Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények mi okból...

A keresztények mi okból gondolják az istenüket tökéletesen jónak?

Figyelt kérdés
Mi lesz azután majd ha az egész családjuk, ismerősei meghalnak tornádó által?
márc. 16. 09:35
1 2 3
 1/21 Lucifer-666 ***** válasza:
70%
Nem halnak meg csak alszanak. Ezért igazából a végcél az lehetne, hogy gyorsan megkeresztelni és megölni mindenkit...
márc. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%
1# Te Luci amúgy, most itt vagy feleségestül ? Ő kérdez és Te válaszolsz ?
márc. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%

2

😁😁🤦‍♀️

márc. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
77%

2

Lehet, hogy már gyermekeik is vannak, és most tanítják Őket, hogyan kell a gyakorin kérdéseket feltenni. 😁🤦‍♀️

márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Hasonló kérdésem már volt nekem is.

Jó pár válasz volt és végül az jött ki az egészből, hogy:


Jézus nem hazudik -> Jézus azt mondta, hogy Isten jó -> Jézus is a jó Isten része és mivel Isten nem hazudik ezért -> Jézus nem hazudik -> ...


Ezt leszámítva én nem kaptam túl sok választ arra vonatkozóan, hogy Isten miért lenne jó.


Azt még megemlíteném, hogy volt aki próbálkozott a teremtésbe belemagyarázni de a teremtés önmagában egyáltalán nem jó vagy rossz cselekedet.

márc. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Lukács evangéliuma 18:19 EFO

Jézus így felelt: „Miért nevezel engem jónak? Egyedül csak Isten jó!


Vagyis Jézus szerint önmaga sem jó... nem ellentmondásos?

márc. 16. 11:22
 7/21 anonim ***** válasza:
46%

5

Valóban az egyik látható oka Isten jóságának és szeretetének, hogy elkezdte megosztani az életet másokkal is.

Érdemes mélységébe is ezt megvizsgálni.

Teremthetett volna úgy is, hogy nincsenek színek, illatok, ízek, hangok, és beszédképesség, nincs gondolkodás csak ösztön.

az állatok is milyen jól vannak ezek nélkül, és boldogok, nem nélkülöznek.

Ezek nem feltételei az életnek. Az élethez Isten éltető erejére, és táplálékra van szükség, amit ezeknek az érzékszerveknek a létezése nélkül is fenntarthatunk.

Milyen jó, hogy nem csak egyféle ízeket érzünk, vagy nem egyféle színben látunk.

"a teremtés önmagában egyáltalán nem jó vagy rossz cselekedet."

Személy szerint úgy vélem, hogy a teremtés csak is önzetlen szeretetből fakadó tett, ami csak jó lehet. Mert Istennek nincs szüksége semmire, és senkire, tökéletesen is elvan önmagában.


Ha csak a Földünk páratlan szépségét nézzük, micsoda mesteri és mérnöki munka áll e mögött. Ennek megtervezése, és létrehozása nem csupán egy jó tett, sokkal több annál. Olyan hely, ami megfelelő élet körülményeket biztosít a rajta élőknek.

Az emberi test felépítése, de a legegyszerűbb életforma is páratlan mester munka. Minden rendezetten, jól megszervezve működik, akár a mikro akár a makró dolgokat nézzük.

márc. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor kedves 7-es, nézd meg mekkora a világegyetem! Csomó galaxis található benne.

Vagyis valahol muszáj életnek lennie, ha nem lenne élet, akkor nem gondolkoznánk rajta. Ez az antropikus elv.

márc. 16. 11:39
 9/21 anonim ***** válasza:
46%

8

Kedves Kérdező

" valahol muszáj életnek lennie, "


Nem, nem muszáj életnek lennie sehol. Ezt az imént is írtam, valószínűleg elsiklottál felette.

Isten az embert céllal hozta létre. Ha tudjuk ezt a célt, akkor nem tesszük fel azt a kérdést, hogy miért jó az, hogy Isten életet hozott létre.

Ha személy szerint Te elhatározol valamit, amit szeretnél megvalósítani, akkor az miért jó? vagy miért rossz, vagy nem rossz?

márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

7

Egyrészről leírtam konkrétan, hogy a teremtés magában nem egy jó cselekedet.


Az, hogy teremthetett volna színek nélkül és hasonlók nélkül egy értelmetlen érv. Ha például színek nélkül teremtett volna (eltekintve az ezzel járó problémáktól) akkor fel se tűnne senkinek, hogy nincsenek színek, azt sem tudnád, hogy mi az. Egy értelmetlen szó lenne pusztán mint wqetsgsefsgr amit szintén nem teremtett meg és ezért ez is most csak egy értelmetlen karakterhalmaznak tűnik neked.


"Teremthetett volna úgy is, hogy nincsenek színek, illatok, ízek, hangok,...."

"az állatok is milyen jól vannak ezek nélkül, és boldogok, nem nélkülöznek."

Nem tudom te milyen állatokat láttál eddig vagy milyen biológia könyvből tanultál de ehhez csak gratulálni tudok.


"Az élethez Isten éltető erejére"

Hát igen, minden reggel egy jó nagy tál Isten éltető erejével kezdi mindenki a napot...


"Személy szerint úgy vélem, hogy a teremtés csak is önzetlen szeretetből fakadó tett, ami csak jó lehet. "

Tehát ha valaki teremt rengeteg élőlényt, hogy aztán azokat egész életükben kínozza és nézhesse ahogyan szenvednek akkor az a teremtés egy önzetlen jó cselekedet lenne. Hát elég érdekes felfogásod van neked.


"Ha csak a Földünk páratlan szépségét nézzük, micsoda mesteri és mérnöki munka áll e mögött. "

és micsoda mérnöki hibákkal van teli már pusztán az emberi test is. Ha ezt egy mérnök tervezte, hát ... jó sok hibát vétet és nem gondolta át.

márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!