Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a világban sok a logikátlan...

Ha a világban sok a logikátlanság, akkor miért baj az, ha a bibliában is vannak logikátlanságok?

Figyelt kérdés

1. Ateistáktól gyakran hallani azt az érvet, ha Isten létezik, akkor miért van ennyi logikátlanság a világban.


2. Másodszor azt is mondják, hogy a bibliában is sok a logikátlanság, ezért az nem valószínű, hogy igaz.


- De ha a világ/valóság olyan, hogy tele van logikátlanságokkal, akkor logikus, hogy biblia ami az igazságot nyilatkoztatta ki, (legfőképp Isten létének aspektusából), akkor annak is tartalmaznia kell logikátlanságokat.


- A világ tele van logikátlanságokkal és a világ igaz.

- Ha a világ olyan hogy logikátlanságokat tartalmaz, és ettől függetlenül

igaz, akkor annak részhalmazát megfogalmazó tételeknek is KELL, hogy

tartalmazzanak logikátlanságokat.

- És ezért a biblia a benne található logikátlanságok miatt hiteles.


Ellenben ha nem lennének olyan természetes logikátlanságok a bibliában,

melyek a világban is találhatóak, akkor gyanús lenne, hogy a biblia

egy mesterséges és emberek által kitalált mű.



2023. jún. 6. 20:19
1 2
 1/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
82%

1. Istenhivő emberek szerint a világban van logika.


2. Ateisták szerint is van.


3. Ez elég gyenge védekezés, hogy azért hiteles mert logikátlan hibákkal van tele.

2023. jún. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"1. Istenhivő emberek szerint a világban van logika."


Nem mondtam, hogy a világban nincs logika. Azt mondtam, hogy a világban van logikátlanság IS!


"2. Ateisták szerint is van."


Az ateisták szerint IS van logikátlanság a világban:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..



"3. Ez elég gyenge védekezés, hogy azért hiteles mert logikátlan hibákkal van tele."


Nem mondtam hogy logikai hibákkal van tele. Azt mondtam, hogy logikátlanságok vannak benne. A logikátlanság és a logikai hiba nem ugyanaz!

2023. jún. 6. 20:33
 3/14 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
86%

"Azt mondtam, hogy a világban van logikátlanság IS!"


Nincsen, csak mi nem értjük.

2023. jún. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Nincsen, csak mi nem értjük."


Akkor ezt boxold le az ateistákkal!

2023. jún. 6. 20:45
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"1. Ateistáktól gyakran hallani azt az érvet, ha Isten létezik, akkor miért van ennyi logikátlanság a világban."

Egyetlen forrást idéz, ahol egy ateista ezt mondja!

A létező világ határozza meg, hogy mi a "logikus". A logika ugyanis a létező világban működő szabályrendszer. Az a logikus, ami a létező világban működő szabályrendszernek megfelel. Az ateista nem írja a logika szabályait, hanem elfogadja azokat.

A Biblia pedig az ezekkel a szabályokkal ellentétes "történésekkel" van tele.


Kérlek, mondj pár, a világban létező "logikátlanságot"!

Azt azért vedd figyelembe, hogy a logikátlanság és a meg nem értett folyamatok nem szinonimái egymásnak!

Hogy értsd: ha egy gyermek bedugja a konnektorba a lámpa csatlakozóját, akkor tudja, hogy logikus hogy az a lámpa utána tud fényt adni, pedig nem tudja az okát. Ha bedugja ugyanazt a csatlakozót ugyanabba a konnektorba, és abból ennek hatására apró manók másznak ki a konnektorból, az logikátlanság.

2023. jún. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"Egyetlen forrást idéz, ahol egy ateista ezt mondja!"


Imént linkeletem. Abban a kérdésben a következőket fogalmazták meg:


"Miért teremtette Isten az embert ilyen sok testi logikátlan hibával?"


Tehát egy ateista kijelentette, hogy az embernek sok "testi logikátlan hibái vannak".



"A létező világ határozza meg, hogy mi a "logikus". A logika ugyanis a létező világban működő szabályrendszer. Az a logikus, ami a létező világban működő szabályrendszernek megfelel. Az ateista nem írja a logika szabályait, hanem elfogadja azokat."


Tehát ha a létező világ határozza meg, hogy mi a logikus, akkor már nem állja meg a helyét azon ateista érvelés, hogy a világ tele van logikai hibákkal, és ezért nem teremthette volna egy tökéletes, és mindenható isten. Vagy legalább is nem valószínű.


Na ugye hogy megy ez nektek. Csak a megfelelő megvilágításba kell helyezni a dolgokat. :)

2023. jún. 6. 21:18
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem a világról állítják,hogy tökéletes hanem a bibliáról.
2023. jún. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Imént linkeletem. Abban a kérdésben a következőket fogalmazták meg:


"Miért teremtette Isten az embert ilyen sok testi logikátlan hibával?"


Tehát egy ateista kijelentette, hogy az embernek sok "testi logikátlan hibái vannak"."


Nem egy Gy.K. kérdést kértem forrásnak!

Ezt akár te is kiírhattad.


"Tehát ha a létező világ határozza meg, hogy mi a logikus, akkor már nem állja meg a helyét azon ateista érvelés, hogy a világ tele van logikai hibákkal, "

De nincs ilyen "érvelés".

Unalmas és buta vagy.

Béke veled!

2023. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
Az ateisták nem feltételeznek a világ mögött egy teremtő intelligenciát (legfeljebb a kreacionisták, de ők nem ateisták), így tulajdonképpen, értelmes szervező erő híján úgymond meg van engedve a logikátlanság. A hívők viszont a teremtés mögött egy (vagy több) istenfigurát feltételeznek, és hát milyen istenség az, aki logikátlanul teremt?
2023. jún. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Nem egy Gy.K. kérdést kértem forrásnak!"


De most a GyK-n vagyunk! Ráadásul ezzel abba a kényelmes helyzetbe akarod katapultálni az ateistákat, ha itt kijelentenek bármit annak nincs is igazán súlya. Tehát, ha szorul a hurok még egymás érveléseit is képesek vagytok elbagatellizálni.


"Ezt akár te is kiírhattad."


Hívő keresztényként? Részemről az hűtlenség lenne Istennel szemben.



"De nincs ilyen "érvelés".


Unalmas és buta vagy."


Ha neked unalmas akkor minek rontod itt a levegőt?! Az ilyen sértő jelzőket meg tudod kinek tartogasd!

2023. jún. 7. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!