Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ez alapján nem logikus kereszt...

Ez alapján nem logikus kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés

Őszintén én is sokat kételkedem dolgokban, és nincsen olyan szoros kapcsolatom Istennel (ez a kettő talán egymásból következik), de leírom a lehetőségeket:

Nem hiszek Istenben > Nem is létezik = Halálom után megszűnök vagy ilyesmi

Hiszek Istenben > Nem is létezik = Szintén

Nem hiszek Istenben > Pedig létezik = Kikötök egy Istentől elszakított pokol nevű helyen

Hiszek Istenben > létezik = Istennel leszek együtt az országában.

Na már most ebből a négy lehetőségből háromnak rossz a vége, és a legjobb lehetőség az, hogy hiszek Istenben.

Még egy kérdés hívőkhöz: Ti vakon hisztek, vagy megtapasztaltátok Istent? Hogyan?


2011. máj. 12. 12:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
52%
Hello! Én is a biblián keresztül kerestem Istent,és téged is bátorítalak arra hogy ne add fel,hanem keress tovább,amíg le nem jutnak az igazságok a szellemedbe. Szerintem tedd rendszeressé az olvasását,és meglátod egyre szomjasabb lesz a bensőd rá. Mert a biblia szerint a belső emberünk gyönyörködik az Isten törvényeiben. Ezen a világon nem nyilvánvaló hogy ki igaz,és ki hamis. De majd az elkövetkezendő világkorszakban a szelidek fogják örökölni a földet. A gonosznak pedig nem lesz helye. Nem állítom hogy a hívő élet fenékig tejfel,mert nekünk sok háborúságon keresztül kell bemennünk Isten országába. De van élő reményünk,hogy örökölhetjük az örök életet,és új identitásunk van,amitől én mindig vidám vagyok. Már nemcsak földi szüleink vannak,hanem van egy mennyei Atyánk,akinek a kezéből senki nem ragadhat ki bennünket. Nem félünk a haláltól sem. Mivel "nem tudjuk mi következik a halál után",ezért nem is kellene tőle senkinek se félnie nem igaz? Csak attól szoktunk félni amit rossznak ismertünk meg. Mégis sokan rettegnek ha közel kerülnek hozzá. Nem félnél a haláltól,és nem tartanád rossznak,ha nem tudnád a lényed legmélyén,hogy van valami a halál után,ami rosszá teszi,hogy féljed azt. De mi tudjuk hogy a halál le van győzve. Én megtapasztaltam Isten ajándékát a Szent Szellemet,a bűnbocsánatot,és sok-sok bizonyságot kaptam már. Tudom hogy Isten szeret. Neked kell először közeledned Isten felé,és Ő is közeledni fog hozzád. Megtérés az első lépés. Teljes szívből határozd el magad Isten mellett,hogy egész életedben megtartod a parancsait,melyek szerintem nagyon könnyűek,és a rossz szokásaid lecseréled jócselekedetekre. Könnyű a hitre jutás,mivel a kezünkbe helyezte Isten azokat az eszközöket amikkel fejleszthetjük. Van biblia,van prédikált Igehirdetés. A hit hallásból származik...
2011. máj. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

www.everystudent.hu


- itt egy csomó kereszténységgel kapcsolatos dolgot megtalálsz, érthetően, röviden, bizonyságtételekkel, ezenkívül az egész egy interaktív felület, ahhol több kérdésre is választ kaphatsz keresztényektől.


https://www.youtube.com/watch?v=of3uNz9M0Ms


- ez pedig a kereszténység lényegét összefoglaló kis rövid videó a lényegre leegyszerűsítve.

2012. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
nem meg tapasztaljuk isten jelenlétét + isten jelekkel és csodákkal bizonyítja be hogy létezik hallotam már ilyenről!:)
2013. júl. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!