Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek Jézus melyiknek...

Szerintetek Jézus melyiknek örülne? Ha azt mondom, hogy rossz ember, és Pokolra való vagyok, és ettől depressziós leszek, vagy pedig hogy jó ember vagyok?

Figyelt kérdés
ápr. 20. 21:51
 1/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Ha az igazat mondod és őszintén a jóra törekszel.
ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Jégszív ***** válasza:

Évezredeken keresztül ment az egyház agymosása az első opcióval. A második meg nem biztos, hogy hiteles.

Létezik egy harmadik is, de az nem Jézus vagy a próféták szájából származik. Ez számomra a legrokonszenvesebb, de talán a legnehezebb is:


γνῶθι σεαυτόν magyarul: "ISMERD MEG ÖNMAGADAT!"

ápr. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Lucifer-666 ***** válasza:
49%
Ha festő lennék, akkor rajzolnék egy képet az "ismerd meg önmagadra". Pár száz éve egy eldugott barlangban szektás orvosok kísérleteznek magukon. Egyik éppen a máját vágja ki, a másik meg a beleit tekeri körbe....
ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Jégszív ***** válasza:

#3.

No ebben a kommentben feladó nélkül is rád ismertem volna. 😕

ápr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Jézus szolgája ***** válasza:

senki sem jó csak egyedül Isten, ezt Jézus mondta a gazdagnak mikor igy szólitotta.


és Jézus sosem mondot ojat hogy rossz vagy meny a pokolba,legalább is embernek nem.

ö a megoldás pont azért hogy ne a pokolba meny.

lázsd pld Máté elhivását, attól hogy hivö valaki még nem lesz jó vagy tökéletes.

az csak Jézuson árt megy,mivel csak Jézus a tökéletes.

ápr. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Jézus szolgája ***** válasza:

még annyit hogy nem a mi dolgunk embereké hogy itélkezünk vagy hogy eldöncsünk hogy ki hova megy.


ez Isten dolga,csak neki van hozá joga.

ápr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!