Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A természetfeletti jelentheti...

A természetfeletti jelentheti a szintetikust is?

Figyelt kérdés
Mivel az már nem természetes, ha beavatkozás történt és nem spontán folyamat által jött létre...

márc. 3. 20:17
1 2
 11/15 Jégszív ***** válasza:

Lényeges dolgot felejtettem ki, bocs!

Ha természetes anyagot (növényi rost, gyapjú) KEVERÜNK a fentiekkel, az is szintetikusnak minősül.

márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Ozmium42 ***** válasza:
Valójában természetben előforduló, de nem természetes eredetű anyagokat is neveznek szintetikusnak (lásd még: természetazonos), nem tudom, honnan veszed a definícióidat. Anyagi összetételre leszűkíteni meg teljesen értelmetlen.
márc. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Jégszív ***** válasza:

"természetben előforduló, de nem természetes eredetű" 🤣

Ez egy fából vaskarika, de ha konkrét példát hozol rá, egye fene... 😕


"nem tudom, honnan veszed a definícióidat" Vegyészmérnök (is) vagyok, bocs!


"Anyagi összetételre leszűkíteni meg teljesen értelmetlen." Ez VAKMERŐ kijelentés, remélem, tudod! Megpróbálnád ezt részletesen kifejteni!?

márc. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Ozmium42 ***** válasza:

Neked miért fából vaskarika az, hogy valami megtalálható a természetben (= természetes eredet), de mesterségesen (vegyi úton) is előállítható a kémiailag azonos molekula?


Mentol: természetesen a menta növény jellegzetes illatát adja, de ha nem akarod növényi illóolajból izolálni, szintetizálhatod mesterségesen, tisztán vegyi úton.


Vanillin: ugyanez, de például félszintetikusnak nevezik, ha természetből nyert kiindulási vegyületet módosítasz vegyi úton vanillinná.


Aminosavak: a fehérjék építőelemeiként minden élet alapja, de természetesen vegyi úton, minden életfolyamatot mellőzve is előállíthatóak, legalábbis az egyszerűbbek biztosan. (lásd pl: Miller-Urey kísérlet)

márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Jégszív ***** válasza:
60%
Ozmium42, elfogadom.
márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!