Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha a Biblia szerint Isten...

Hogyha a Biblia szerint Isten azt mondta, hogy az embert saját képmására alkotta, akkor a vallásosok miért lázadoznak az olyan tudósok ellen, akik olyan hatalmú technológiákat akarnak az ember kezébe adni, amivel "isteni" hatalmunk lehet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az abortuszra, a más bolygók kolonizálására, az őssejt-kutatásra, vagy a génsebészetre.


Hogyha Isten a saját képmására alkotta az embert, az azt jelenti, hogy predesztinált minket arra az útra, hogy mi is előbbutóbb, ahogy a technika fejlődik, isteni hatalommal rendelkezzünk, ezáltal mi is istenek legyünk.


Amilyennek Isten megalkotott minket, azáltal megkaptuk a szabad gondolkodás képességét. A Tudás Fájából való evés után pedig ráébredtünk a világ valódi természetére és ezáltal elkezdhettük tanulmányozni a működését, hogy egy nap uralhassuk.


2011. jan. 20. 20:47
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:

tegnap 19:52 - és akik eddig éltek és hittek benne, azok már ismerik Istent? - és közölték egyáltalán valakivel?

Leírhatnád, hogy te saját magad, a hit-es megismerést hogyan gondolod (bibliai idézetek nélkül!)?

Ezeken az oldalakon olvastam egy érdekes választ: az egyiptomiak napistenben hittek, a fény volt a közvetítő, ami láthatatlan (átlátszó) volt, de színeire bontották és innentől kezdve mindenki látta (szivárvány).

Esetleg a hiten kívül, nem tudsz valami "eljárást" amivel az isten emberi ésszel és érzékkel felfoghatóvá válna?

2011. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

Szia. Isten ismerete egyéni felelősség. Nincs tuti recept, amit mondok más megcáfolhatja. De a saját döntésemért én vállalom a felelősséget. Ha hibázok, Isten majd megítéli.


Kérlek, csak egyetlen,nagyon rövid idézetet engedj meg: Akik éhezik és szomjazzák az Igazságot, megelégíttetnek.


Éhezik és szomjazzák. Én eljutottam oda, hogy úgy kerestem az Igazságot, mint éhező a kenyeret. Rengeteg szent irattal foglalkoztam, és azt láttam, hogy sok hívő van így vele, és ennek örültem. De a magam útját jártam a megismerésben. Sok kommentárt elolvastam a Bibliához. De a legtöbb gondolat intuíció és megérzés alapján jött, és nagyon megdobbentem amikor az én kis "eredeti" gondolataimról kiderült, hogy benne van a Kabbalában, a Zohárban. Tehát más "kutató" is eljutott ide. Ráadásul nálam sokkal nagyobb tudásúak.


Isten megismerése számomra 1. a szent iratok olvasása, 2. ezekről való elmélkedés. De csak akkor, ha mindez személyes megtapasztalásból és az azt követő kívánságból indul, hogy közel kerülj hozzá. Olyan erős kívánságból, amiért mindent odadobnál.

2011. jan. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

Utolsó:

Ha én másképp hiszek benne, ami nem teljesen azonos a bibliai Istennel, akkor az az én egyéni megismerésem?

Egyébként milyen igazságot keresel? Ha megtaláltad és nem titok leírnád a saját szemszögedből?

Köszi.

2011. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:

Szia. Arra próbáltam rávilágítani, hogy ha te keresesésed közben más utat találsz, és kijelentést kapsz Istentől, és mondjuk buddhista leszel, én hiába hiszek Jézusban, nem vitathatom el tőled a kijelentésedet. Észérveket hozhatok fel, tarthatunk egy teológiai vitát, aminek sok értelme nincs, legföljebb érdekes lehet. De azért nem vitathatom el tőled az isteni megtapasztalást, mert tőlem sem vitathatja el senki az enyémet.


Persze ez nem azt jelenti, hogy mindegy mit csinálsz, mert egyetlen Igazság létezik. De tiszta szívvel az egyén csak a maga megtapasztalását tudja követni. És a tiszta szív nagyon fontos, mert az Úr a szíveket vizsgálja.


