Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért erőltette korábban a...

Miért erőltette korábban a Katolikus Egyház a latin nyelv használatát?

Figyelt kérdés

2023. máj. 11. 16:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9


Te keresztény vagy?

Igen?

Mert ha igen, akkor elég kiábrándító a mentalitásod. Alapesetben az ember nem ismeri el a hibáit, hanem tovább károsodkodik az igaza mellett. Nem vártam volna tehát ilyen ellenséges hozzáállást azok után, hogy nyitott vagyok az érveidre. Erre te tovább gyanúsítasz?

Vannak olyan negatív dolgok a kereszténységgel kapcsolatban viszont amiben 100%-ig biztos vagyok, de felesleges vitát egy ilyen emberrel nem nyitok.

2023. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Elnézést,


#10-nek ment az előző, #11-es kommentem.

2023. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Most az a problémád, hogy pár forrással cáfoltam állításaidat? Mert én továbbra se látom, hogy milyen források alapján írtad, amiket.
2023. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem az a problémám. Én örülök, ha kijavítanak, mert azáltal tanulok. A hozzáállásod viszont nem tetszett. De ezt szerintem világosan megírtam a #11-es kommentben.
2023. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én meg azt nem értem, hogy amikor valaki ennyi súlyos és téves állítást fogalmaz meg, miért nem néz előtte utána. Mert azért ezek nem olyan állítások, hogy Mussolini zoknija is zöld volt-e.
2023. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15


Ugyanezt az állítást némely vallásos és ezoterikus kijelentésekre is el lehetne mondani. Szerintem ne menjünk ebbe bele, mert messzire vezetne ez a vita.


Az állításomat egyébként egy neoprotestáns felekezet kijelentéseire alapoztam, ha jól értettem. De úgy tűnik, hogy ez csak egy antikatolikus hazugság volt, aminek bedőltem. Valóban hiba volt, nem csekkoltam le, de annyira nem izgatott a téma. Másrészt van úgy, hogy az ember a hibáiból tanul, ahogy most is.

2023. máj. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

16-os: akkoriban a tehetséges jobbágygyerek tanulhatott, Bakócz Tamás, aki majdnem pápa lett, szintén jobbágyként született.

Prédikálni mindig a nép nyelvén prédikáltak, csak az állandó miserészek voltak latinul.

2023. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!