Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért monoteista vallás a...

Miért monoteista vallás a kereszténység?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam rajta, hogy vajon miért monoteista, amikor Isten=atya, de mellette van a fiú és a szentlélek is?Ők miért nem számítanak külön személynek, ha közben fiút=Jézust Istenek fiának tekintik?

És Szűz Mária, embernek született,de félig meddig istenség lett belőle, mert legalább olyan nagy kultusza van, mint Istenek és mellette "uralkodik".

Lucifernek is van isteni hatalma, akkor ő nem istenség?Ugyanolyan ereje van, mert ha nem lenne akkor nem lennénk itt.


2010. aug. 3. 11:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Megértem az álláspontodat, de attól még Szűz Mária nincs istennek nyilvánítva, ahogy Jézus szem. Így pedig csak 1 isten marad, ezért monoteista.
2010. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
65%

"Üdvözlégy Mária, Istennek szent anyja"


Ezek a sorok nem rémlenek?

Szűz Máriának gyógyulásokat és csodákat is tulajdonítanak.


Akárcsak ha Jézushoz kötött csodákra gondolunk, vagy magához Isten tetteihez és még a szenteket sem említettük.


Na már most összegezve: Van ugye Isten (1), Jézus az ő fia (2), Szűz Mária aki Jézus anyja és halála után a menyek asszonya (3) A Szentek (nagyon sok szent van ) Akiket egész városok vagy országok áldanak.


Szóval én úgy vélem ez erősen Politeizmus azaz több Isten hit, hiába csak egy Isten van....de tudtommal a Szentek és egyebek is hasonló hatalommal bírnak.


Szóval itt megbukott a Kereszténység......és most várjuk az ellenpéldákat....isszuk a szavaitokat monoteizmushoz ragaszkodó vallásosok :)

2010. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Azért mondják rá, mert hivatalosan pont az a lényege, hogy egy Isten van, akinek az a neve és kész. De persze tudományos szempontból nagyon nem monoteista...
2010. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Mert az egyetlen létezőről beszél. Az Önvalóról...ugyanis minden ebben látszik létezni...Isten mellett semmi sincs...minden benne van. Vagyis minden 1. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

"Elgondolkodtam rajta, hogy vajon miért monoteista, amikor Isten=atya, de mellette van a fiú és a szentlélek is?Ők miért nem számítanak külön személynek, ha közben fiút=Jézust Istenek fiának tekintik?"


Ezt azt jelenti, hogy Isten és az emberek természetes viszonya végett jött létre egy kapcsolat, egy híd, amely közvetíti üzenetét az embereknek. Az, hogy igaza van, az a Szentlélelekkel valósul meg, vagyis a csodákkal.


"És Szűz Mária, embernek született,de félig meddig istenség lett belőle, mert legalább olyan nagy kultusza van, mint Istenek és mellette "uralkodik".

Lucifernek is van isteni hatalma, akkor ő nem istenség?Ugyanolyan ereje van, mert ha nem lenne akkor nem lennénk itt."


Áá, Mária és Lucifer nem Isten.

2010. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha ezek nem Istenek akkor miért fordul hozzájuk olykor az ember és csak másodlagosan Istenhez magához?
2010. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
36%

valószínűleg tévedésből, mert nem a valós képe van magáról, világról és Istenről. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. aug. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
2010. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

A keresztény tanítás szerint nem egyszerűen csak az Atya az Isten, hiszen az Atya, a Fiú, és a Szentlélek együtt közösen alkotnak egy Istenséget.


Mária pedig nem isteni lény, hanem teremtmény, viszont a különös szerepéért, amiért ő a megtestesült Logosz édesanyja mély tisztelettel illetjük, de nem imádjuk.


Lucifer pedig a bűn által uralkodik, ezért nagy hatalma van, de nem isteni. Isten ura a Sátánnak is.

2010. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
31%

"Üdvözlégy Mária, Istennek szent anyja"


Ezek a sorok nem rémlenek?

Szűz Máriának gyógyulásokat és csodákat is tulajdonítanak.


Annak tulajdonít mindenki mindent amit csak akar!

Egy biztos A Bibliából szedd azt elhiszem, hogy Isten.

Vagy Sátán sem isten hanem egy Bukott angyal.

Ha a Bibliából találsz egy idézetet, hogy Sátánt egy Isten akkor elfogadom de nem fogsz.

Jézus sem mondta senkinek sem ,hogy imádják.

Hozz egy idézetet ahol azt mondta imádjatok engem.


Monoteista mivel mono egyet jelent.

Kezdetben volt Isten és sem előtte sem utána nem lesz több Isten ezt maga az Atya mondta Mózes próféta által.

Csupán ezért jellemzi egy isten hit.

Amikor megy Máriához meg nem tudom én milyen szentekhez imádkoztok hátén nem is tudom én úgy láttam a Bibliában, hogy csak istenhez szabad fohászkodni...

Mondj ellenpéldát pontos idézettel azt elhiszem vagy arra, hogy több isten van.

2010. aug. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!