Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok a tízparancsolat...

Mit gondoltok a tízparancsolat követhetőségéről és érvényességéről napjainkban?

Figyelt kérdés
2010. dec. 16. 19:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%
A Tízparancsolat minden időben és minyen körülmények között érvényes és betartható, ha az ember be akarja tartani.
2010. dec. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Azt, hogy az első kommentezőnek tökéletesen igaza van.
2010. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Csatlakozom az előttem szólókhoz.
2010. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
35%

Semmi értelmétt nem látom. Vagy hülyeség, vagy alapvető dolog amit minden épeszű ember betart a parancsolatok nélkül is.:)


1-3.Arról szól, hogy isten csinált egy fan club-ot akiknek imádni kell őt.

4.Már ha megérdemlik, most nem a családomról beszélek, de vannak akiknek a szülei valami alkoholista idióták például.

5.Alapvető...

6. Értelmetlen, minek ahozz házasság, hogy szeressék egymást?

7.Alapvető, mint az 5...

8.Törekedjünk az igazságra, de zserintem ezt is próbálja mindenki betartani még ha nem is vallásos...

9-10.Amíg nem történik meg mi benne a bűn?


Bocs a helyesírási hibákért vagy elggépelésért de most tanulom még csak a gépírást é azt gyakorlom...

2010. dec. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
85%

1-3.Arról szól, hogy isten csinált egy fan club-ot akiknek imádni kell őt.

Arról szólnak, hogy örülj, hogy megszülettél. Függetlenül azzól, hogy melyik valláshoz tartozol, miben hiszel, örülnöd kell, hogy élsz. Nem azért, mert Isten rád dob egy villámot, ha nem imádod őt és nem adsz neki hálát az életedért, hanem azért, mert pozitív gondolkodás egészséges. A 3. parancs pedig azért van, mert ha nem pihensz egy hosszú, fárasztó hét után egy napig, az árt az egészségednek.


4.Már ha megérdemlik, most nem a családomról beszélek, de vannak akiknek a szülei valami alkoholista idióták például.

Nem kötelező rajongani értük, de akármilyen emberek is egyébként, valamennyi tisztelet kijár nekik azért, hogy életet adtak neked és felneveltek. Természetesen ennek a mértéke valóban függ attól, hogy mennyi szeretetet adtak neked, de gondolj bele, ételt, ruhákat adtak, iskolába járattak stb, számold össze, hogy ha mindenből a legolcsóbbat kaptad, még akkor is milyen sokat költöttek rád születésed óta.


5.Alapvető...

Így van. De akkor miért baj az, hogy szerepel a parancsolatok között? A BTK-ból is kihúznád ezeket az alapvető dolgokat?


6. Értelmetlen, minek ahozz házasság, hogy szeressék egymást?

A parancs nem úgy szól, hogy "házasságelőtt ne szexelj!", hanem hogy "ne paráználkodj!", vagyis ne dugj fűvel-fával válogatás nélkül, hanem szeretkezz azzal, akibe szerelmes vagy. A Biblia sehol nem tiltja a házasságelőtti nemi életet, csak a megcsalást, házasságtörést (amibe tágabb értelemben beletartozik az is, hogy ne nyomulj rá olyan emberre, akinem barátja/barátnője van), állatias viselkedést, nemi erőszakot. Így már ez is alapvető, nem?


7.Alapvető, mint az 5...

Egyetértek.


8.Törekedjünk az igazságra, de zserintem ezt is próbálja mindenki betartani még ha nem is vallásos...

Szintén alapvető.


9-10.Amíg nem történik meg mi benne a bűn?

Nem az abűn, ha eszedbe jut, hiszen arról nem tehetsz. A bűn ott kezdődik, ha nem teszel ellene semmit, sőt direkt azon gondolkodsz, milyen lehet a haverod csajával, de jó a szomszédnak, hogy sokkal gazdagabb, mint te stb. Ezeket szintén azért tiltja Isten, mert hosszú távon neked lesz rossz kedved attól, ha olyan dolgok után ácsingózol, amiket úgyse kaphatsz meg.


Ha jobban belegondolsz, ezek a parancsok nem csak úgy poénból lettek kitalálva, hanem a te javadat szolgálják. Nem kötelező hinni Istenben, de ateistaként se lesz semmi bajod belőle, ha ezeket igyekszel betartani. Nem olyan nehéz.

2010. dec. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
63%

Ne érts félre, nem vagyok ateista.:) Csak nem keresztény. Én másban hiszek ezért nem értem nekem miért kellene nekem betartani.

Utólag visszaolvasva kicsit finomabban is fogalmazhattam volna például az első 3-nál, de ami megtörtént azzal nincs mit csinálni..:)

2010. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
De egyetértek veled szinte mindenben amit írtál.:)
2010. dec. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

És még valami. Amihez azt írtam, hogy alapvető, az azért volt mert a kérdés arra vonatkozott, hogy mennyire lehet betartani. Tehát, hogy mindenki betartja, az esetek nagy többségében.


Fogalmazni nem tudok, ezért el kell tőlem viselni, hogy egymás után írok 4-5 új választ:) Valami még mindig az eszembe jut utólag.

2010. dec. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Én azt gondolom, hogy a Tízparancsolat Isten törvénye. Aki a szeretet életrendjét szeretné az életében megvalósítani, annak segít abban, hogy mire kell figyelnie ahhoz, hogy ezt meg tudja valósítani.


A követhetőség csak Isten erejével valósítható meg.

Az érvényességének pedig talán a legszebb bizonyítéka az, hogy Isten a saját ujjával írta. Istennél pedig nincs változás, vagy változásnak árnyéka.


Az eredeti Tízparancsolat így hangzik:

"És szólta Isten mindezeket az igéket:

1. Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából. Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

2. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek. De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

3. Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

4. Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt. Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat, de a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van; Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldotta az Úr a szombat napját, és megszentelte azt.

5. Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.

6. Ne ölj.

7. Ne paráználkodjál.

8. Ne lopj.

9. Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

10. Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.


Üdv. Péter

2010. dec. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=Ff29Vm1cAJM


2. Ne csinálj magadnak faragott képet!

...

6. Ne ölj!


Szép kis prioritás, meg is lett az eredménye...


http://www.youtube.com/watch?v=YzEs2nj7iZM

2010. dec. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!