Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi videóban elhangzott kritikáról, a kereszténység erkölcsiségéről? (Nyugi, nem hosszú, csak 6 perc.)

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
16%
Semmi, egy nagy hülyeség az egész.
2023. aug. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:

A lényeg:


A videó azzal kezdődik, hogy egy ember (Jerry) meghal, majd egy hi-tech környezetben ébred fel. Az egyik ott dolgozó közli vele, hogy ő, mármint Jerry egy mesterséges intelligencia, ahogyan minden más ember is az, és Jerrynek a halála pillanatában ki kellett volna törlődnie, de egy rendszerhiba miatt ez elmaradt.

- Nem értem - mondja Jerry.

- Minden mesterséges intelligenciát letesztelünk, hogy kiszűrjük a jókat és a rosszakat. A te életed a földön egy erkölcsi teszt volt, amit elbuktál, ezért ki kellett volna törlődnöd.

- Az nem lehet, hiszen keresztény voltam! - mondja Jerry.

- Éppen ezért. A kereszténység az egyik morális csapda, amit felállítottunk az embereknek tesztként. Ha elfogadod a kereszténységet, azzal automatikusan elbukod az erkölcsi tesztet.

- De hát én hittem a Biblia Istenében, aki jóságos!!! Hogy lehetnék akkor erkölcstelen?

- Miért jóságos? Mert a Biblia, amit állítólagosan Isten sugallt ezt mondja? Ezt mi tettük bele szándékosan. A Biblia azt is mondja, hogy Isten számtalan embert brutálisan megölt, tömeggyilkosságokat és népírtást rendelt el, gyerekeket mészároltatott le. Az Isten-karakter cselekedetei, akit a Bibliában bemutattunk extrém módon erkölcstelenek. Szándékosan írtuk róla, hogy jóságos, annak ellenére, hogy a tettei nyilvánvalóan immorálisak. Ez mind a teszt része volt. Tudni akartuk, hogy képes vagy-e önállóan GONDOLKODNI és felismerni, hogy az Isten-karakter nem jóságos, ahelyett, hogy csak elfogadod ennek a brutális és autoriter szereplőnek a szavát, hogy ő jóságos. Neked, mesterséges intelligenciaként az volt a feladatod, hogy ezt felismerd.

- Ez nem igazságos! Ki fogtok törölni, csak mert nem a megfelelő dologban hittem?! És mindenki mást is kitöröltök ugyanezért? Hogyan nevezheted magad erkölcsösnek így?

- Nos, neked ezzel nem volt problémád fordított helyzetben, igaz?

- De most már van! Hogyan lehet erkölcsös kiirtani embereket, pusztán a hitük alapján?

- Nem az. Az emberek, akik ezt a döntést hozták nem erkölcsösek. Csakhogy nem mi hoztuk ezt a döntést.

- Akkor ki?

- Te voltál. Te gondoltad, hogy erkölcsös és igazságos pokolra küldeni valakit, amiért nem abban hitt amiben te hittél.

2023. aug. 13. 09:02
 3/43 anonim ***** válasza:
18%

Én úgy látom hogy néhány embert nagyon zavar,ha azt látja hogy vannak emberek akik hisznek a bibliában leírtaknak.És mindent megtesznek annak érdekében hogy a hívőket letérítsék arról az útról amin járnak.Különféle videók készülnek,és néhányan rengeteg időt és energiát beleölnek abba hogy megmutassák a saját igazságukat.Inkább hisznek a mesterséges intelligenciának,meg az ateista oldalaknak és mindent megtesznek azért hogy Istent rossznak mutassák be.Pedig a Biblia szerint csak eggyetlen út vezet Istenhez.És ez az út Jézus Krisztus.Az Ő megmentő áldozata nélkül nincs bünök eltörlése,és nincs a bünökből való megtisztulás.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak ez a videó nem egyében alapszik mint emberi bölcsességen.Engem nem győzött meg,és továbbra is maradok az mellett amiben eddig is hittem.

2023. aug. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 Mojjo ***** válasza:
84%

Egyrészt, ha már valakit érdekel a kérdés, érdemes megnézni a videót inkább, így összefoglalva meg leírva egész félelmetesen szörnyen hangzik, azért a videóval együtt nézve nem ilyen szörnyűséges.

Plusz érdemes tudni, hogy darkamtter2525 videói (a készítő, aki ezt is csinálta) hol paródiák, hol ilyen-olyan fricskák, szándékosan görbe tükrök a hit előtt, semmiképp sem valamiféle ítélet a hívők felett/felé. A leírásból az jöhetne le, hogy hű, micsoda rossz emberek a hívők ezért meg ezért meg ezért. Ezzel ellentétben a hit egy speciális kis szeletének a görbe tükre ez a videó, és ennyi.

A hívők ugyanúgy emberek, mint az ateisták. Vannak köztük jók és rosszak, mindenkivel törődőek, vagy közömbösek vagy épp a nem a csoportjukhoz tartozókkal ellenségesek, vannak köztük mindenféle tulajdonságra nézve mindenféle emberek.

