Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Értem mozgalom tudósai...

M dzsuzeppe kérdése:

Az Értem mozgalom tudósai tanulmányozzák azt hogy hogyan zajlott a teremtés?

Figyelt kérdés

Az ÉRTEM közösséghez tartozó tudósok meggyőző bizomyítékokat mutattak, és a tudományos normáknak megfelelő tanulmányokat írtak hogy az élővilág létrejöttében egy az embertől magasabb rendű értelem működött közre:

Várható-e hogy a mozgalom minden tudósa számára elfogadható kutatási eredmények alapján sikerül megértenünk a teremtés folyamatát? Abba bízok hogy lesz egy olyan elmélet ami a Darwini evolúciós elméletet továbbgondolja, és beépíti a teremtés folyamatát. Én a morfogenetikus mezők elméletétől várok áttörést az evolúció pontosabb megértésért folytatott közdelemben. Egyenlőre viszont sokan észre sem akarják venni hogy mekkora problémák vannak az evolúciós elméletben.



2023. okt. 8. 12:54
1 2
 11/12 Pombe ***** válasza:
100%

@Kérdező


#4: "Dr. Jonathan Welles könyvét a ? Darwinizmus és a inteligens tervezetségét olvastam."


És miért nem más szakértők által is ellenőrzött szakirodalmat inkább? Utána néztél előtte, hogy ki ez a Jonathan Wells? (...és nem Welles, mellesleg) Hogy esetleg nem egy végletekig elfogult hőzöngő paprikajancsiról van inkább szó?


[link]


Tehát egy erősen vallási elvakulttal állunk szemben, magyarán neki létkérdés, hogy soha ne fogadja el az evolúciót, és aki ezt ki is jelenti. A célja az, hogy a darwini evolúciót a végletekig támadja. Fogalma sincs arról, hogy az igaz, vagy se, csak elpusztítandó eszmét lát benne.


Wellsnek semmiféle biológiai gyakorlata nincs, nem létezik egyetlen egy értékelhető tudományos értekezése se, semmiféle olyan munkája, kutatása nincs, amitől az élővilág működését jobban megismerhettük volna. Semmi mást nem csinál, csak habzó szájjal tagad mindent, ami evolúció, és a "munkássága" a tudományban egyértelműen áltudományként van nyilvántartva. Ellenőrizetlenül gyártja le a védekezésképtelen könyvekbe és weboldalakba a hülyeségeit.


Ennyi erővel hivatkozhatnál Grimm mesekönyveire is, hogy te abból ezt meg azt olvastad, és talán meg is tennéd, ha a Grimm név előtt ott lenne a Dr... :D


Wells még a legalapvetőbb evolúciós példákat is hörögve hamisítja meg (pl. a pettyesaraszoló lepke színváltozatok kialakulása), és mutatja be működésképtelennek.


Pl. [link]


Jonathan Wells kreacionista "egyenesen azt állította, hogy tipikus darwinista csalással állunk szemben és egy szó sem igaz az egész sztoriból."


"Wells (bár végig borítékolható volt a pofáraesése) végül egy cambridgei professzorban, Mike Majerusban akadt emberére...". Wells (mikor kifogyott az érveiből) ugyanolyan pitiáner sárdobálásba kezdett, mint amiket te is írsz alaptalanul: "de pl. a szem kifejlődését, vagy a pók szövő képességét mutációval, és szelekcióval magyarázni elég meseszerú"


Halvány lila pukkantásod sincs arról, hogy a magyarázatokban mi a meseszerű, mivel löveted sincs a magyarázatokról, csak egyszerűen rágalmazol, hogy jobb híján a magabiztossággal leplezd a tudatlanságodat. Ha körülnéznél, még a pókhálók is mind megvannak mai formájukban a legegyszerűbbtől (egyfonalas), a legbonyolultabbakig.


[link]


Pontosan mi a bajod a pókok evolúciójának eddigi felderítettségével??? Ennyit kellett csak beírnom a keresőbe: "evolution of spiders"


Mellesleg kész röhej, hogy azok nevezik az evolúció elméletét meseszerűnek, akik úgy képzelik, hogy egy szakállas bácsi legyint a varázspálcájával, és lőn... Persze lehetett így is, mert mi nem lehet, de hogy pont ti mertek dobálózni az ilyen szavakkal???


És mégis hogyan és miből lett a Tervező? Ez nem probléma? Az eleve készen lévő legszuperebb agyú varázsló/tervező léte nem meseszerű neked?


Wells egy csomó ökörséget ad az evolúcióelmélet szájába, és a saját hülyeségeit cáfolja meg elégedetten. Itt Cerevisiae néven írok egy példát erre:

file:///C:/Users/zaho/Documents/Evolution/Gyak%20kerdesek/Cerevisiae_2GYIK/019_ha-nincs-evolucio-mivel-magyarazhato-az-ember-farokcsontja_7/006.htm


#60: "Ebben az esetben ezt a garattasakos dolgot egy Wells nevű emberke tálalta nekik az ”Icons of Evolution” című könyvében."


Wells könyvében talán csak a névelőkben nincsenek hazugságok és félretájékoztatások, de ebben se vagyok biztos.


@Kérdező: "Az ÉRTEM közösséghez tartozó tudósok meggyőző bizomyítékokat mutattak, és a tudományos normáknak megfelelő tanulmányokat írtak"


Ha ilyen létezne, azok mind szerepelhetnének a világ legrangosabb és lektorált tudományos folyóirataiban (pl. PNAS; Nature; American Scientific... vagy akár az Élet és Tudomány...stb), cikkeiben. De ilyen nem létezik. Az alábbiakban jól nyomonkövethetjük az ÉRTEM "munkásságát".


[link]


Konklúzió: "A válasz, mint mindig, roppant egyszerű: Az ID teljesen meddő. Az "elmélet" termékei kizárólag sajtóközlemények, előadások, könyvek, amelyek egyetlen egy állítást ragoznak a végtelenségig: "Evolúció márpedig nincs." Ezen túl az ID -nek semmilyen mondanivalója vagy haszna sincs, ezt kiválóan jelzi az eredmények hiánya is. Hogy ezt magyarázzák, természetesen az összeesküvés elméletek első számú állításához nyúlnak: A rendszer elnyom minket, akadályoz, hogy kimondjuk az igazságot."


Pl. nyilvános vitát folytattak a kedvenceid a valódi szakemberekkel. Lássuk:


[link]


Nem kell nagy szakértőnek lenni ahhoz, hogy lássuk, milyen katasztrofális vereséget szenved az ÉRTEM hozzánemértő, szakmailag képzetlen brigádja. Homokvárakra hivatkoznak, meghamisított kígyó-csontozat képekkel... stbstb. Már az ötödik fordulóban feladják, kitalálva kínjukban, hogy vétettek a vita szabályaiban a biológusok... :DDD


Érdemes elolvasni a vita utóéletét is:

[link]


Láthatjuk, hogy az ÉRTEM tagjainak a vérében ott buzog a sunnyogás, a végletes fanatizmus, hogy akár az égről is lehazudják a Napot, ha az segít az ideológiájuk terjesztésében. A szakértelmüket pedig még azzal is túlbecsüljük, ha a béka popsija alattinak tartjuk.

2023. okt. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Pombe ***** válasza:
100%

Hopp... rossz lett a garattasakos link.


Javítva: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2023. okt. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!