Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg olyan rossz dolog...

Tényleg olyan rossz dolog lenne az ateizmus, ők rosszabb emberek lennének?

Figyelt kérdés
A népszámlálási adatok kijöttek vallás tekintetében, amiben ugye az van hogy elég erősen csökken a vallásosok száma Magyarországon (aki nem válaszol az nem igaz hívő mert egy vallásos nyilván válaszolna a kérdésre. Most az elemzések során úgy van beállítva hogy ez mekkora tragédia és a csúnya aateisták kampányoltak ezzel ès hogy ez milyen szomorú rossz dolog. Tényleg ilyen rossz dolog az ateizmus attól hogy valaki ateista máris rossz ember lenne? Miért baj az hogy esetleg nő az ateisták száma Magyarországon?
2023. okt. 6. 14:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

#20


Ha ez a véleményed, akkor legyél olyan, mint az amis keresztények, akik nem használják a tudományos eredményeket, hanem alapvetően ma is középkori körülmények között élnek:


"Nagy részük nem használja a modern eszközöket, mint például az elektromos árammal működő szerkezeteket vagy az autót.[3]


[link]


Ha te is így élnél, és így szidnád a tudományt, igazad akkor sem lenne, de hitelesebb lennél.

Az viszont nem oké, hogy szidod a tudományt, közben meg használod.

Bár van egy olyan felvetésem is, hogy te sem gondolod komolyan, amiket írsz.

2023. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%

Amióta imádkozom nem vagyok beteg, így orvosra sincs szükségem.

Amióta imádkozom megadatott, hogy a tiszta vizet egy közeli bővízű forrásból ihassam. Igazi víz forrás ez, nem jelképes.

Tulajdonképpen, ha tehetném kinyírnám magam, de az olyan lenne, mintha a fejlődő újszülött a köldökzsinórral szándékosan megfojtaná magát.

Nem akarok odaátra halva születni.


De nekem nem lesz vakbélgyulladásom, mert imádkozom. Az Úrban pedig egészséget kaptam.

Nekem olyat különben sem mondott az Úr, hogy az istentelenek tudományát ne fogadjam el. De én arra használom, hogy isten igazságát hirdessem.

Mert nincs felület, Nincs közeg, ahová Isten igazsága be ne jutna. Mi a szolgái erre kaptunk meghívást. Ez a feladatunk, hogy minden felületre elvigyük az Úr szavát, Jézus Krisztus örömhírét.


Ahogy Pál is felhasználta a görögök ismeretlen Istenének szentelt oltárfeliratát, hogy megismertesse velük az igét, mi ugyanúgy használjuk fel az ateista tudományokat az ige hirdetésre. Szemléltetünk velük.


Mert az Atya olyan, mint a wifi, amely távol van. Krisztus pedig olyan, mint a wifi jelerősítő. Mi pedig lennénk a felhasználók, akik élvezhetik az internet adta lehetőségeket a wifikapcsolaton keresztül.

De a legjobb kapcsolatot nem az adja, ha a távoli wifire közvetlen kapcsolódunk, hanem az, ha a közelebbi wifierősítőre kapcsolódunk, amely már 2000 éve "Jézus Krisztus" jelszóval van levédve.

A szentlélek pedig az, amely így elmagyarázza nektek, hogy Isten az internet ebben a hasonlatban. Az interneten pedig minden fent van.

A zsidók olyanok, mint akik kábellel csatlakoznak az internetre, ám olyan messze vannak már, hogy a jel elveszik. Elhasználták a kábelt, összevissza megtörték és nincs kapcsolatuk. De a wifire át nem váltanának, mert maradiak.

Az ateisták pedig olyanok, mint akiknek lenne lehetőségük és alkalmuk is, hogy kapcsolódjanak a világhálóra, de nem teszik meg. Helyette inkább játszanak a telefonon a gyárilag telepített kígyós játékkal. Fogalmuk sincs arról, el sem akarják hinni, hogy a netről ezernyi jobb játékot letölthetnének.

Az arabok pedig tök más kategória. Nekik mindegy, hogy "Jézus" vagy "Mohamed" jelszóval védett wifire csatlakoznak, ugyanolyan erős a jel.

