Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha a Biblia szerint Isten...

Hogyha a Biblia szerint Isten azt mondta, hogy az embert saját képmására alkotta, akkor a vallásosok miért lázadoznak az olyan tudósok ellen, akik olyan hatalmú technológiákat akarnak az ember kezébe adni, amivel "isteni" hatalmunk lehet?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pl. az abortuszra, a más bolygók kolonizálására, az őssejt-kutatásra, vagy a génsebészetre.


Hogyha Isten a saját képmására alkotta az embert, az azt jelenti, hogy predesztinált minket arra az útra, hogy mi is előbbutóbb, ahogy a technika fejlődik, isteni hatalommal rendelkezzünk, ezáltal mi is istenek legyünk.


Amilyennek Isten megalkotott minket, azáltal megkaptuk a szabad gondolkodás képességét. A Tudás Fájából való evés után pedig ráébredtünk a világ valódi természetére és ezáltal elkezdhettük tanulmányozni a működését, hogy egy nap uralhassuk.


2011. jan. 20. 20:47
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:

Kedves Freya:

Minél jobban belemélyedünk, nekem annál "zavarosabb".

- Azt a tudást, ami felelősséggel jár... - Istennek ezt is előre kellett tudnia, hiszen ha "állati sorban" hagyja az embert, akkor mindez nem következik be és nincs bűn. Ha hagyta, hogy "rábeszélésre - a kígyó hazugságára - ellopjuk" a tudást, akkor csak "kísérletezik" az emberrel. Viszont az örök életet már nem adta, miért? A kísérletezés ebben a "témában" mikor folytatódik? Vagy van rá másik magyarázat is - saját véleményed?


- Mindazonáltal én a filmen a megváltást érettem, arra van mozijegyed, és csak Jézus személyén keresztül kapod meg, mivel "nála van a jegy"... - Én úgy olvastam a Bibliában, hogy Jézusban nem Isten született le (ezt csak a papok találták ki). Sőt Istennek több fia is volt, de a kereszténység csak Jézust ismeri el. Még a zsidók sem hisznek benne. Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy az Isten is öregszik, halandó, csak mértéke földi idővel nem mérhető. Amire alapozom: Ádámot teremtette - elkezdődött a lassú öregedése és - Jézust már csak "klónozta". Azt nem értem, hogy ha elfogadnám a "leszületési" elméletet, az emberi "viselkedés" megismerésére, akkor megint hol van a mindenhatósága, mert "kapásból" tudnia kellene a földi ember minden "csínját-bínját". Ezek szerint mégsem tudja. Ráadásul a bibliai leírásokban úgy szerepel, hogy Jézus felment a mennyekbe .... ül az Atyaisten jobbján és majd segít ítélkezni. Ha Isten született le Jézusban, hogyan ülhet a "saját jobbján".


- A bűneset elzárta az embert Istentől és a szabad akarat miatt ő nem fog ezen a falon áttörni. Nekünk kell közeledni őhozzá... Én úgy gondolom, hogy szabad "félakaratunk" van, mert több milliárd ember imádkozik, fohászkodik hozzá kétezer éve és a falat nem tudják áttörni, mintha a fal mögött nem lenne senki sem. Ez megint nem isteni szeretet, hanem csak "kísérletezés", de nem tudjuk miért.


Miért javaslod, hogy csak a Jézuson keresztül tudnám szeretni? Közvetlenül miért nem lehet? És még egy fejtegetés: honnan tudjuk, hogy Jézus óta Isten más személyiségben - földi ember képében - nem járt-e a Földön? Lehetetlen?

Okosításod előre is köszönöm.

2011. jan. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 Bartimeus ***** válasza:

A vallások nem 100százalékig követik a Bibliát és ezért nem a dogmák,káték legyenek az etalon ,hanem a Biblia


és a bűn a teremtésbe való beavatkozás..

