Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed az alábbi...

Mi a véleményed az alábbi videóban elhangzott kritikáról, a kereszténység erkölcsiségéről? (Nyugi, nem hosszú, csak 6 perc.)

Figyelt kérdés
[link]

2023. aug. 13. 07:15
1 2 3 4 5
 21/43 Mojjo ***** válasza:
78%

@18:

"Az lehet, de akkor is valahogy aki nem hisz, az a végítélet napján el lesz így, vagy úgy intézve - ezt minden keresztény így véli."


Nem. Többek szerint az egyén cselekedetei számítanak.


@19:

"Mojjo, attól nem lesz Isten gonosz, hogy te nem tudod megfelelően értelmezni a biblia egyes történeteit!"


Nyilván alapvetően máshogy értelmezzük, de pont eleve ez volt a még az előző lapon leírt gondolatmenetem lényege. (Nem igazán szeretnék most időt tölteni annak bizonygatásával hogy ki és miért értelmezi jól vagy rosszul.)



@20:

"Ha te nem is hiszel a bibliában miért zavar téged az, hogy a hívők szerint a pokolban fogod végezni?"


Bár nem tőlem kérdezted, de nyilván nem azért mert úgy gondolja bármely ateista, hogy tényleg így lesz, hanem azért mert ez egy olyan mentalitást és morális értékrendet feltételez, ami nem túlzottan mondható remekjónak és szépnek.

2023. aug. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
72%

"az egyén cselekedetei számítanak."


Az üdvözülés a hit és nem a cselekedetek által történik. (protestáns nézet, de a katolikus sincs ettől távol.


"#18 Ha te nem is hiszel a bibliában miért zavar téged az, hogy a hívők szerint a pokolban fogod végezni?

Ez olyan mint mikor az UFO hívők azt mondják, hogy na majd nagyot döbbennek a szkeptikusok mikor már itt lesznek és irtanak kifelé minket."


Ez nagyon nem olyan, ugyanis az UFO hívők nem gondolják azt, hogy ők különbek lennének. Azt írtad:'minket', vagyis ők félnek attól, hogy majd ki leszünk irtva, velük együtt - az egész emberiség.

Szerintem pokol valóban nem létezik, de a hozzáállás az, ami frusztráló.

Mégis, hogy viszonyuljak olyan emberhez, aki pokolravaló szemétnek gondol és egyetért, helyesli, sőt esetleg kívánja, vagy legalább is felette jónak tartja, hogy engem és a hozzám hasonló nem keresztényeket örökös kínszenvedésre ítéljenek, ami egyszerűen szadizmus, de ráadásul olyan bűnök(?) miatt, amit el sem követtünk.

Micsoda rosszindulat, sőt gyűlölet körvonalazódik ebben. Tudd meg, hogy kifejezetten nehéz ezt szemrebbenés nélkül elviselni, csak az nyújt némi segítséget, hogy az ember tudja, hogy a hívők nem normálisak, mert mindenféle nem létező dolgot beképzelnek maguknak és mivel az elméjük beteg, nem lehet tőlük komolyan venni az érzelmeiket sem.

2023. aug. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
16%
Ha Isten nem létezik, akkor nincs objektív erkölcs, csak szubjektív. De ha az erkölcs szubjektív, akkor milyen erkölcsi alapon kéred te, vagy bárki más számon akár a keresztény, akár bármelyik másik erkölcsöt?
2023. aug. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
73%

"Ha Isten nem létezik, akkor nincs objektív erkölcs, csak szubjektív."


Amióta az emberiség szocializálódik, létezik erkölcs.

Létezett a kereszténység előtt is és az tök mindegy, hogy az adott kor kihívásai szerint változik, mindent annak alapján szemlélünk, az által hozunk törvényeket, abból jön létre a jogrendszerűnk, az adja az értékítéletünket.

2023. aug. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
77%

#23

Jobb ha tudod, hogy az ókori keresztény szemlélet manapság sok tekintetben erkölcstelennek minősül.

2023. aug. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Mojjo ***** válasza:
100%

@22:

"Az üdvözülés a hit és nem a cselekedetek által történik."


Én ezt értem, ugyanakkor a Biblia tanításai, törvényei, a kereszténység elvei között a hívők általában svédasztalszerűen szoktak válogatni. Van, amit elfogadnak egy az egyben, van amit így-úgy-amúgy értelmeznek, van, amit teljesen figyelmen kívül hagynak. A gyakorlatban nem úgy működik a dolog, hogy tessék, a vallásod ezt meg azt meg amazt tanítja, a hívő meg mindegyiket ki is pipálja, akárcsak gondolatban.