Hogy mi az Igazság? Na, ez nem olyan kérdés, amire kávé mellett kora délután tíz perc alatt válaszolok. Amit eddig kinyomoztam: A Bibliában a szó szerinti értelmezésen túl van még néhány "mély réteg". Némelyik egész fantasztikus. Teljesen új jelentést kaptak számomra olyan szavak,mint: szeretet, élet, igazság, bűn, morál, és még sorolhatnám. A felszínes ellentmondások egyre inkább feloldódnak, más dimenziók nyílnak meg. Tudom, hogy mások is vannak így, de hogy ők mire jutottak, azt nem tudom. Egy idő után már szinte képtelen vagy róla beszélni, mert annyira SOK....Az Ószövetség olyan, mint egy durva vaskapu, az Újszövetség olyan, mint egy ezüstkapu és Jézus szavai olyanok, mint egy míves aranykapu. Át kell menned mind hármon hogy bejuss egy új világba. Ha így tekintesz rá, már értelmetlen a vita, hogy az ószövetségi istenkép kegyetlen-e, az újszövetségi az ószövetségivel ellentétben áll-e, és nem merül fel kérdés, hogyan is mondhatta Jézus ezt is meg azt is....


Talán zavaros voltam, de vannak dolgok, amikről nehéz beszélni. Bocsáss meg.

Freya

2011. jan. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:

Pont ez az, hogy nem szabad lett volna ennünk a tudás fájáról.


A másik az, hogyha én valamiféle istenség lennék, mert ugye ahhoz közelítenénk, amint írtad, akkor én dönthetném el, hogy ki kerül a mennybe és ki a pokolra.

Én speciel vallásos vagyok, tehát nálam pokolra inkább a gyilkosok kerülnek és az alázatos emberek a szememben nagyobbak, szeretetre méltóak.

Tegyük fel, hogy ugyanígy isteni szinten áll egy gyerekgyílkos, nőket erőszakoló egyén. Kiket szerethet ő, nem azokat-e akik minél több nőt erőszakoltak meg?

Ha minden ember isten akarna lenni, szerintem elképzelhetetlen, mindenki másként akarja csinálni a dolgokat és kire mondanánk, hogy igazságos?

2011. jan. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Kedves Freya:

A lányod valóban nem te vagy, de:

- emberi kinézete van,-

- tud gondolkodni,-

- és hát hasonlít rád, mert nő - igaz?

Az isteni hasonlóságot én úgy gondolom, hogy külsőre vagyunk azonosak, agyilag pedig (még) fejletlenebb mint az Isten(ek).

Belegondoltál már abba, ha lehetséges lenne, hogy a Földön annyi ember élne, mint 44!, akkor a következő teljesen azonossá válna valamelyik előzővel (22 + 22 gén ismétlés nélküli variációja miatt)?

Másik: mindig emlegetitek az eredendő bűnt. Hát Isten nem azért küldte Jézust, hogy bűneinket megváltva, elvitte azokat a Teremtőhöz? Akkor sem nekem, sem neked már nincs bűnünk - vagy hamis a leírás és annak terjesztése?

Ha bővebben kifejtenéd, hogy milyen hatalmat kell keresnünk és melyik eredeti forrásnál - én ehhez tök gügye vagyok.

Köszönöm.

2011. jan. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Szia. Nos, a lányom nem volt jó példa ebben a szituációban. Ugyanis a lányom a gyermekem, de az Atya egyzülött fia a Krisztus, mi teremtményei vagyunk. Krisztusban váltunk gyermekévé kegyelem által. (jaj, ez olyan vallásosan hangzott....)


Eredendő bűn: tudom, hogy a kersztények egy része nem ért velem egyet, de a bűn nem pusztán az, hogy Ádám evett egy fáról. Ez egy jelképes történet. Hogy mi az eredendő bűn azt ma már nem tudjuk, nem is értjük, mert azt csak egyszer lehetett elkövetni. Mégis tudjuk, mi volt a "gyümölcse" és mi volt a következménye. A gyümölcs a jó és rossz tudásának képessége, amely Istenhez hasonlatossá tett bennünket, a következmény pedig az Istentől való elszakadás, a halál. Ezen pedig nem lehet változtatni. Itt nem arról van szó hogy Isten Ádám bűnéért büntet engem, a Biblia egy helyen igen jól kifejezi: hogy az Ádám bűne messzire elhatott. Itt egy hatásmechanizmusról van szó. Kicsit olyan, minthogy a bolygónkkal való esztelen visszaélés olyan változásokat hozhat, ami végzetes kimenetelű. A környezetszennyezés hatásai alól a környezetvédők és a jó emberek sem vonhatják ki magukat. Nem az ő bűnük, de rájuk is hat. Ők is kapnak bőrrákot meg méreganyagokat, meg ónosesőt. Ilyen volt az eredendő bűn is. Viszont az emberi természetnek innentől kezdve elengedhetetlen része a bűnre való hajlam.


