Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények! Ha nem mutatja...

Keresztények! Ha nem mutatja meg magát az Isten és senki életét nem avatkozik bele/nem teszi boldoggá, akkor minek van?

Figyelt kérdés
2011. szept. 2. 15:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell keresned az Istent és nem pedig fordítva...
2011. szept. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
Isten a Földünk hatalmas erejű Lélek energiája amely teremtette az életet, majd eltávolodott a Földfelszínétől. Azóta öleli védőn az életet. Isten nem valamiféle személyes istenség, hanem a Föld Lélek-energiája, maga a magnetoszféra! Amely vissza-visszatér a föld szívébe majd újra kiáramlik védőn, visszasugárzása éltető nélküle elpusztulna az élet!
2012. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Tudod kérdező ha nem lenne Isten mint Teremtő akkor mi se lennénk. Ha megszűnt volna Isten lesugárzása mostanra akkor az élet elpusztulna.


Az életünket önmagunknak kell boldoggá tenni, nem pedig másnak. Isten nem bíró vagy rendőr vagy kotnyeles szomszéd, hogy beleszóljon az életünk vitáiba, hanem Teremtő szellemi energia

2012. okt. 26. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Csak maminak jelezném, hogy a kérdés így kezdődik: "Keresztények!"

Ebből következőleg KERESZTÉNYEKHEZ szól, NEM pedig EZOTERIKUSOKHOZ.

2012. okt. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Előttem válaszolónak; -- nem vagyok ezo sóderoló - keresztény vagyok- de nem vallást gyakorló.-csak Isten hívő.


Kérdező neked válaszul, hogy miért nem avatkozik bele az életbe közvetlenül és miért lehetetlen az elvárásod. Ajánlom olvass bele.


A létezés fantasztikuma blog hu-ban találsz rá magyarázatot a következő fejezetekben;

2. fejezet. Létezni a Mindenségben

8. f. Csodálatos Földünk 1.

19. f. A két csodálatos lelkünk.


Vagy a másik befejezett blogból

60.f. Szeretet, szerelem, barátság, és elmúlás...

69.f.Gyógyulni a Lelkünk segítségével.

92.f.Komolyan érdekel az igazság?


fejezeteket ajánlom

2012. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

@ mami:


Talán nézd meg a "keresztény" szó jelentését egy szótárban...

Segítek: Krisztus-követő. Tudod, annak a Jézus Krisztusnak a követője, akiről a Biblia ír... Az Ő tanítványait hívták így először: Krisztus-követőknek, azaz keresztényeknek.

És ugyanez a Biblia ír Istenről is.


A válaszaid alapján te sem Jézust, sem a Bibliát nem tekinted alapnak; elutasítod a bibliai istenképet is; tehát NEM VAGY keresztény.


Van egy saját hited, ami inkább okkultizmus / ezotéria ezekkel az állítólagos Föld körüli röpködéseiddel, meg a különféle szószokkal, amik azon a blogon is vannak; de ennek SEMMI köze nincs a kereszténységhez. Nem csak az egyházakhoz, amik ellen ki szoktál kelni, hanem valóban a KERESZTÉNYSÉGhez.


A további vitának nincs értelme; ha nem hiszed el, akkor tényleg nézz utána magad a szó jelentésének / definíciójának.

2012. nov. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Tudod kérdező ne másoktól, főleg ne vallásosoktól várj feleletet a kérdéseidre. A bölcsesség művészete abból áll, hogy tudjuk, mi fölött kell átsiklanunk.


Ismerd meg, ami a szemed előtt van, s világossá válik az, ami rejtve van előled.Ahogy a szemednek fényre van szüksége, hogy láthass, úgy a tudatodnak gondolatokra, hogy gondolkodhass.Ha mindazt megtennénk, amire képesek vagyunk, szó szerint saját magunkat is elkápráztatnánk.

Csak hát ahhoz gondolkodni kellene, nem pedig a múltba kapaszkodni.


Valóban Berta kereszténynek kereszteltek és igen nem fogadok el Isten helyett egyetlen embert se többnek, mint ami, porszem volt a teremtökhöz képest.


Igaz az a megszólítása kérdezőnek, hogy keresztények, de nem azért mert ő hinne benne, azért is szerepel a kérdése a vallás kritikában.


Viszont se okkultizmus se ezo párti nem vagyok csak a tudományok falait zörgetem.


Sokszor elgondolkodom azon, hogy mennyire ragaszkodunk a múltbéli dolgokhoz, még akkor is, ha a elmaradott filozófiák és megállapítások.Pedig a misztikus út a téboly és az önbecsapás szakadékai között kanyarog.

2012. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Úgy látom, nem sikerült megérteni a lényeget.

No, mindegy. Remélem, legalább mások értik...

2012. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tudod Jézust emlékét tisztelem, és példabeszédeit is olvastam hisz szépek és bölcs tanítások-- akár melyik írónk vagy költőnk, filozófusunk írásaihoz hasonlítható.


De ha térdepelnem kell, akkor a szabadban teszem, vagy ablakomon tekintek ki, Istent megszólítva. Nem pedig egy bálvány, vagy faragvány előtt. Szépek a szobrok és meghatóak is de csak élettelen, lélek nélküli alkotások.

2012. nov. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Képzeld, mami, szobrok és hasonlók előtt a keresztény felekezetek közül kizárólag a katolikusok szoktak térdelni, a többiek nem. :D


A keresztények pedig - mint már említettem - Jézust követik. Tehát nem csak "az emlékét tisztelik".


Épp ma ajánlottam egy másik válaszoló figyelmébe János evangéliumát, még nyitva van az oldal, úgyhogy bemásolom ide is a linket, olvasgass egy kicsit. :)


[link]

2012. nov. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!