Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jó kereszténykén és a Bibliát...

Jó kereszténykén és a Bibliát követve elítélhetem a meleg papokat?Hisz jól leírja hogy Isten szemében ez egy bűnös dolog.egy elve bűnüs lélek ne ossza nekem az igét

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 15:58
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
96%
Miért akarnál jó keresztényként bárkit is elítélni?
2021. júl. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
akkor úgy kérdezem hogy elítélendő e
2021. júl. 28. 16:21
 3/57 anonim ***** válasza:
94%
Úgy ítélkezel, ahogy akarsz, és tetszés szerint minősítheted magad jó kereszténynek, ha erre szüksége van az egódnak.
2021. júl. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:

Marlon Brando szavai az Apokalipszis most című filmben elmagyarázza miért nem szabad itélkezni:


Walter E. Kurtz ezredes: Láttam a borzalmakat. Amiket maga is. Ahhoz nincs joga, hogy gyilkosnak nevezzen, de ahhoz van, hogy megöljön. Joga van, hogy megtegye. De nincs joga ítélni felettem! Lehetetlen szavakkal leírni... Mégis kell azoknak... Azoknak, akik nem tudják, mit jelent a borzalom! A borzalom. A borzalomnak arca van. A borzalommal jóban kell lenni. A borzalom és az erkölcsi terror a barátaink. Ha nem így van, akkor félelmetes ellenségek. Igazi ellenségek. Emlékszem a különleges alakulatnál... mintha ezer évszázada lett volna... Egy táborba mentünk beoltani néhány gyereket. Elmentünk, miután beoltottuk őket gyermekbénulás ellen. Egy öregember szaladt utánunk sírva. Visszamentünk... Visszamentünk és láttuk, hogy levágták az összes beoltott kart. Ott voltak egy halomban. Egy halom kis karocska. És emlékszem... Én is sírtam, úgy zokogtam, mint egy nagymama. Ki akartam törni a fogam, nem tudtam, mit csinálok. Emlékezni akartam rá. Soha nem akartam elfelejteni! És akkor megértettem. Mintha meglőttek volna, mintha meglőttek volna egy gyémánttal! Egy gyémánttölténnyel a homlokom közepén. És azt gondoltam; ez az Úr szelleme! Az Ő szelleme! Az Ő akarata, hogy így legyen! Tökéletes, igaz, teljes és kristálytiszta. És akkor rájöttem, hogy ők az erősebbek. Mert ők kibárták, nem szörnyetegek voltak, emberek voltak! És képzett katonák. Ezek az emberek, akik szívből harcoltak, akiknek családjaik voltak, gyerekeik voltak, akik tele voltak szeretettel, mégis volt erejük! Volt erejük, hogy megtegyék. Ha ilyen emberekből lenne tíz hadosztályom, akkor nagyon gyorsan megszűnnének a bajaink. Olyan emberek kellenek, akik erkölcsösek. De egyidejűleg képesek megmozdítani ősi ösztöneiket, hogy érzés nélkül öljenek. És a lényeg: anélkül... Anélkül, anélkül, hogy ítélkeznének! Mert az ítélkezés győz le minket.

2021. júl. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
94%
Hol írja a Biblia, hogy a jó keresztények ítélkeznek?
2021. júl. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 Godaime ***** válasza:
84%
Pontosan mire gondolsz amikor a meleg papokról beszélsz? Remélem nem a gyerekeket megerőszakoló pedofilokkal kevered őket.
2021. júl. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 Godaime ***** válasza:
52%
Meg aztán a Biblia szerint mindenki egyformán bűnös, ez alól te sem vagy kivétel. Arról már ne is beszéljünk, hogy a valóságban, mindenféle tündérmese nélkül, melegnek lenni nem bűn, ahogy heterónak lenni sem az.
2021. júl. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:
itélkezni nem de azért véleményem lehet róla 6.os nem keverem öket azoknak a papoknak akire te gondolsz van egy olcsó és hatékony megoldás úgy hívják lőszer
2021. júl. 28. 19:18
 9/57 Godaime ***** válasza:
60%
Ha nem róluk beszélsz akkor aztán végképp nem értem, hogy miért haragszol a meleg papokra. Ez azt jelenti, hogy ők cölibátust fogadtak és sem nővel sem pedig férfival nem létesítenek kapcsolatot. Legalább is a katolikusoknál ez a helyzet, a többiek meg már nem számítják bűnnek ha valaki meleg. Még a Vatikán is elfogadta őket újabban.
2021. júl. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
24%

Várjál már megint keverjük:

Más a meleg és a pedofil!!!

A sok papról akiről hallottam ilyet az márpedig kiskorú gyerekek életét tette tönkre és sajnos az egyház nem adja ki őket sokszor. De egy pedofil közembert úgy csuknak le 20 évre mint a veszedelem.

Tehát van erre törvény, nekem nem kell ítélkeznem, nem is kell erről gondolkodni, mert ott van a jogász, bíró, ügyvéd, rendőr, stb. Ők ezért tanultak, hogy "igazságot" szolgáltassanak.


Az hogy meleg valaki, azt meg az Isten majd megítéli, az sem az én dolgom.

2021. júl. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!