A keresztényeknek nem mindegy, hogy melyikre csatlakoznak, mert "Mohamed" jelszóval védett wifi erősítő túl messze van. "Krisztus" jelszavával védett erősítő az egyetlen, mellyel a keresztény netezhet.


Értitek már? Le se sz.rjátok, csak kígyóztok tovább.

2023. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

"pogányok"

Azok a nem keresztény hívők. Az ateista az ateista, nem hívő.


"Hiába a technológia fejlődése, ha az nem fejlődik, aki a technológiát használja."

Ez így igaz. Ne feledd, hogy ez rád is vonatkozik!

Viszont a tudomány ebben is tud segíteni. Ma már kutatják azt is, hogyan lehet bölcsen használni a tudományt, mi kell ehhez, és hogyan lehet a legjobban csinálni.

Ezt is a tudomány fogja megoldani. A hit sok ezer év alatt már bizonyította, hogy erre önmagában nem képes.

2023. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
0%
Jólvan. Akkor csak kígyózzál tovább.
2023. okt. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
44%

#15 Ez csak durva átalánosítás, semmi több. Kb. mintha én Osama bin Laden alapján akarnám megítélni az iszlám vallást.

Számon kérnéd ha más tenne így, a mi szemünkben meglátjátok a szálkát is, de a sajátotokban a gerendát sem... És mivel te is a személyes tapasztalaidra hivatkozol, így én is ezt fogom tenni, ha neked lehet, akkor nekem is, tehát a te logikád alapján az, hogy én lettem le pontozva és nem te, annak a jele, hogy az ateisták többsége ugyan olyan kettős mércét alkalmaz mint te. És ki alkalmaz kettős mércét? Hát a képmutatók. Tehét ateisták = képmutatók a TE logikád alapján.

2023. okt. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
76%

#25: érdekes módon én még hívőtől mást nem hallottam, csak a pokollal való fenyegetőzést. Nagyon-nagyon ritkán azt, hogy ő ugyan nem foglalkozik velünk, úgyis pokolra jutunk, szóval csináljunk, amit akarunk.


Ateistától meg már sokfélét.

Hogy is van ez akkor?

2023. okt. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
68%

#26 Nem tudom, hogy hol vesztek el ebben. A személyes tapasztalatra való hivatkozás NEM érv.

Ennyi erővel a neo-náciknak is igazuk van amikor cigányoznak, ők is azzal érvelnek, hogy ők ilyen meg olyan cigányokkal találkoztak, meg ezt meg azt mondta nekik nem egy hanem X számú cigány ember.

2023. okt. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
0%

Ateisták! ti nem pokolra juttok, hanem a semmibe fogtok elveszni. Ott nem lesz semmi. csak leáll a testetek. Se élet, se halál, semmi. Csak a rothatás, de még azt sem fogjátok majd fel.

A tudományra támaszkodtok, remélve hogy elvisz majd valamerre. De hova vinne? Talán az örökéletbe egy vakcinával, amely megállítja az öregedést?

Ugyan, az ateista politikusok ezt nem adnák ingyen.

Szerintetek talán 65 éves korodtól majd mindörökre nyugdíjat fizetnek majd az embereknek?

Lássátok be ateisták, a ti életetekben megvalósíthatatlan a halhatatlanság. Ezt csak Isten adhatja meg.

de azért csak kígyózzatok tovább.

2023. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%

Pedig olyan jól kezdted...

de amúgy olvashatnál híreket is.

Egyre jobban ismerjük az emberi szervezet működését, és igen: meg lehet hosszabbítani az életkort. Nem az öregséget, hanem a közepes kort.

Lehet normálisan élni 120, vagy később 200 évig is.

Ez a valóság.

Ja: ezt a tudomány fogja megoldani, nem a hit és nem az ima.


Az meg, hogy a halál után mi történik... na, AZ a kitaláció.

2023. okt. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok. Szerintem semmivel nem vagyok rosszabb mint mondjuk egy keresztény. Azért mert nem hiszek egy vallásban, és nincsen semmilyen hitem, az nem azt jelenti hogy rosszabb ember vagyok.
dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!