Annak idején a zsidók bárányokat, madarakat áldoztak bizonyos időközönként. A pap imádkozott, a közösség bűneit rávetette az állatra, és az áldozat "elvette a bűnöket". A következő alkalomig. Jézus áldozata ebből a körforgásból hozta ki az embereket: egyszeri áldozat volt. Tehát a számlád előre ki van fizetve. DE! A bűnbocsánat lehetőségének alapvető feltétele, hogy el kell fogadnod. Hiába kapsz valakitől ingyen mozijegyet, ha nem fogadod el tőle, hanem elküldöd a fenébe a mozijegyével együtt, akkor nem fogod látni a filmet. Pedig elméletileg VAN egy ingyen mozijegyed.


Azt kérdezed, milyen hatalmat kell keresnünk és melyik eredeti forrásnál. Ezt én nem mondahtom meg neked. Csak a saját nézőpontomat, de az az én megtapasztalásom, az én hitem, nem a tiéd. Ha kívánod az igazságot, neked kell kutatnod utána. neked kell imádkoznod, keresned Istent, és elkezdeni kutatni, olvasni. lehet, hogy te máshol fogod megtalálni. Ezért is sok kersztény megkövez majd, de nem érdekel. Én hiszem, hogy egyetlen igaz Isten van, de nem tagadhatom le, hogy más vallásúaknak is lehetnek szellemi megtapasztalásaik. Mint korábban írtam, nem vitathatom el tőled, ami a tiéd. De neked kell utána menned. Én akármit mondok neked, ideír majd egy ateista, egy muszlim, egy tanú esetleg egy wicca és mindenki mást fog mondani neked. És kinek lesz igaza? Egyikünknek sem. A számodra legalábbis. Keresd te az utadat, ne hozzám hasonlóan gyarlő embertársaidtól várd a vezetést. Mi csak véleményt tudunk mondani, de az a mi véleményünk.


Sikeres keresést és Isten világosságát kívánom az életedre,

Freya

2011. jan. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:

Szerintem nem váltott meg minket a bűnökért Jézus, mert bűnt elkövetni ezután is bűn lesz. Megváltotta az emberiség bűneit, de szerintem per pillanat passzióból nem ölhetek vagy lophatok most sem. Vagy igen?


Amúgy Isten képére teremtettünk, de szerintem nem a külsőnk az, hanem a lélek, ami bennünk van.

2011. jan. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

Kedves Freya:

Megint érdekes a fejtegetésed, de:

"...a következmény pedig az Istentől való elszakadás, a halál."

Az én olvasatomban megint más jött le: Isten már azt sem akarta, hogy az ember okos legyen, azt meg végkép nem, hogy örök életű legyen - ezért kiűzte a paradicsomból (pusztán szeretetből)!

"... milyen hatalmat kell keresnünk és melyik eredeti forrásnál. Ezt én nem mondahtom meg neked..." Ezzel megint az a bajom, hogy a vallási közösségek elvárnák csatlakozásomat hozzájuk, közös Isten-tiszteletre. Amikor a közös útkeresésről és a felfedezésről kérdezek, akkor azt a választ kapom, hogy ez egyéni és saját magamnak kell megtalálni.

"Pedig elméletileg VAN egy ingyen mozijegyed..." Nos én beültem a moziba és végignéztem a filmet. És ebből nekem saját Istenem lett, aki nem azonos a bibliai Istennel. A sok indokomból csak egyet írok ide: a vallások az isteni mindenhatóságot hirdetik, tehát mindent tud(!) előre is. Ha annyira szereti a teremtvényét, akkor a mindenhatóságán keresztül miért nem "intézkedik", miért hagyja bűnös módon élni az embert - szerintem direkt csinálja! Mert szeretetből még az ember sem csinál a másiknak "kárt", pedig nem mindenható.