2011. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Jaj, dehogy "okosítalak" én, mondtam, hogy csak a saját nézőpontomat és tapasztalatomat tudom átadni, azaz hogy azt is nehéz, mert ahogy már itt a fórumon is megtanultam, különböző emereknek nagyon különböző "rugóra" jár az agyuk, és nagyon másképp gondolkodunk ugynazokról a dolgokról.


Szóval a kísérletezésről: mondjuk van egy lányod, aki már jogilag felnőtt, és halálosan szerelmes lesz egy fajankóba. Te persze ellenzed a dolgot, óvod tőle, elmagyarázod, hogy ennek nem lesz jó vége, de ő hajthatatlan. Mit csinálsz akkor, bezárod a házba, vagy hagyod, hogy menjen és csinálja amit akar, kövessen el hibákat, tanuljon belőle és nőjön fel végre?


Az örök életnek Isten nélkül semmi értelme. Ha bevehetnél egy varázskapszulát, ami örök életet adna, hamarosan te lennél a legboldogtalanabb ember a világon. Isten világossága nélkül az örök élet egy Gollam-szerű állapotban tartana. (Tudod, Gollam a Gyűrűk Urából)Az élet pontosan attól olyan fájdalmasan gyönyörű, hogy egyszer meghalunk. Így tudunk igazán szeretni, és így tudunk igazán jellemek lenni: hogy bizonyos dolgok kockázatosak és veszélyesek, és nekünk döntenünk kell, hogy megtesszük-e, amit lelkiismeretünk diktál. Hol volnának azok a hősök,akiket csodálunk és tisztelünk, mert az életüket áldozták a hitükért, a hazájukért, a szabadságért vagy embertársaikért?


"Én úgy olvastam a Bibliában, hogy Jézusban nem Isten született le (ezt csak a papok találták ki)."

Nos, Jézusban nem Isten "született le" olyan módon, hogy a menny nem volt "üres" amíg Jézus a földön járt. A Biblia több helyütt írja, hogy Jézus az Atya "egyszülött fia", és hogy minden dolgok általa és őreá nézve lettek teremtve. Tehát Isten megteremtette a világot, mi is teremtmények vagyunk, de Isten "megszülte" egyetlen fiát. Mit jelent ez? Nyilván fizikai test hiányában nem fizikai szülést, hanem hogy önmagából bocsátotta ki. És ahogy ember embert, állat állatot szül, úgy amit Isten magából szül, az csak Isten lehet. A János evangélium mondja ki a legszebben a misztériumot: "Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt és Isten volt az Ige. (..)A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt. Az övéi közé jött, és az övéi nem fogadták be őt. (...) és az Ige testté lett és lakozott közöttünk és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttének dicsőségét" stb.


Isten Igéje, teremtő szava, gondolata volt az a "szülemény" aki kilépett az Atyából. Az Atya "szülte" életre és ezért ő a "Fiú". Amikor eljött a Földre,megüresítette magát, szolgai formát vett föl, és nem tekintette zsákmánynak, hogy Istennel egyenlő.


Ez egy csodálatos misztérium, hogy az egyetlen teremtő Isten valójában három személyiséggel bír. A keresztények nem a testben megjelent Krisztust imádják,ami bálványimádás volna, hanem a feltámadott Jézust, azt, aki az Atyánál van.

Nem kell hinned benne, vannak felekezetek, akik nem hiszenek, bár így elégg értelmetlenné válik Jézus kereszthalála és áldozata.


"Sőt Istennek több fia is volt, de a kereszténység csak Jézust ismeri el."

Jézus előtt Istent nem merték Atyának szólítani. Az ember teremtve lett, és így teremtmény. Jézus maga ismertette meg az Atya elnevezést a követőivel, mert aki hisz őbenne,az ővele és őáltala közösségben lehet az Atyával. Mi ilyen értelemben nem ismerünk el más Isten fiát. Persze nézőpot kérdése, mondhatjuk, hogy mindannyian Isten gyermekei vagyunk, de ez a felfogás Jézus óta terjedt el.


"Még a zsidók sem hisznek benne."

