Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hódít egyre nagyobb...

Miért hódít egyre nagyobb teret nyugaton és észak Afrikában a reinkarnáció? Isten világosan fogalmazott Ádámnak. "Bizony mondom neked ha eszel a fáról meghalsz" A Sátán meséje a reinkarnáció.

Figyelt kérdés
Nyugaton a keresztény világban meg végképpen nem értem. remélem meglesz ezeknek az embereknek a méltó büntetése aki elitéli az urat vagy nem fogadja el és bedől a sátán hazugságainak
2023. okt. 31. 09:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A purgatórium egy fokkal normálisabb gondolat, mint az örök szenvedés, örülök hogy nem azt írtad.

Ha kiderülne, hogy végéig rossz istenségben hittél, akkor szerinted megérdemelnél egy hasonló büntetést?


Amúgy meg azt, hogy az emberek egy része miért szeretné a reinkarnációt az érthető, de hogy miért hiszik azt, hogy ez tényleg így is van az egy másik kérdés.


Azt erősen kétlem hogy nevelés vagy oktatáa útján történne, szerintem jelenleg legalábbis ez egy individualizáltabb folyamat.


Lehet hogy a hit és a vágy hogy valami igaz legyen nem mindenkinél jelent teljesen más dolgot, vagyis azért hisz benne, mert nagyon akarja hogy igaz legyen.

2023. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretném, és nem kívánom senkinek azt hogy megkínozzák, csak azért, mert nem abban hisz amiben én.


Egy ateista

2023. nov. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindenki abba hisz amiben akar. Én a reinkarnációban hiszek. Lehet hogy "IsTeN mEgMoNdTa" hogy az nem úgy van, de nem mindenki keresztény, és ezt kéne elfogadni.


Üdv: egy ateista

2023. dec. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!