2011. jan. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

"Az én olvasatomban megint más jött le: Isten már azt sem akarta, hogy az ember okos legyen, azt meg végkép nem, hogy örök életű legyen - ezért kiűzte a paradicsomból (pusztán szeretetből)!"

Ha Isten nem akarná, hogy az ember okos legyen, nem lenne olyan agyunk, amellyel ilyen összetett módon tudunk gondolkodni. A jó és a rossz tudásának a fája mást jelképezett.

Azt a tudást, ami felelősséggel jár, amihez érettnek kell lenni, különben az ember rosszra használja. Egy állat nem tudja, mi a jó és mi a rossz, ezért az állat nem gonosz és nem tud "bűnt" elkövetni. Pontosan a nekünk adott intelligencia miatt lettünk megkísérthetők: mi tudtuk, mit jelent az: "olyanok lesztek,mint az Isten...."



Ami a vallásokat illeti: én nem járok közös Istentiszteletekre. Elmehetnék bármelyik keresztény felekezetbe, mindegy volna, de valalhogy én azt találom, hogy most nem ez az utam. Régen jártam, nincs is bajom velük, de most még nem ott van a helyem. Hogy neked hol a helyed, azt meg neked kell érezned.


"Pedig elméletileg VAN egy ingyen mozijegyed..." Nos én beültem a moziba és végignéztem a filmet. És ebből nekem saját Istenem lett, aki nem azonos a bibliai Istennel.


Van ilyen. Mindazonáltal én a filmen a megváltást érettem, arra van mozijegyed, és csak Jézus személyén keresztül kapod meg, mivel "nála van a jegy". Ez nem azt jelenti hogy aki nem keresztény, az megy a pokolba, félre ne érts.


"A sok indokomból csak egyet írok ide: a vallások az isteni mindenhatóságot hirdetik, tehát mindent tud(!) előre is. Ha annyira szereti a teremtvényét, akkor a mindenhatóságán keresztül miért nem "intézkedik", miért hagyja bűnös módon élni az embert - szerintem direkt csinálja! Mert szeretetből még az ember sem csinál a másiknak "kárt", pedig nem mindenható."


Isten azért "tud" mindent előre, mert ő az időn kívül áll. A bűneset elzárta az embert Istentől és a szabad akarat miatt ő nem fog ezen a falon áttörni. Nekünk kell közeledni őhozzá. Nézd, ha Isten intézkedne, akkor hol lenne a szabad akarat, hol lenne a döntéseidnek súlya, értelme? Akarat nélküli szolgáló lények lennénk, robotok. Máskor meg pont az a baja az embereknek, hogy Isten egy despota. Akkor most mi is kéne a világnak, egy diktátor vagy szabadság?


Nézd, a természet attól gyönyörű hogy veszélyes. A világ attól gyönyörű, hogy tele van lehetőségekkel. Egyszer mi azt mondtuk: szabadságot akarunk, nem kell Isten. Itt a szabadság. Élhetnénk csodálatosan, békében, csak szeretnünk kellene egymást. De nem tudunk. Mert csak beszélük a szeretetről, de azt valójában összetévesztjük az önző kis harácsolásunkkal. Az ÉN gyerekem, az ÉN férjem, az ÉN anyám. Meg az ÉN országom, ÉN nemzetem.

Ezek nem arra ébresztenek minket, hogy felelősséggel tartozunk értük, hogy szeretnünk kell és gondoskodnunk róluk, csak arra: ENYÉM. A társunkat addig szeretjük, amíg hűséges, az szülinket addig, amíg nem szólnak bele a dolgainkba, az országunkat addig, amíg nem kell adót fizetni, vagy becsülettel meghúzni magunkat a "hét szűk esztendőre" és még sorolhatnám.


Mindegy, nem akarok itt annyit fecsegni, bocsáss meg érte. Nézd, ha nem a Biblia Istenében hiszel, a te dolgod. Szerintem kár, mert nem úgy látod, amilyen, ha Jézuson keresztül ismernéd őt, lehet hogy nagyon tudnád szeretni....Mert az is Ő volt, a názáreti ács fia....

2011. jan. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!