Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi! Igaz, hogy ti a...

Jehova tanúi! Igaz, hogy ti a rock és a metál zenét az sátán művének tartjátok, és elítélitek?

Figyelt kérdés
Miért ?
2011. aug. 28. 12:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
45%
ja, meg az internetet is, úgyh itt nem fogsz választ kapni.:D
2011. aug. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Jaj, ez a "rock 'n roll a Sátán zenéje"-dumán mindig jókat derülök!:-D Ezen szerintem az Isten is csak nevet, szerintem.

Amúgy más felekezet annak tartja, nemcsak a jehovások.

2011. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Második: csak az olyan felekezetek, vagy egyes keresztények, akik nem kizárólagosan a Bibliára támaszkodnak, vagy pedig teológiájuk ellene mond a Bibliának, miközben azt mondják, hogy a Biblia igaz.

Az igazság az, hogy a felekezetek nagyobb része nem foglalkozik komolyabban a stílusokkal. Nekem 1600 keresztény metál albumom van. A pásztorom hardcore zenész.

Ennek a keresztény zenekarnak a basszusgitárosa szintén pásztor: http://www.youtube.com/watch?v=utJfLbErwC0

2011. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%

Atya, gatya, cicagatya... Bocsi, de a klipet látva önkéntelenül is Doug Funny szavai tolultak ajkamra... :)



@ A válasz írója 67%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:48


Szia!


Azt hiszem, mi még nem futottunk össze. Most pótolnám, jó?

Tényleg nem veszekedésből, de az állításoddal nem igazán értek egyet. Vagy inkább nem értem? Szóval:


"akik nem kizárólagosan a Bibliára támaszkodnak, vagy pedig teológiájuk ellene mond a Bibliának, miközben azt mondják, hogy a Biblia igaz." - Ezt hogy kell érteni? Én teljesen a Biblia igazsága mellett állónak tartom magam; akkor hogyan támaszkodnék másra a Biblián kívül? És hogyan mondana neki ellene a "teológiám"?


Azért is érdekelne a téma, mert

1., Tőlem mindenki azt művel (zenében) és hallgat, amit akar; de:

2., Olvastam néhány könyvet, amelyek részletesen kivesézték a témát, méghozzá eléggé meggyőzően;

és ezen felül:

3., Nem vagyok oda a stílusért, bár van, amit szeretek; én azt tartom, hogy nem árt az óvatosság.


Speciel a linkeddel nem nagyon tudok mit kezdeni: Most így hallgatva, amíg írok, nem rossz /a Scorpions jutott eszembe róla a távoli múltból... :) /; de amikor az előbb néztem, nekem a kinézetük inkább a Modern Talkingra vagy valamelyik másik diszkós együttesre hasonlított a frizurájukkal meg abban a csilivilis cicagatyában...


Elnézést, hogy ennyire belementem, nem akarlak bántani.

És előre is köszönöm a válaszod. :)


Ja, és a kérdezőtől elnézést kérek: JT sem vagyok, csak érdekel a téma.

2011. aug. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Sághegyi Csaba ***** válasza:
78%
Válaszolok priviben, ne offoljunk :)
2011. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Megkaptam, köszönöm. :)
2011. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Komolytalan a kérdés, hiszen evidens, hogy elsősorban nem a stílussal van a baj, hanem a tartalommal!
2011. aug. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Na végre...


Elolvastad az összes szöveget, hogy tudod, miről szólnak ?

2011. aug. 31. 14:29
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Jehova Tanúja vagyok, de én még ezt így összekötve nem láttam.

Nem a műfaj határozza meg a minőségét.

Ráadásul nem tudom elképzelni Sátánt amint zenél = nem tartom egyik zenét sem tőle származónak tekinteni.

Mi emberek tudunk nélküle is szörnyűségeket produkálni - nem csak a zenében.

Ezért, ha valaki ezt mondta neked, az félre akar vezetni.

2011. aug. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
18%

Speciel a középsulimba jár egy tanú és az semmilyen

zenét nem halgat.

Hardrock Hallelujah!!!

2011. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!