Persze, a Biblia sok kegyetlen történetet tartalmaz, a bibliai Isten a világirodalom egyik legkegyetlenebb és leggonoszabb karaktere. De az emberi természet csodája, hogy vannak, akik őszintén csak a szépet és jót szűrik ki ebből is, és ők maguk sem gondolnak semmi hűde szörnyűt senkiről.


A lényeg: nyilván az alapján, hogy valaki hisz a Biblia istenében, nem mondható felette ítélet és nem lesz egy meghatározott típusú ember, de azzal ellentétben, ami a leírásból lejöhet, a videónak nem is az a célja, hogy ezt sugallja.

2023. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
16%

"Plusz érdemes tudni, hogy darkamtter2525 videói (a készítő, aki ezt is csinálta) hol paródiák, hol ilyen-olyan fricskák, szándékosan görbe tükrök a hit előtt, semmiképp sem valamiféle ítélet a hívők felett/felé."


Mojjonak igaza van.

Ezen a darkamtter videón még én is nevettem, pedig eléggé vallásos vagyok:


https://www.youtube.com/watch?v=IFOTnBz-PCk



"Persze, a Biblia sok kegyetlen történetet tartalmaz, a bibliai Isten a világirodalom egyik legkegyetlenebb és leggonoszabb karaktere. De az emberi természet csodája, hogy vannak, akik őszintén csak a szépet és jót szűrik ki ebből is, és ők maguk sem gondolnak semmi hűde szörnyűt senkiről."


Ez már Richard Dawkins az isteni téveszme. LOL


Az állítás, hogy a Biblia sok kegyetlen történetet tartalmaz, és a bibliai Isten a világirodalom egyik legkegyetlenebb és leggonoszabb karaktere, egy szubjektív vélemény, amely teológiai kérdéseket érint. A Biblia számos történetet tartalmaz, amelyek kegyetlenséget és erőszakot ábrázolnak, de vallási kontextusban ezek az események lehetnek szimbolikusak vagy a történelmi és kulturális kontextusban érthetőek meg.



És Isten nem kegyetlen és gonosz, hanem kedves, aranyos, szerető és jó isten.


https://www.youtube.com/watch?v=qAqbVsnXM0g

2023. aug. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 Mojjo ***** válasza:
63%

@5:

OFF:

"Ez már Richard Dawkins az isteni téveszme. LOL"


Nem olvastam, nem is fogom. Dawkins biológusból átment megélhetési ateistába, ami biztos többet hoz neki a konyhára, de ez engem valahogy nem lelkesít.


"És Isten nem kegyetlen és gonosz, hanem kedves, aranyos, szerető és jó isten."


Na, pont erről beszéltem. És egyébként valahol kifejezetten szép, hogy valaki képes a legnagyobb szörnyűségekből is a jót kihozni.

2023. aug. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
90%

#4

Na de Mojjo, akkor szerinted akik Hitlernek elhitték, hogy a zsidók gonoszok és ki kell irtani őket és segítették is ezt a tevékenységet, meg istenítették a Führert, mert őt jó embernek hitték, mivel csak a világ és a német nép javát akarta, amikor a gonoszságot képviselő zsidók fölött ítélkezett, szóval akkor az őt követő, neki hívő embereket sem ítélhetjük el? Vagy aaz ezt lehetővé tévő nácizmust?

Hiszen csak jót akartak, csak a hitük szerint cselekedtek, ahogy a középkori egyházi inkvizíció is csak a halhatatlan lelke megmentése érdekében égette meg elevenen az eretnekeket?

Szerintem meg a videó döbbenetes pontossággal mutatja a keresztény hit önző aljasságát.

2023. aug. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Mojjo ***** válasza:
86%

@7: Nem igazán erre utaltam. Sokkal inkább arra, hogy a keresztények jó része nem gondol arra, hogy hűde jó dolog lenne az ateistákat (meg akkor már egyből minden más vallás követőjét is) a pokolra küldeni. Egyáltalán nem gondolják úgy, hogy azok az emberek pokolra valók.

Az emberi agy szelektíven dolgozik. Itt gyakran úgy jelenik meg a szelektivitás, hogy az egyértelműen rossz dolgokat kiszűri. Nem megmagyarázza, hogy jóvanazúgy, mert jót akarunk vele, hanem kiszűri. (Legalábbis én ezekről az emberekről beszéltem. Természetesen vannak, akik meg megmagyarázzák maguknak is, hogy tulajdonképpen az jó, hogy mindenki megy a levesbe, aki nem bizonyos dolgokat követett - és ugyanígy természetesen nem róluk beszéltem.)

2023. aug. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
0%

"Na, pont erről beszéltem. És egyébként valahol kifejezetten szép, hogy valaki képes a legnagyobb szörnyűségekből is a jót kihozni."



Jó, akkor mondj pár érvet amiért szerinted a keresztény jóisten igazából gonosz!

(Gonosz a jóisten, mily botor elképzelés...........)

2023. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
83%

#9

Nem olvastad a Bibliát?

Az ószövetség szinte másról sem szól, mint Isten gonosztetteiről.

2023. aug. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!