Ennek oka van. Mindenesetre ne felejtsük el, hogy a kereszténység eredetileg egy zsidó szekta volt, és csak később lett ténylegesen mindenki vallása. A mai napig vannak zsidók,akik ráébrednek, hogy Jeshua volt a messiás. VAnnak ilyen messianisztikus zsidó közösségek szerte a világon,de számuk egyelőre még kicsi.


"Ráadásul nekem úgy tűnik, hogy az Isten is öregszik, halandó, csak mértéke földi idővel nem mérhető. Amire alapozom: Ádámot teremtette - elkezdődött a lassú öregedése és - Jézust már csak "klónozta".

Nos, ez egy eléggé érdekes elmélet, Jézust ugyanis nem klónozta, mint azt korábban kifejtettem, sőt Jézus már Ádám előtt létezett. A bibliai álláspont az, hogy Isten örökkévaló,aki a világot teremtette. Ő maga az Élet, az egyetlen Létező, a Szeretet, az Első Ok stb. Istennek egyébként csak ebben a formában van értelme. Ha Isten öregszik,akkor születnie is kellett, és meghalnia is kell. De miből lett és hová tart? Az abszolút Lét egyedi,egyetlen és örök.


"Azt nem értem, hogy ha elfogadnám a "leszületési" elméletet, az emberi "viselkedés" megismerésére, akkor megint hol van a mindenhatósága, mert "kapásból" tudnia kellene a földi ember minden "csínját-bínját". Ezek szerint mégsem tudja."

Hidd el, tudja.


Ráadásul a bibliai leírásokban úgy szerepel, hogy Jézus felment a mennyekbe .... ül az Atyaisten jobbján és majd segít ítélkezni. Ha Isten született le Jézusban, hogyan ülhet a "saját jobbján".

Úgy, ahogy mondtam. Az Atya szülte magából. Isten maga a Szeretet. De a szeretet tárgy nélkül nem létezik. Ha azt mondod: "szeretem" akkor megkérdezzük: kit? mit? Az Atya a Fiú és a Szent Szellem tökéletes egységben tevékenykednek.


Üdvözlettel: Freya

2011. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Kedves Freya: látod mégis "okosítasz", mert tovább mozog a fantáziám és folyamatosan forgatom a Bibliám.


Mégis volt Istennek több fia - nézd meg Mózes I. 6/4. és akkor segítsd értelmezni. Ha ez is csak szimbolikus, akkor "fordítsd le".


"Az örök életnek Isten nélkül semmi értelme." - de hát ott van Isten, akkor miért nem adta az embernek az örök életet? Sőt bekorlátozta: olvasd el Mózes I. 6/3-at. Egyébként igazad van az "én rugóm" visszafele gondolkodik. Az élet értelme lehet a szeretet is, de: mi van akkor ha az "isteni kísérlet" csak a lélek finomítására vonatkozik és azért kell meghalni, mert vissza kell adnom a "finomított" lelkem az Istennek. (Szinte hallom a kérdésed, hogy minek az én lelkem az Istennek - még nem tudom, de töröm rajta a "buksim".)


Még egy dologra adhatnál saját "megvilágítást": több válaszban olvastam, hogy Isten a kimondott szó (hang, ige) alapján teremtett. Ez alatt mit kell érteni?

Köszönöm.

2011. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:

ma 15:42.


Elnézést, hogy beleszólok a beszélgetésbe, de próbáld meg úgy elképzelni a történéseket, hogy az Isteni Elmében játszódnak le a dolgok, mint Isteni Gondolatok, és az az amivel tulajdonképpen Isten teremt, önmaga tiszta gondolatával az Igével, ami a logosz szóból ered, és jelent gondolatot is.

Az pedig, ami nem tiszta neked, hogy a lélek miért kerül vissza, és egyáltalán miért születik meg, egyszerű. Fejlődésnek van kitéve(tudta Isten előre mi lesz, és a bűnbe esés elkerülhetetlen volt, mivel a rosszat meg kell ismerni, hogy utána a jó értékelhető legyen, és az egyén azonosulni legyen képes azzal), de aki Isten nélkül él, azaz nem elfogadva azt, nem lehet örök életű fizikai testtel bíró egyén, mert csak tönkretenne mindent, és azért, mert ami úgymond az isteni elvvel nincs párhuzamban, az az önzés, és az önző embert gondolom nem kell bemutatni. Szóval a "lélek" finomítódik, és halálkor Isten megőrzi, hogy utána tovább finomíthasd, hogy majdan bejuss abba, amit mennyországnak neveznek sokan, egy öröklétű testet kapva.

