Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez alapján nem logikus kereszt...

Ez alapján nem logikus kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés

Őszintén én is sokat kételkedem dolgokban, és nincsen olyan szoros kapcsolatom Istennel (ez a kettő talán egymásból következik), de leírom a lehetőségeket:

Nem hiszek Istenben > Nem is létezik = Halálom után megszűnök vagy ilyesmi

Hiszek Istenben > Nem is létezik = Szintén

Nem hiszek Istenben > Pedig létezik = Kikötök egy Istentől elszakított pokol nevű helyen

Hiszek Istenben > létezik = Istennel leszek együtt az országában.

Na már most ebből a négy lehetőségből háromnak rossz a vége, és a legjobb lehetőség az, hogy hiszek Istenben.

Még egy kérdés hívőkhöz: Ti vakon hisztek, vagy megtapasztaltátok Istent? Hogyan?


2011. máj. 12. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
59%
A vallásnak és a loginkának amúgy sincs sok köze egymáshoz, ilyen levezetések nélkül sem.
2011. máj. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
van azért egy alapvető hiba a kérdésben: attól még hogy hiszel Istenben, nem biztos hogy nem a pokolba jutsz.
2011. máj. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Jogos, de gondolkodjunk szélsőségekben, tehát tegyük fel ha hiszek, akkor őszinte hívő életet élek.
2011. máj. 12. 12:59
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Logikusnak hangzik, de nem hinném, hogy csak úgy el lehet dönteni, hogy akkor én most hiszek valamiben, vagy sem.
2011. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
41%
őszinte, hívő életet élni azért is "logikus", mert akkor jobbá teszed a világot. :) persze a jóságban nincs logika, viszont a "jó" a logika felett áll.
2011. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
Hiszek Istenben -> leszarom mi lesz a halálom után. Nekem ez a legszimpatikusabb.
2011. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
76%
Én csak azt nem értem, miért lenne logikusabb kereszténynek lenni, mint valamelyik másik vallás hívőjének, amik még a kereszténységen kívül léteznek?
2011. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
86%

Még egy alternatíva:

Hiszek istenben-> létezik, de nem illik rá a keresztény istenkép és a halálod után teljesen más fogad, mint amit az életedben hittél(köztük a túlvilág hiánya, a megszűnés is egy lehetőség)

2011. máj. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Jogos a kérdés, én nagyjából ismerem a nagyobb világvallásokat, de nekem ez a leghitelesebb. Viszont én nagyon logikára építő, természettudományokat jól ismerő ember vagyok, és értek is mindent a hiten belül, de mégis annyiszor felmerül bennem a kétely, hogy mi van, ha a tapasztalataim Istenről csak rengeteg véletlen egybeesése? Ezért is írtam oda a második kérdést. Viszont, ha nem létezne Isten, semmi értelmét nem látnám az életemnek, mert azért szenvedjek végig hetven évet, hogy aztán nyom nélkül eltűnjek, és megszűnjek létezni? Egyszerűen nem látom a világban a gondtalan boldogságot, csak a hitben, de sokszor félek, hogy ez önámítás. Vagy éppen ez lenne a hit lényege, vakon elfogadni valamit, amit ugyan nem láttunk, de látjuk, hogy a következményei jobbak mint amit mi el tudunk képzelni?

Amikor rávettem magam, hogy igazi időt töltsek Istennel, olvassam az igét és imádkozzak azért ami éppen a szívemen van, akkor olyan volt, mintha kinyílt volna előttem a világ, amiket korábban tettem attól undorodtam, és sokkal több szeretet volt bennem, de szokták mondani, hogy Isten kivezeti a népét a pusztába (mint a zsidókat), és aztán én is úgy éreztem, hogy a pusztában vagyok, és nem ment tovább. Vagy ez az állhatatosság, amikor kitartok vakon is, és nem csak akkor amikor olyan szuper minden?

2011. máj. 12. 13:41
 10/23 anonim ***** válasza:
72%

"Egyszerűen nem látom a világban a gondtalan boldogságot, csak a hitben, de sokszor félek, hogy ez önámítás. Vagy éppen ez lenne a hit lényege, vakon elfogadni valamit, amit ugyan nem láttunk, de látjuk, hogy a következményei jobbak mint amit mi el tudunk képzelni?"


Ú kérdező, nem hittem volna, de úgy tűnik egészen hasonló gondolkodásunk van.

Én is hívő vagyok, de ugyanakkor szeretek a földi tudományokkal is foglalkozni, és bennem is felmerültek ezek a kételyek. Sőt, bár te azt nem írtad, de én attól félek hogy én nem is igazán szeretem Istent, én csak tudni akarom az igazságot, és minél kevésbé akarok illúziók rabja lenni :S


És sokszor én is csak úgy, megyek előre, és mindig hívő maradok, és megpróbálom követni a szentírások által kijelölt utat, akkor is ha épp nem úgy mennek a dolgok, és ha épp pillanatnyilag nem látom értelmét semminek.

2011. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!