Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vajon a keresztények miért...

Vajon a keresztények miért ítélték el Richard Dawkinst a szeretet nevében az alábbi videóban? Sok a gyűlölet bennük. Annyira szomorú!

Figyelt kérdés
[link]
márc. 16. 10:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
0%

„Dawkinsnak lehet akármi a véleménye akárkiről az nem jogosít fel egyetlen egy keresztényt sem arra, hogy szellemi szemétkosárnak nevezze és hasonlók.”


Apcsel 13:6 Bejárván a szigetet egész Páfuszig, egy Barjézus nevű varázsló hamis próféta zsidóval találkoztak

7 Szergius Pál helytartónál, egy értelmes férfiúnál, aki Barnabást és Sault magához hívatta, mert szerette volna hallani az Isten igéjét.

8 De a varázsló Elimás, - mert nevének ez a jelentése - ellentállt nékik s azon volt, hogy a helytartót eltántorítsa a hittől.

9 Saul, illetőleg Pál azonban a Szent Lélektől áthatva, keményen ránézett

10 s azt mondta: Óh te minden álnoksággal és minden gonoszsággal megkent ördögi fajzat, minden igazságnak ellensége, nem hagysz fel az Úr egyenes útjának elcsavarásával?

11 Na hát, érezd az Úr karját. Megvakulsz és egy ideig nem látod a napot. S tüstént homály és sötétség borúit rá és köröskörül tapogatódzva, vezetőt keresett. (Masznyik)

Mit tett ez a figura? Az Úr egyenes útjának elcsavarásával igyekezett másokat eltántorítani a hittől. Ehhez képest Dawkins Istent a leggonoszabb szavakkal illette, az ostoba evolúciós elméletével meg az igaz hitet igyekszik lejáratni. Erre jössz te, ájtatos szende, hogy én nem vagyok feljogosítva ezt a végtelenül gonosz embert szellemi szemétkosárnak nevezni, amikor a személyiségében rejlő szellemi szemétkosarat kiborítja a nyilvánosságra, hogy az ostoba ateisták alá lovat adjon. Majd te megmondod, mi, hogy ezt a minden gonoszsággal megkent ördögi fajzatot ne nevezzem szellemi szemétkosárnak. Mert te a gonoszt ajnározod, én ne leplezzem le? Azért mert te langyos vagy én ne kövessem a bibliai tanácsot?

Ef 5:11 És ne legyen közösségetek a sötétségnek gyümölcstelen cselekedeteivel, hanem inkább meg is feddjétek azokat;

Jézus rókának nevezte Heródest, talán őt is meg akarod szólni a saját eldeformált értékítéleted szerint?

Pál stílusáról nem akarsz nyilatkozni?

márc. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

#21


Ha jól értem, te most azt akarod igazolni, hogy a videóban szereplő botrányos levelek, és Dawkins szemétkosárnak nevezése teljesen rendben van?

Őszintén szólva pontosan ez a bajom a Bibliával, hogy mindent lehet vele igazolni, még a gyűlölködést is. Pl. a Jehova tanúi a 139. zsoltárra hivatkoztak akkor, amikor a hitehagyottakról írtak, amiben köztudottan gyűlölködő beszéd (is) van (21-22. versek) Ez a bibliakezelés ugyanolyan hibás, és döbbenetes, mint a tiéd.


Ha valóban keresztényként akarsz élni, akkor gondolkozz el ezeken:


"Én viszont azt mondom nektek, hogy aki haraggal van testvére iránt, méltó arra, hogy ítélkezzenek felette. Aki pedig azt mondja testvérének:

„Raká!” – méltó arra, hogy a szanhedrin járjon el ellene. Aki pedig azt mondja: „Bolond!” – méltó a gyehenna tüzére." (Mt 5,22)


"Én viszont azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket," (Mt 5,44)

márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
A képmutatóak nem ismerték meg Istent, és én sem...
márc. 17. 18:10
 24/24 Alex Fly ***** válasza:
100%
Nézd: egy Dawkinshoz hasonló radikális vallási fanatikusnak nem kellene csodálkoznia, ha ilyen reakciókkal találkozik.
márc. 18. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!