Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ha nem mutatja...

Keresztények! Ha nem mutatja meg magát az Isten és senki életét nem avatkozik bele/nem teszi boldoggá, akkor minek van?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 15:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ateisták! Annyi de annyi vita volt már itt ebből, hogy nagyon merem remélni, egy gyik-es "társam" sem fog válaszolni.

Ha mi hiszünk az a mi dolgunk. Mellesleg boldoggá tesz. Honnan veszed, hogy nem???

2011. szept. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Sághegyi Csaba ***** válasza:
66%
Megmutatta magát Jézusban. Az én életemet egyre jobbá teszi, mert én vele járok. Valamint semmi értelme nem volt ezeket leírnom, mert neked semmi sem elég jó. Csak egy pattogó gyerek vagy, aki utálja a sulit. Kíváncsi vagyok, hogy 34 évesen mennyire tartod hülének a mostani éned. Mert én nagyon...
2011. szept. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Szerinted a szüleid miért vannak? Vajon nem azt szeretnék, hogy te boldog légy? Isten pontosan így szereti az embert, és mindent megtesz azért, hogy az ember boldog lehessen.


Az Istennel való személyes kapcsolat nélkülözhetetlen az ember számára. Nem szabadulhat ki másképpen a bűn fogságából, mint a Szabadító Istennel való szövetség által. Enélkül nem tudja visszanyerni és megőrizni lelki egészségét. Valódi szellemi, lelki, erkölcsi növekedése sem valósulhat meg. Hát ezért van Isten.


Üdv. Péter

2011. szept. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Már alapból hülyén indítasz, hogy "Keresztények!"...

Mi van a többi vallás istenével?

2011. szept. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
68%
Isten megmutatkozik gyógyulásokban,szabadulásokban, Szent Szellemmel való betöltekezésben és sok minden másban.
2011. szept. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek az első válaszolóval. Legközelebb bojkottálni kellene a hasonló kérdéseket. :)


Az utolsó válasz meg nem is válasz a kérdésre, csak vitaindítás, kötözködés.


Az én válaszom: A kérdés egy hamis feltételezésen alapul, vagy szándékosan állít valótlanságot. Isten sokunknak megmutatta már magát, sokunk életébe beleavatkozott és boldoggá tette azt.

A létének okáról pedig szintén érdekes elképzeléseid vannak, kérdező...

2011. szept. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem Isten nem mutatja meg magát, hanem mi vagyunk vakok. Nyisd ki a szemed, és láss! Amúgy, ha nem vagyok indiszkrét, Te személyesen mit teszel a világért? Ha nem sok mindent akkor te minek vagy?
2011. szept. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"Az utolsó válasz meg nem is válasz a kérdésre, csak vitaindítás, kötözködés."


Bocsánat, úgy látom, azóta már kigyomlálták az illetőt, akire vonatkozott az utalás.

A mostani utolsóra, azaz az előző válaszom előttire egyáltalán nem érvényes.

2011. szept. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
No problem :-)
2011. szept. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ha nem mutatja meg magát az Isten"

Istent a földi életben soha nem láthatod, legalábbis fizikai szemmel, maximum Jézust, Ő szokott megjelenni az embereknek. Láttál már szellemet? Ha azokat sem látod, hogy várható el, hogy Istent meglásd? Pedig a szellemek alacsonyabb szinten vannak, mint Isten. Vagy az aurádat látod?

2011. szept. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!