2023. aug. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
14%

"Jobb ha tudod, hogy az ókori keresztény szemlélet manapság sok tekintetben erkölcstelennek minősül."



Mint például?

2023. aug. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Mojjo ***** válasza:
100%

@27: Pl amire nem reagáltál, amikor felsoroltam pár kevéssé jóságos tettet vagy parancsolatot Istentől.


18Ha valakinek engedetlen és konok fia van, nem hallgat sem apjának, sem anyjának a szavára, és még ha megfenyítik, akkor sem hallgat rájuk, 19ragadja meg őt apja és anyja, vigyék ki a város véneihez a helység kapujába, 20és így szóljanak a város véneihez: Ez a fiú engedetlen és konok, nem hallgat a szavunkra, dorbézoló és részeges. 21Akkor kövezzék azt halálra a város férfiai mind


avagy más fordításban:


18 Ha valakinek pártütõ és makacs fia van, a ki az õ atyja szavára és anyja szavára nem hallgat, és ha megfenyítik, sem engedelmeskedik nékik:

19 Az ilyet fogja meg az õ atyja és anyja, és vigyék azt az õ városának véneihez és az õ helységének kapujába,

20 És ezt mondják a város véneinek: Ez a mi fiunk pártütõ és makacs, nem hallgat a mi szónkra, tobzódó és részeges:

21 Akkor az õ városának minden embere kövekkel kövezze meg azt, hogy meghaljon

2023. aug. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

#27

A kollektív büntetés elve, a halálbüntetés, a női egyenjogúság negációja, mások szexuális életének elbírálása, mások világnézetének minősítése, mások törvényes egyéni jogainak el nem ismerése, stb...

2023. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

"@27: Pl amire nem reagáltál, amikor felsoroltam pár kevéssé jóságos tettet vagy parancsolatot Istentől."



Ki, én? Én reagáltam 19-es kommentemmel, te voltál az aki kibújt a válasz alól: "Nyilván alapvetően máshogy értelmezzük, de pont eleve ez volt a még az előző lapon leírt gondolatmenetem lényege. (Nem igazán szeretnék most időt tölteni annak bizonygatásával hogy ki és miért értelmezi jól vagy rosszul.)"


Ennyi, kitértél a válaszadás alól, most meg rámkened hogy én nem reagáltam!



"A kollektív büntetés elve, a halálbüntetés, a női egyenjogúság negációja, mások szexuális életének elbírálása, mások világnézetének minősítése, mások törvényes egyéni jogainak el nem ismerése, stb.."


29-es nem tudom te miről beszélsz! Jézus nekünk keresztényeknek mást tanított:


Szeresd felebarátot olyan módon, ahogy saját magunkat szeretjük (Máté 22:37-39).


Jézus arra bátorított, hogy szeressük az ellenségeinket, és imádkozzunk azokért, akik rosszat tettek velünk. Ő ezt a szeretetet különböző tettek formájában tanította, például megbocsátást gyakorolva és mások iránti gondoskodást nyújtva (Máté 5:43-48).


Jézus hangsúlyozta a jócselekedetek fontosságát és azt tanította, hogy a szeretetet tettekben kell megnyilvánulnia. Arra buzdította a követőit, hogy segítsenek az elesetteken, betegeken és rászorulókon, valamint hogy részt vegyenek az igazságosság és az irgalom gyakorlásában (Máté 25:31-46).


Jézus figyelmeztetett az emberi szív gonoszságára és arra tanította a követőit, hogy bár lehetnek külsőleg igaznak látszó vallásgyakorlók, a szívben kell szentnek lenniük. Az erkölcsi értékek tisztelete és a másokkal való tiszteletteljes, empatikus viselkedés megvalósítása fontos volt a tanításaiban (Máté 23:23).


Jézus hangsúlyozta a barmosság és a megbocsátás fontosságát a szeretet gyakorlásához. Felhívta a figyelmet arra, hogy ha megbocsátunk az embereknek, akkor Isten is megbocsát nekünk (Máté 6:14-15).


Stb.stb.stb.

Halálbüntetésről meg női egyenjogúság negációja, meg hasonló kutyafüléről semmit nem tanított!

2023. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!