Ha jól megértetted, hogy Isten egyszülött fia tulajdonképpen saját Gondolata, akkor megérted, hogy minden a gyermeke. Hiszen Isten csak saját gondolatát(Igét) eleveníti meg(hozza világra), ami felölel mindent. Ezért mondják azt, hogy a testté lett Ige Jézusunk, vagyis az ami egy a mindennel, ami maga a minden, így Isten.


ui.: utólag is bocsánat, ha esetleg belekavartam, de úgy gondoltam ezt megosztom veled.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:

IMóz 6,4: Az emberek az angyalokat hívták így. Az angyal szó az eredetiben mindössze annyit jelent: hírnök. De ezek a szellemi lények nem hírnökök voltak. Az emberek valóban Isten fiaiként utaltak rájuk, de vesd össze a rengeteg igehellyel, ahol Isten kijelentik hogy Jézus az egszülött fia. (Pl Márk 12 ben a példázat a szőlőmívesekről stb.)



"Az örök életnek Isten nélkül semmi értelme." - de hát ott van Isten, akkor miért nem adta az embernek az örök életet? Sőt bekorlátozta: olvasd el Mózes I. 6/3-at."


A bűneset miatt az ember elvesztette a közösséget Istennel. Erről beszéltem, hogy olyanok lennénk,mint Gollam. Hála Istennek, hogy nincs örök életünk, mert fogalmunk sincs, mi a felelősség, nézz szét a világban.


Egyébként igazad van az "én rugóm" visszafele gondolkodik. Az élet értelme lehet a szeretet is, de: mi van akkor ha az "isteni kísérlet" csak a lélek finomítására vonatkozik és azért kell meghalni, mert vissza kell adnom a "finomított" lelkem az Istennek. (Szinte hallom a kérdésed, hogy minek az én lelkem az Istennek - még nem tudom, de töröm rajta a "buksim".)


Ez egy nagyon érdekes gondolat, és ebben egyet is érthetünk. Csak én nem kísérletnek hívom, hanem az emberi lét egyik céljának és értelmének. Látod, van itt közös nevező! :-))


Isten Igéje a Logosz. Ennek az egy szónak egy szótárra rúgó jelentése van. Nemcsak egyszerűen szó hanem teremtő szó, gondolat, intelligencia megnyilvánulása. Kinyilatkoztatás, megnyilatkozás.


Nézd, én nem áltatom magam azzal hogy meg tudom magyarázni a teremtés misztériumát, de úgy tartják, az anyagtalan Isten megnyilatkozása "szava" hirtelen, robbanás szerűen elindított egy folyamatot, kiáradt a fény, megszülettek az egek és a föld, ami azonban még formátlan massza volt. Sokan elképzelik Istent, mint egy öregembert, és a hatalmas kezét, amint bolygókkal labdázik. Valójában fizikai test és kéz híján a szavával, az akaratával hozta mozgásba a dolgokat.

2011. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:

Kedves Freya: azért alakulnak a fogalmak és a rugó egyre jobban zsugorodik.


"Sokan elképzelik Istent, mint egy öregembert, és a hatalmas kezét, amint bolygókkal labdázik. Valójában fizikai test és kéz híján a szavával, az akaratával hozta mozgásba a dolgokat." - ha nincs fizikai test (mondjuk agy vagy komputer, ami mozgatja az egészet) akkor honnan van a szó, az intelligencia megnyilvánulása, a kinyilatkoztatás, a megnyilatkozás és az akarat, főleg a teremteni tudó? A semmiből nem lehet.

Van erre elképzelésed?


