Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A hitetlen ismerősöm miért...

A hitetlen ismerősöm miért lett büszke rám, mert azt mondtam hívőként, hogy az evolúciót elfogadom? De inkább megint tagadom a Biblia ellenes elméletet.

Figyelt kérdés
márc. 29. 10:30
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
márc. 29. 16:13
 12/19 Pombe ***** válasza:
90%

@Kérdező(#2): "Ő ateista volt a levele alapján."


Csak időközben vált azzá, és akkor is sokkal inkább agnosztikus volt. Már réges rég léteztek mindenféle evolúciós elvek Darwin előtt is, és kezdetben Darwin istenhívő volt, mint mindenki más is, akik előtte már az evolúciós elveket kitalálták, még akár az ókorban is, de már a nagyon vallásos korai iszlám tudósok is (Abbaszidak kora), akik szintén valamiféle önmagától történő fejlődést láttak az Isten által teremtett növény-állatvilágban.


Darwin elsősorban a gyermekei értelmetlen halála miatt ábrándult ki az istenhitből.

márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Pombe ***** válasza:
86%

@Kérdező(#5): "Akkor a szőrös majmoktól származunk? Vagy a pucér Ádámtól és Évától?"


Mind a kettő igaz. Ádám és Éva a majmokból lett, és így a problémád meg van oldva. Ráadásul se Ádám, se Éva nem volt szőrtelen, mivel a mai emberek se azok, és kb. pont ugyanolyan és ugyanannyi szőrtüszővel rendelkezünk, mint a csimpánzok, csak a szőrünk nem fejeződik ki annyira látványosan, mint a majmoké.


De ez se igaz minden emberre:

[link]

Vagy...

[link]


Mindössze - relatíve kisebb léptékű - változás szükséges ahhoz a genetikai rendszerünkben, hogy ne legyünk annyira szőrösek, mint egy majom.


Mellesleg, ha jól értem, te undorítónak találod a majmokat? Gondolod, hogy Isten azért teremtette azokat, hogy te visszataszítónak nevezhesd őket? Nem lehet, hogy te most éppen Isten munkáját gyalázod?


Te is rálegyintesz arra, amikor ilyet tesznek velük?

[link]


Amúgy áruld már el, hogy miért vagy te arra büszkébb, hogy porból lettél, és nem a majomból? Én sokkal többre tartok egy majmot, mint a port. Felőlem te származhatsz abból a porból, minek még agya sincs, de én inkább maradok egy értelmesebb lény mellett, ami legalább alapfokon akár számítógépet is tud kezelni:

https://www.youtube.com/watch?v=wRM7vTrIIis

márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pombe ***** válasza:
54%

Ja! @Kérdező.


Amúgy a Biblia szerint is az ember a majomból lett.


Az 1Mózes1-ben az áll, hogy a szárazföldi állatok (köztük ugye ott vannak az emberszerű majmok is) megteremtése után kerül kivitelezésre az ember, és azért sz köztudott, hogy a csimpánz/bonobó az az életforma, ami a lehető legközelebb áll hozzánk minden téren. Agyszerkezetben, genetikában, minden más jellegű anatómiában, és intelligenciában is.


Nyilván Isten nem kezdte előröl az ember megtervezését, csak hozzácsapta a már meglévő majomtervhez azt a kis pluszt, amitől mi emberibbek lettünk. Ezt azért, gondolom, te se tagadhatod le.


Amúgy mutatok neked majmot meg embert összehasonlítva:


[link]


Szóval nem véletlen, hogy a 6. teremtési napon miért lettek a főemlős majmok pont az ember előtt megteremtve, nemde? :)

márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

"Amúgy mutatok neked majmot meg embert összehasonlítva:"



Egyáltalán nem is hasonlítanak.

márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Pombe ***** válasza:
70%

Igazad van.


Pl. ez sokkal jobban hasonlít egy emberre:

[link]


Mondd! Szemésznél mikor voltál? Akkor fordítsuk meg a kérdést. Melyik állatot tartod a leginkább hasonlíthatónak az emberformához? Csak kell lennie ilyennek, nem?


Mert hogy erre egy óvodás lazán azt mondaná az állatkertben, hogy egy nagyon szőrős bácsi sétál ott, az tutkó:

https://www.youtube.com/watch?v=CrQf6cogMuI


No, meg tudom bizonyítani, hogy az emberek igenis nagyon hasonlónak találják a gorillát az emberhez. Ha te nem, akkor veled van a probléma, és nem kicsi... Bocsika! :)


Az ókorban a pun hajósok Hanno vezetésével megpróbálták megkerülni Afrikát, találkoztak gorillákkal, amikről addig soha nem hallottak, nem láttak ilyen állatot.


[link]


Ha a "Gorillai" részhez tekersz, ott olvashatod, hogy a punok nagyon szőrös emberekkel találkoztak útjuk során Afrikában, és férfiakról írnak és nőkről. Férfit nem tudtak elkapni, de három nőt igen, de túl vadak voltak, így kinyírták őket.


Azután csak nagy sokára értesült Európa újra a gorillákról, a tizenhetedik századból Andrew Battell rabszolgakereskedőtől, aki „emberszerű” szörnyként írta le a gorillákat.


Egyszóval mindez alaposan megcáfolja azt a nézetedet, hogy az ember ne tudná a majmot is embernek tartani, ha nincs befolyásolva más irányú nézetekkel az agya, és ha a látásával sincs semmi probléma.

márc. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
7%

#16 Egyáltalán nem hasonlítanak.


Ennyi erővel ezekbe is bele lehet magyarázni a "hasonlóságot":



[link]


[link]



[link]


[link]

márc. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Pombe ***** válasza:
77%

Nem tudom...


Te most ezeket komolyan lökted ide? Még az óvodában is körbemosolyognának... :)


Mutass nekem egy olyan történelmi tényt, hogy egy útleírás alkalmával ezen állatok bármelyikét emberrel tévesztették volna össze!


Mert én tudtam mutatni! Nem is egyet! És nem gond, hogy nem véletlenül emberszabásúaknak/emberszerűeknek nevezik a gorillákat is?

[link]


Amúgy én nem több állatot kértem tőled, hanem csak egyet, amelyik a többi állathoz képest a legjobban hasonlít az emberhez.


És te úgy láttad, hogy pl. a kutya jobban hasonlít az emberhez, mint a gorilla.


Próbáld ki! Menj házon kívülre ezzel az állításoddal...


Ha megteszed, garantálom neked, hogy aznap te leszel a legkevésbé irigylésre méltó ember az utcákon... :DDD

márc. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Jégszív ***** válasza:
Tedd azt... 😐
ápr. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!