Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ebben a Böjte...

Szerintetek ebben a Böjte Csabáról szóló cikkben mennyi igazság lehet? Ha olvassa ezt valaki, aki esetleg dolgozott nála vagy kapcsolatban volt vele, mit tud mondani?

Figyelt kérdés

Erről van szó:

[link]


Számomra teljesen zavarba ejtő. Lehet, hogy csak egy pitiáner becsületsértési kísérlet, de ha igaz, az azért elszomorító lenne. Nekem gyanús, hogy csak egy oldal közölte ezt a vallomást, továbbá ez egy olyan ügy, ahol több tanút várna az ember. Többek között azt is állítja ez az állítólagos nevelőnő, hogy Böjte többekkel is agresszív volt. Egyszerűen több tanúnak kellene lenni, ha igaz lenne, csak felszólalnának mások is (főleg, hogy egy valaki már felszólalt, akkor a többieknek is könnyebb lenne). De nincs senki más, aki ilyen vallomást tett volna Böjtével kapcsolatban, és az is gyanús, hogy csak egy - és tegyük hozzá, eléggé elfogult és demagóg - oldal közölt ilyen kényes tartalmat Böjtével kapcsolatban, már ami őt személyesen érinti, és nem az otthonainak az egyes alkalmazottait.



2023. máj. 20. 12:59
 1/4 Bobed válasza:
35%

Furcsa, hogy a történet jó stílusban, profin van megírva.Szerintem, aki van ennyire inteligens, hogy így előadja, azzal ez az eset így nem történhet meg. (Rövid idő alatt, semmi előzmény nélkül rábeszéli a pap, hogy hagyja el a normális életét, egy évig hajlandó ingyen dolgozni, nélkülözni,hagyja leitatni magát stb, pedig lenne lehetősége lelépni.)

De persze bármi lehetséges.

2023. máj. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Nekem politikai hazardírozása és egyéb dolgok miatt sem szimpatikus Böjte, de ez egyértelműen egy kitalált lejárató anyag róla.


"Nekem gyanús, hogy csak egy oldal közölte ezt a vallomást"

Ne legyen gyanús, nézd meg, hogy az amerikai Népszava oldala hozta le, aminek a vezetésében egy katolikus gyűlölő, ex-hitgyülis ember van.


Amúgy tudtommal az amerikai népszavának nincs köze az igazi Népszava újsághoz.

2023. máj. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Mintha csak ez az egy ügye lett volna böjtének...gyakorlatilag a fidesz védernyője alatt pedofilokat óvott meg a felelőségre vonástól sok sok éve már.Vannak olyan áldozatok akik nevüket és hangjukat is vállalva vallottak böjte és szervezete ellen mindhiába éveken keresztül.

Durva,hogy gyerekek meg kiugrott nevelők vallomásait itthon lel lehet söpörni a "keresztényüldözés" kártyával.

2023. máj. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3-as!

Ezekől nem hallottam, illetve arról, aki 28 évet kapott, arról igen.

2023. máj. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!