Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Belegondoltatok, hol tartana...

Belegondoltatok, hol tartana az emberiség fejlődésben, ha nem lett volna egyház, vallás, stb?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 14:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%
Én elég gyakran. Vallással még nincs gond, inkább a katolikus egyházzal. Nem értem, hogy miért szeretik olyan sokan. Főleg az orvostudománynál fáj a hátráltatásuk. Több száz év telt el, de még mindig azt nyögjük.
2010. dec. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
55%

Az attól függ mit értünk fejlődés alatt.


Szerintem pedig ezek olyan dolgok, amiket le kell futni, mint köröket, mert szerintem ez az egész hajcihő a tudománnyal és vallással okkal van, hogy felismerjük hibáinkat, és az élet igazságait, tehát a valóságot...szóval ez hozzátartozik a fejlődéshez, mivel ez megismerés, ha így nézzük. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Nem, eddig még nem gondoltam bele.
2010. dec. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Hát az nem tudom, hogy tartozik hozzá a fejlődéshez, hogy az egyház elhallgattat embereket, nehogy a dogmáikat veszélyeztessék, vagy inkvizíciót hirdetnek. A középkorban rengeteg példát találunk erre, de ide sorolható a mai világban az orvostudomány fejlődésének gátlása is.
2010. dec. 25. 16:24
 5/29 anonim ***** válasza:
83%
Belegondoltam. Az egyház leginkább a fejlődés hátráltatásában jeleskedett, szerintem jóval előrébb járnánk, ha békén hagyná (hagyta volna) a tudósokat.
2010. dec. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
36%

de gondolj csak bele abba, hogy meg kell tapasztalni a tévedéseket, hogy utána felismerhessük azt ami valós. én pedig azt mondom, hogy bizonyára tévednek valamiben a vallások is, de a tudomány is, mivel még mindig nem jutott az emberiség dűlőre, még mindig nem egységként mozog, pedig a bolygón ez a fejlődés csúcsa...vagy tévednék? a fejlődés hova tart? ezért írtam, hogy mit értünk fejlődés alatt? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

"de a tudomány is, mivel még mindig nem jutott az emberiség dűlőre"


A rések istenének mindig jut hely, ezért lesz vallás is ami ezt kihasználja.

A tudásunknak mindig lesznek házagai, ha úgy tetszik határai. Mindig lesznek folyamatok, amelyeket nem ismerünk teljes részletességgel, vagy egyáltalán nem, mert eddig még nem kutatta senki. Kijelenthetjük, hogy ott lakik Isten, de annál kínosabb, ha a tudásunk határai kicsit kijjebb kerülnek, például új felfedezések nyomán és kiderül, hogy mégsem.

2010. dec. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
21%

aszinkronforgogep


együttműködik az emberiség? mindenkinek "jó dolga" van? mindenki egészséges a bolygónkon? az egyiket a vallásoknak kéne biztosítani, a másikat a tudománynak nem? mégsem történt semmi extra...vajon miért?


Erre írtam, hogy mi a fejlődés? nem az, amikor harmonikusabban tudunk egymással és környezetünkkel élni? nem ez tartozik a fejlődéshez? az evolúció nem ezt tanítja? mi úgy ahogy van ellene megyünk a szelekciós nyomásnak...mert ha nem tennénk, akkor bizony már a csillagokban járnánk. :)


itt konkrétan nem is a vallással, vagy tudománnyal van a gond, inkább az egyének hozzáállásával, magatartásával...ami persze a tévedés miatt húzódik a negatív pólus felé, és bármikor lehet rajta változtatni...:P


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
77%
belegondoltam. a vallásokat inkább tartom károsnak az emberekre nézve,mint hasznosnak,bár abban is van valami,amit lastone.left írt,hogy ebből tudunk fejlődni.én legalábbis már továbbléptem a keresztény vallásból,rájöttem a képmutató hazugságaikra,most és sokkal boldogabb vagyok,és szabadabb.
2010. dec. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%
Talán inkább a kérdezőnek kellene tisztáznia, hogy mit tekint fejlődésnak, milyen típusú fejlődésre gondolt. Elvégre mégis csak ő kérdez, nem pedig te.
2010. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!