliakutatók minden országban.

De ezt honnét is tudod, hol olvastad ezt vagy ki mondta neked?

Téves információt akarsz itt közölni! A Bibliakutatók köztük Charles Taze Russell nem utazták be a Földet keresztül kasul hogy megvizsgálhassák mind az 5000 ezer kéziratot. Ja igen és mindezt tette úgy Russell hogy egy árva szót nem ír az ilyen utazásairól.

2017. jan. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!