Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a Kereszténység...

Mi a különbség a Kereszténység, és az Iszlám által felvázolt, "Istenkép" között?

Figyelt kérdés

FONTOS!

Kizárólag az Isten mivoltjával kapcsolatosan válaszoljatok! A kérdés NEM tartalmazza a két vallás közti szokások, szertartások eltérését!


2010. máj. 20. 12:19
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
De végülis ha a te értelmezésed a helyes, akkor az iszlám istene a keresztények istenétől összehasonlíthatatlanul humánusabb, hiszen az értelmezésed értelmében az iszlám isten "csak" azt veti kárhozatra, aki nem hisz benne, vagy aki felülbírálja azt, hogy mi számít az előírásai szerint bűnnek.
2010. máj. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Pontosan ezt mondom, és utána jártam, és ők is ezt mondják!

Tehát minimum érrezed, hogy amit elkövettél az az isten szerint bűn! JA! És nem elég nem hinni benne, de "társat" sem állíthatsz mellé! Politeizmus!

És ráadásul az is a menybe megy akihez nem jutott el az iszlám híre! Meg nincs eredendő bűn! Kb ennyi!

2010. máj. 26. 12:43
 23/28 anonim ***** válasza:

"Isten minden bűnt megbocsát, csak a hitetlenséget nem."


"És ráadásul az is a menybe megy akihez nem jutott el az iszlám híre!"


Hmm...

2010. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

12:19 nek


Elnézést, Bahráma- ra gondoltam, a hinduizmusban szereplő 9 dik avatárra.


üdv

25/F

2010. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
2010. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem meg Az dönthet az emberek sorsáról, Aki teremtette az embert!

Mózes I. könyve:1:27 Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonynyá teremté őket.

A biblia Istene!

2010. máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
A muszlimok is ezt mondják!
2010. máj. 26. 21:21
 28/28 anonim ***** válasza:

Olvastam az előttem válaszolók válaszát. Sokan csupa hülyeséggel tömték tele xd

Na szóval, az hamis hogy az iszlamisták szeretőek..., beleolvastam a koránba és olyat olvastam, hogy aki nem hisz, annak vágják el a torkát, és öljék meg...

A kereszténység és a zsidóság istene nem parancsolta meg hogy "vágjátok el torkát a hitetlennek" hanem azt mondta, hogy legyetek szelídek, mint a galamb, és okosak mint a kígyó. Azt is mondta, hogy nem mindenkinek adatott hogy higyjen, manapság csak ilyen emberekkel találkozom :(

Ha volna még kérdésed akkor írd oké? Most sajnos nincs sok időm hogy írjak neked :/

2015. jan. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!