26/F: nem haragszom, mert minden gondolat ad új megvilágítást, ami kérdést generál.

Pl: azt írod ...próbáld meg úgy elképzelni a történéseket, hogy az Isteni Elmében játszódnak le a dolgok...

Milyen az "Isteni Elme"? Ha nem "emberi kinézete" van, akinél az elme az agyban képződik és a természet, a megismerés és a tapasztalat visszatükröződése, akkor hogyan tud működni?

2011. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:

22:20.


No ez az, amit kijelentesz, az feltételezés össz vissz. Ugyanis az emberi elme nem az agyban képződik, hanem az agyat használja a gondolkodáshoz. Tudod az Isteni Elme sem anyagfüggő, hanem anyagtalanul létező, és a koncentrált Gondolatával jeleníti meg azt, amit mi anyagnak nevezünk. Tehát az anyag van az elme gondolatából, és eképpen hasonlatos az ember Istenre, mivel az ember is valójában elme, mintsem a test, elme, ami a testhez van kapcsolva, hogy tapasztalni legyen képes, s ezáltal fejlődni. Az a lényege, hogy dobd le a korlátot, miszerint az elmének a létezéshez szüksége van testre(a tapasztaláshoz van szüksége rá, mármint az emberi elmének), hogy az elme a test(agy) terméke...nem az, de nem ám. S ha sikerült ezt megértened, akkor megérted azt is, amit Freya nevű válaszolótól kérdezel, hogy hogyan néz ki a teremtés, amit inkább megjelenítésnek neveznék. Mivel nem konkrét szóról van szó, mert ugye annak hangja van, ami anyagi, hanem a tiszta Gondolat az, amivel megjelenít az Úr.

Hogy megértsd egy példa. Amikor magadban elképzelsz egy szituációt, olyankor a gondolatodban jeleníted meg a valóságot erről, és ahogyan gondolkodsz, tulajdonképpen úgy jeleníted meg az anyagot, az elmédben. A gondolatodban szereplő objektumok mögött Te vagy mint értelem, s hiába osztottad látszólag magad részekre, saját teljességedet megőrizted. No Isten is így csinálja, de nyilván sokkal precízebben, szigorúbban, hiszen neki megvan minden tudás. a Gondolatával alkot, ahogyan mi is képesek vagyunk erre. Annyi a lényeg, hogy próbálj meg elszakadni attól, hogy az elme a test(agy) terméke, mert ez csak spekuláció, de közel sem biztos, hogy jó. Elemezd a mentális variációt. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok amiért közbeszólok.


Most értettem meg igazán, hogy miért válaszolt Jézus olyan tömören, lényegretörően. És a példabeszédei is sejtelmesek voltak. Jézus nem akart vitába keveredni az embrekkel, mert Isten-nel kapcsolatban nem lehet vitázni. Sokszor mondta, hogy nem érthetitek, nem tudjátok mit beszéltek, stb.

Ez arra mutat rá, hogy az egész okfejtésnek sem eleje sem vége. Egyedül a hit van ezzel kapcsolatban, valaki elfogadja és valaki nem.

2011. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

Természetesen igazad van, utolsó: ezek emberi okoskodások. A szellemi tapasztalataidat, amint megpróbálod szavakkal visszaadni,máris nem "az", nem is beszélve mondjuk Jézus tapasztalatairól. Zsenialitása abban volt, hogy amikor megkérdezték, milyen is a mennyek országa, akkor nem valami alternatív valóságról és láthatatlan világról kezdett beszélni, hanem azt mondta el, mihez hasonló. Hasnoló egy mustármaghoz, amiből fa nő, vagy egy szántóföldben megbúvó kincshez. És példázatokkal elmondta, milyen is az, de azt sosem mondta el: mi is az. Meg sem értenénk. Igen, LastOneLeft jó látja, így képzeljük el mi, keresztények is, de igazából ez egy titok, amiről kijelentést kaphatsz, nem több. Ha sok ember kap hasonló kijelentést, akkor az bíztató jel, de nem több.

Freya

2011. febr. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!